Žaliųjų milžinų paslaptys. Pokalbiai apie medžius (0)

Žaliųjų milžinų paslaptys. Pokalbiai apie medžius | R. Jakaičio nuotr.

Žaliųjų milžinų paslaptys. Pokalbiai apie medžius | R. Jakaičio nuotr.

Liepos 31 d., 18 val., Valstybinių saugomų teritorijų tarnyba kviečia į susitikimą su gamtininku, edukologu, biologu, parašiusiu knygų vaikams ir suaugusiems, skirtų gamtos pažinimui – Almantu Kulbiu GAMTA PO STOGU ciklo renginyje „Žaliųjų milžinų paslaptys. Pokalbiai apie medžius“.

Renginys, skirtas įvairaus amžiaus lankytojams, vyks Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25).

Po A. Kulbio knygos „Medžiai milžinai“ pristatymo renginio dalyviai įmins bent kelias žaliųjų milžinų paslaptis. Tai pat gebės atsakyti į tokius klausymus kaip: „Jei tikra žolė – bananas gali praaugti kelių aukštų namą, tai kokie užauga tikrieji milžinai arba kada atsirado pirmieji medžiai? Ir sužinos dar daug visokių įdomybių apie medžius.

Antrasis renginio svečias bus dr. Žydrūnas Preikša – ekologas, VDU „Žemės ūkio akademijos“ Miškų ir ekologijos fakulteto Aplinkos ir ekologijos instituto lektorius. Mokslininkas suteiks unikalią galimybę pažinti medžius iš dendrologinės, ekologinės ir aplinkosauginės pusės bei sužinoti, kodėl medis – tai ne tik atskiras organizmas, tačiau ir atskira ekosistema su savita biologinę įvairovę.

Trečiasis svečias – leidyklos atstovai, kurie pristatys Peterio Volebeno (Peter Wohlleben) knygas „Paslaptingas medžių gyvenimas“ ir „Ar girdi, kaip medžiai šneka?“ bei patį knygų autorių. Daugelį metų medžių gyvenimą tyrinėjantis gamtininkas P. Volebenas, remdamasis naujausiais moksliniais atradimas, teigia, kad miškas – tai socialinis tinklas, primenantis žmonių šeimas. Medžiai ne tik rūpestingai globoja savo atžalas, bet ir rūpinasi senais, ligotais kaimynais. Jie jaučia, nuvokia, atsimena. Vabzdžių apniktas medis skelbia pavojų – paskleidžia kvapą. Aplinkiniai, gavę tokią žinią, tuoj apsiginkluoja: išskiria vabzdžius atgrasančių medžiagų. Knygos autorius įsismelkia į miško tankmę, pateikia stulbinančių įžvalgų apie paslapčių kupiną pasaulį ir dalijasi savo unikalia patirtimi.

Po renginio bus galimybė pabendrauti su gamtininkais ir „Kitos knygos“ leidyklos atstovais bei įsigyti leidyklos leidžiamų knygų. Tikimasi, kad renginys išsivystys į prasmingą diskusiją apie medžių ekologinę, sociologinę ir estetinę svarbą mūsų gyvenimuose.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: