Duris atveria jau 18 metų veikiantis pasaulinio lygio meno meistro muziejus (2)

Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje. | K. Stoškaus nuotr.

Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje | K. Stoškaus nuotr.

Liepos 22 d., pirmadienį, 11 val., Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Kazio Varnelio namuose-muziejuje vyks spaudos konferencija. Jos metu muziejaus direktorė Rūta Kačkutė pristatys pasikeitusią šio padalinio lankymo tvarką, o muziejininkė Gabrielė Paškevičiūtė žiniasklaidos atstovams plačiau papasakos apie pasaulinio lygio optinio meno meistro Kazio Varnelio kūrybą ir sukauptą kolekciją.

Iki šiol Kazio Varnelio namus-muziejų lankytojai galėdavo aplankyti tik iš anksto užsiregistravę. Dabar dalį muziejaus bus galima aplankyti savarankiškai. Muziejus viliasi, kad tai didins pasaulyje įvertinto, tačiau Lietuvoje ne kiekvienam žinomo dailininko ir jo per daugiau nei penkiasdešimt metų sukauptos unikalių meno kūrinių kolekcijos žinomumą ir prieinamumą.

Pasibaigus spaudos konferencijai dalyviai turės galimybę sudalyvauti trumpoje ekskursijoje ir įsitikinti, kad už kuklaus muziejaus pastato fasado ir niekuo neišsiskiriančių durų slepiasi daugiau nei keturiasdešimt kambarių, o juose – per tūkstantį išskirtinių meno kūrinių.

 Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje. | K. Stoškaus nuotr.

Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje. | K. Stoškaus nuotr.

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė, Kazio Varnelio namų-muziejaus muziejininkė Gabrielė Paškevičiūtė.

 Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje. | K. Stoškaus nuotr.

Ekspozicija Kazio Varnelio namuose-muziejuje. | K. Stoškaus nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Pagaliau:

    Nusikalstama, kad tiek metų aukščiausio lygio dailininko K.Varnelio darbai ir jo surinkta vertinga kolekcija vis dar nėra žinoma daugumai Lietuvos piliečių. Visai nebuvo dedama pastangų K. Varnelio muziejaus garsinimui. Išleistas jo darbų albumas tepardavinėjamas tik Nac. Muziejaus padaliniuose… jokio platesnio garsinimo… štai kaip “puikiai” šeimininkavo buvusi direktorė B. Kulnytė, beje, didžioji Gedimino kalno “nuskutimo” iniciatorė, kuri tuomet visiems įrodinėjo, kad kalnas turi būti plikas, kaip senovėje.

  2. Wow, tikrai gerai, kad durys pagaliau atvertos ir tokia kolekcija lengviau prieinama. Tikrai isskirtine ir verta aplankymo. Kuomet galima ekspozicijas lankyti tik is anksto susitarus, labai sumazeja tikimybe ten patekti, nes be grupes, pavieniai asmenys net nedrista tartis. Tad sios neeilnes kolekcijos prieinamumas labai sveikintinas ivykis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: