Gyvosios istorijos šventė žemaičių dvasią žadins ant piliakalnio Kartenoje (video) (0)

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Rugpjūčio 2–3 dienomis didingos kuršių ir žemaičių praeities dvasia atgimstantis Kartenos piliakalnis vilios tūkstančius smalsuolių sugrįžti į tolimą Žemaitijos krašto praeitį. Netoli pajūrio esančiame Kartenos miestelyje rengiama šventė iki šiol pritraukė per 3 tūkstančius atvykėlių.

Šiemet savo ketvirtąją vasarą pasitinkantis ir į dviejų dienų renginį išaugusi šventė žiūrovus perkels į XV amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Žemaičių seniūniją, kurioje visų lauks viduramžių miestelis. Miestelyje įsikurs ne tik amatų ir kūrybinės dirbtuvės, bet ir dviejų dalių karo stovykla: vienoje telksis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė, kitoje stovyklos dalyje susiburs Vokiečių Ordino riteriai su svečiais iš Vakarų Europos. Abiejose stovyklose kunkuliuos besiruošiančių kovai karių šurmulys ir žvangės ginklai.

Šventėje veiks aktyvios ginkluotės ir šarvuotės parodos. Jose kiekvienas lankytojas turės galimybę pasimatuoti viduramžių žemaičių šarvus ar nusifotografuoti su riteriais, išbandyti savo rankos miklumą ir akies taiklumą svaidydamas į taikinį kovos kirvį ar ietį.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Viena iš patraukliausių šventės įdomybių – veiksmo filmus primenančios riterių kautynės. Jų metu bus pristatyta Lietuvos ir Vokiečių Ordino šarvuotė bei ginkluotė, kovos būdai.

Žiūrovai susipažins su skirtingų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės regionų – žemaičių, lietuvių ir rusėnų – ginklų ypatybėmis, visomis iki šiol atkurtos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenės rūšimis, karių asmenine ginkluote: nuo šauktinio pėstininko iki didžiojo kunigaikščio. Įdomiausia tai, kad pirmą kartą Žemaitijos regione Kartenos šventės žiūrovams bus pristatyti unikalūs Žemaitijos ir didžiojo Lietuvos kunigaikščio Kęstučio bei jo sūnaus Vytauto Didžiojo šarvuotės komplektai, atkurti pagal 1379 metų oficialius jų antspaudus.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Paklaustas, kuo išskirtinė šiemet bus Kartenos šventė, renginio sumanytojas Salantų regioninio parko direkcijos direktorius Modestas Šečkus tikino, jog į šventės kūrybinį darbą šiais metais buvo įtraukta ir vietos bendruomenė, kurios dėka renginys tapo dviejų dienų ir gali pasigirti įvairių veiklų gausa.

Pageidaujantieji galės savo jėgas išbandyti futbolo rungtynėse bei virvės traukimo varžybose. Atvykusias šeimas ir pavienius lankytojus pasitiks lietuvių senųjų lauko žaidimų kiemas bei klojimo teatras.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Kartenos šventė | Salantos reg. parko nuotr.

Šventės koncertinė programa bus pritaikyta įvairaus amžiaus ir skonio klausytojui: rugpjūčio 2 d. Kartenos piliakalnį sudrebins ekstravagantiškasis Saulius Prūsaitis, o rugpjūčio 3 d. koncertuos balsingi folkloro kolektyvai iš visos Žemaitijos bei Saulius Petreikis su grupe, kurie padovanos programą, skirtą Kartenos šventės lankytojams.

Kartenos kursiu svente_Salantos reg. parko nuotr._plakatasŠventės viršūnė – išskirtinė ir niekur kitur pasaulyje neregėta, kvapą gniaužianti šviesos grožybė ant Kartenos piliakalnio, kuri nukels į tolimosios kuršių genties ir žemaičių praeities klodus bei primins baltiškąsias žemaičių šaknis. Tradicine tapusios Kartenos šventės tikslas – žadinti pasididžiavimą savo tautos ir kilties didinga praeitimi ir kultūriniu palikimu.  Šiemet jis skiriamas Žemaitijos ir Vietovardžių metams. Šventė yra nemokama ir atvira visiems.

Daugiau žinių rasite čia.

Kartenos kursiu svente_Salantos reg. parko nuotr._programa

 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: