Ukraina renka naują Aukščiausiąją Radą (nuotraukos, video, tiesioginė transliacija) (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 21 d., sekmadienį, nuo 8 val. ryto Ukrainoje renkama nauja Aukščiausioji Rada (AR).

Kadangi Rusijos okupuotame Kryme ir tam tikruose Donecko ir Luhansko regionų rajonuose rinkimai nevyksta, tai į AR turės būti išrinkti  tik 424 iš 450 parlamentarų.

Išankstinės gyventojų apklausos rodo, kad šiuose pirmalaikiuose AR rinkimuose triuškinamai pirmauja prezidento Volodymyro Zelenskio įkurta partija „Liaudies tarnas“ („Sluha narodu“). Ji turi net 46 nuoš. rinkėjų palaikymą. Po jos sekanti prorusiška partija „Opozicijos platforma – Už gyvybę“ gauna tik 12 proc. Pasak apklausų, į AR turėtų patekti 5-7 politinės jėgos. Liepos viduryje grupės „Reiting“ atliktos apklausos duomenimis labiausiai palaikoma yra partija „Liaudies tarnas“. Ja palaikė 49,5 nuoš.  apsisprendusių ir ketinančių balsuoti šiuose rinkimuose žmonių ir – 38,2 nuoš. visų apklaustųjų. Į AR taip pat turėtų papulti prorusiškoji „Opozicijos platforma – Už gyvybę“ – 10,5 /7,9 proc., buvusio prezidento Petro Porošenkos partija „Europietiškas solidarumas“ – 7,7/5,7 nuoš.), buvusios premjerės Julijos Tymošenko „Tėvynė“ – 6,9/5,1 nuoš. ir naujai įsteigta partija „Balsas“ („Holos“) – 5,9/4,6 nuoš.

Hromadske TV apie priešrinkiminius reitingus:

Paklaidų ribose išlieka galimybė į AR patekti buvusio Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovo Ihorio Smeško vadovaujamai konservatyviai proeuropietiškai partijai „Jėga ir garbė“ – 3,8/2,9 nuoš. ir centro kairiajai prorusiškai partijai „Opozicinis blokas“ – 3,1/2,4 nuoš. Pasak apklausos, kitos partijos turėtų gauti mažiau nei 3 nuošimčius balsų. Galima apklausos paklaida nurodoma ne daugiau kaip 2 nuošimčiai.

Kaip žinia, Ukrainos AR rinkimai turėjo vykti spalį, bet naujasis Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, vos tik prisiekęs nauju prezidentu, paleido Aukščiausiąją Radą ir paskelbė pirmalaikius rinkimus liepos 21 d., tikėdamasis sutvirtinti savo valdžią.

V. Zelenskis aiškiai pasisako už Ukrainos kelią į Vakarus. Jis taip pat žada pertvarkyti korupcijos liūne skendinčią šalies ekonomiką, tam jam gyvybiškai reikalinga stipri politinė atrama Ukrainos parlamente.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis balsuoja:

Prezidentas V. Zelenskis atsako į žurnalistų klausimus po balsavimo:

Tiesioginė Hromadske TV transliacija iš rinkimų:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: