Vilniaus Katedros aikštėje bus pristatytos Baltijos kelio 30-mečio iniciatyvos (tiesioginė transliacija) (0)

Tautos ir šeimų šventė „Baltijos keliui – 30“ | Alkas.lt koliažas

Tautos ir šeimų šventė „Baltijos keliui – 30“ | Alkas.lt koliažas

Likus lygiai 30-čiai dienų iki Baltijos kelio 30-mečio jubiliejaus, Vilniaus Katedros aikštėje 2019 m. liepos 25 d. 12 val. bus pristatytos šiam jubiliejui skirtos iniciatyvos ir bendra valstybinė programa. Šiemet ypač aktyviai į jubiliejaus šventimą įsitraukė nevyriausybinės organizacijos, pasiūliusios savo idėjas ir paramą Seimui, Vyriausybei bei savivaldybėms, pakvietusios tūkstančius žmonių nors iš dalies pakartoti Baltijos kelią susikabinant rankomis, vykti tuo keliu iki Latvijos sienos ar net iki Talino.

Baltijos kelyje dalyvavo daugybė įvairių žmonių, kurie nepaisė tuomet gresiančių akivaizdžių pavojų ir savo vienybe siekė įrodyti visam pasauliui, kad trys Baltijos šalys nori susigrąžinti Nepriklausomybę. Daug jaunų žmonių tuomet dar buvo vaikai ar net negimę, tačiau tėvų  ar senelių pasakojimai apie Baltijos kelyje visus apėmusį begalinį vienybės jausmą, prisimenamą tarsi nepakartojamą stebuklą, rado atgarsį jų širdyse. Ar mums dabar nebereikia vienybės? Reikia, ir dar kaip! Tad kodėl gi vėl nesustojus į bendrą grandinę, kurioje visi kartu – tiek vyresni, tiek jaunesni – galėtume pasakyti: „Baltijos kelias – tai mes!“ Mes norime jausti vienas kito petį, mes norime jausti visoje Lietuvoje pulsuojančią Baltijos kelio dvasią, mus siejančią su Latvija ir Estija stiprybę bei bendrystę! Dabartinis jaunimas, dėkodamas už savo tėvų žingsnius siekiant svajonės, kuri tapo tikrove ir suteikė visai kitą gyvenimo kokybę, šiandien taip pat jaučia atsakomybę už savo valstybę ir sako: „Baltijos kelias – tai mes!“.

Renginyje bus pristatytos įvairios iniciatyvos, kurias organizuoja Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas, Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos savivaldybių asociacija, asociacija „Jeep Club Lithunia“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija,  Lietuvos skautų sąjunga, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos Šaulių sąjunga ir kitos organizacijos.

„Visus renginio dalyvius pakviesime susikabinti rankomis tarsi į bandomąją grandinę  simbolizuojančią mūsų visų vienybės siekį ir norą įtraukti kiek įmanoma daugiau žmonių į renginius rugpjūčio 23 dieną. Tuomet ne tik  prisiminsime prieš 30 metų vykusį Baltijos kelią, įrašytą į UNESCO „Pasaulio atminties“ programą, bet ir dar kartą pareikšime savo tautos valią gyventi nepriklausomoje valstybėje!“, – sako viena šio renginio rengėjų Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

Liepos 24 d. posėdyje Seimo valdyba aptarė Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginius ir įvairias visuomeninių organizacijų pateiktas iniciatyvas.

Pasak Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio, Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos 100-mečio minėjimo darbo grupės vadovo prof. dr. Arūno Gumuliausko, Seimo valdyba numatomiems Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiams pritarė. Darbo grupės vadovas atkreipė dėmesį, kad pavyko suderinti nevyriausybinių organizacijų iniciatyvas ir sudaryti preliminarų šios svarbios istorinės datos paminėjimo planą.

Liepos 25 d.  10 val., Seimo Spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks spaudos konferencija, skirta Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiams pristatyti.

Spauos konferencijoje dalyvauja: prof. A. Gumuliauskas, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas, Birutė Valionytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė, Mindaugas Sinkevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, D.Urbanavičienė, Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė, Nerijus Laurinaitis, „Jeep Club Lithuania“ vadovas, Arina Ašipauskaitė, Lietuvos skautų sąjungos vadovė.

Spaudos konferenciją galite stebėti tiesiogiai čia:

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima užduoti internetu ČIA (nuoroda veiks vykstant spaudos konferencijai).

Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiai vyks visoje Lietuvoje ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse.

Šiais metais sukaks 30 metų, kai tris Baltijos šalis sujungė laisvės troškimas. Nuo Vilniaus iki Talino nusidriekė Baltijos kelias.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: