Kultūros viceministrė išlydėjo „Misijos Sibiras“ dalyvius (0)

„Misija Sibiras“ | organizatorių nuotr.

„Misija Sibiras“ | Rengėjų nuotr.

Liepos 17 d. iš Vilniaus geležinkelio stoties išlydint ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius, sėkmės jiems linkėjo kultūros viceministrė Ingrida Veliutė.

Viceministrė dėkojo šešiolikai į Kazachstaną išvykstančių jaunuolių už pasiryžimą konkrečiais darbais puoselėti istorinę tautos atmintį, už rodomą jaunosios kartos pilietiškumo ir didžiavimosi savo valstybe pavyzdį.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 metų. Jo metu rengiamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Ekspedicijų tikslas – sutvarkyti lietuvių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti

atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės papročiais puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijoje taip pat bendraujama su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais, jų palikuonimis.

Kultūros viceministrė išlydėjo „Misijos Sibiras“ dalyvius | D. Labučio, ELTA nuotr.

Kultūros viceministrė išlydėjo „Misijos Sibiras“ dalyvius | D. Labučio, ELTA nuotr.

Projektas „Misija Sibiras“ vykdomas nuo 2006 metų. Per šį laikotarpį jaunimo ekspedicijos lankėsi Rusijoje, Tadžikistane ir Kazachstane.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: