Vyks jubiliejinė Žagarės vyšnių šventė (0)

Žagarės vyšnių šventė | rengėjų nuotr.

Žagarės vyšnių šventė | Rengėjų nuotr.

Liepos 19–21 d., Žagarę jau penkioliktą kartą sudrebins ir vyšnių uogomis bei uogiene pakvips 15-asis jubiliejinė Žagarės vyšnių šventė 2019 skambiu pavadinimu „Trys kadencijos“.

Jo metu Žagarės dvaro parke koncertuos būrys žinomų Lietuvos atlikėjų ir grupių, tokių kaip Rebelheart, Vytautas Šiškauskas, Colours of bubbles, Saulius Prūsaitis, Golden Parazyth, Kostas Smoriginas, Monika Marija, Poliarizuoti Stiklai, Kastytis Kerbedis, Jazzu, Radistai DJ‘s ir daugelis kitų. Didelė dalis jų į Žagarę atvyksta jau ne pirmą kartą. Be įspūdingos koncertinės programos Vyšnių renginio programoje gausu įvairių ir netikėtų sporto pasirodymų bei varžybų ir kultūrinių, pramoginių renginių.

Renginio metu visas tris dienas Žagarės dvaro parke šurmuliuos didžiulis turgus su beveik pusketvirto šimto prekiautojų ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir Latvijos, Kaliningrado srities, Lenkijos. Čia bus galima įsigyti nuo tautodailininkų rankdarbių ir smulkiausių papuošalų ar močiučių megztų kojinių iki stilingų drabužių, aksesuarų, atvežtų iš kitų šalių, taip pat baldų, žaislų, odos, vilnos gaminių, bus galima stebėti ir dalyvauti įvairių firmų gaminių pristatymuose ir akcijose. Vyšnių renginio turguje netrūks ir įvairių skanumynų, bus galima paragauti bei įsigyti nuo senų tradicinių tautinio paveldo meduolių iki ką tik į Lietuvą atvežtos Uzbekiškos nacionalinės chalvos ar Armėniškos pachlavos.

Žagarės žirgyno hipodrome vyks konkūrai, futbolo turnyre varžysis vaikai, jaunimas ir veteranai, ištvermingiausi ir sportiškiausi turės galimybę išmėginti save sprinto varžybose. Pirmąją renginio dieną penktadienį (liepos 19 d.) prieš prasidedant koncertinei programai virš Žagarės dvaro parko vyks Barysių aeroklubo ultralengvųjų lėktuvų pasirodymas, kurio pabaigoje Šiaulių parašiutininkų klubo sportininkai pademonstruos šuolį parašiutais.

Antrąją renginio dieną programą paįvairins išskirtinis Kaliausių bėgimas, kuris startuos liepos 20 d., šeštadienį, 11 val. prie Žvelgaičių ežero ir vingiuos Žagarės miesto gatvėmis iki Žagarės dvaro rūmų. Svarbiausias šio bėgimo akcentas – kaliausinė apranga ar išpieštas veidas. Bėgimo varžyboms pasibaigus nuo 12 val. prie Žagarės dvaro rūmų šurmuliuos tikrų tikriausia Kaliausių fiesta. Čia bus visko daug: šokių, dainų, žaidimų, juoko ir kitų linksmybių. O svarbiausia – čia bus daug tikrų tikriausių „gyvų kaliausių“. Visi norintys dalyvauti gali registruotis el. paštu info@zagaresrp.lt iki liepos 12 d. Be Kaliausių fiestos prie Žagarės dvaro rūmų sukvies ir Lietuvos kariuomenės pristatymas „Nuo istorijos iki šių dienų“. Čia vyks lietuviškų ristynių pristatymas ir demonstravimas, karinės oro pajėgos pristatys oro gynybos sistemas, bus eksponuojamas atstatytas partizanų bunkeris, o šalia jo įsikūrę istorikai dalinsis žiniomis apie partizanų vadus ir kitus Laisvės kovų dalyvius. Karo policija pristatys tarnybines transporto priemones, Gedimino štabo bataliono kariai pristatys XIV a. elitinio Lietuvos kario šarvuotę ir ginkluotę, Vytauto Didžiojo karo muziejus įrengs kilnojamąją parodą bei pristatys karybą virtualiosios realybės priemonėmis. 14 val. prie Žagarės dvaro rūmų Karinių jūrų pajėgų orkestras surengs koncertą.

Jubiliejinės Žagarės vyšnių šventės programa | Rengėjų nuotr.

Jubiliejinės Žagarės vyšnių šventės programa | Rengėjų nuotr.

Šeštadienio vidurdienį Žagarės kultūros centre prasidės kraštiečių susitikimas su Vaclovu Daunoru „Žagare, mano Žagarėle…“. Susitikime dalyvaus pats operos artistas Vaclovas Daunoras, knygos „Karalių kuria aplinka. Operos artistas Vaclovas Daunoras“ sudarytoja, muzikologė Jūratė Katinaitė, Arūnas Dingelis (tenoras), Egidijus Dauskurdis (bosas), Aleksandras Vizbaras (fortepijonas). Nuo 13 val. Žagarės miesto aikštėje rinksis stipriausi Lietuvos ir Baltijos šalių galiūnai, tarp kurių net ir stipriausiu pasaulio žmogumi tituluojamas Žydrūnas Savickas. Čia vyks Galiūnų varžybų Baltijos komandinis čempionatas, organizuojamas Lietuvos galiūnų federacijos. Po įspūdingų sporto varžybų ir pasirodymų akimirkų bus galima pamiklinti ir protą bei patikrinti savo žinias. Nuo 14 val. prie Žagarės dvaro rūmų bus galima spręsti Andriaus Girnio 5000 žodžių kryžiažodžio „Lietuva“ Joniškio rajono dalies kryžiažodį.

Trečiąją Vyšnių renginio dieną, sekmadienį, jau antrą kartą Žagarės regioniniame parke vyks Jeep MTB dviračių maratonų taurės 2019 III etapas, kuriame startuos tiek darželinukai, tiek vyresni vaikai, tiek ir suaugusieji. Įspūdingas dviratininkų skaičius pabirs Žagarės miesto gatvėmis ir Žagarės miško keliais ir keliukais. Į jubiliejinį Žagarės vyšnių festivalį užsuks ir istoriniai automobiliai. Pirmą sykį Vyšnių renginio istorijoje Žagarę aplankys aktyvus istorinės technikos gerbėjų būrys su įvairia jau gatvėse nebesutinkama istorine technika. Lankytojai bei svečiai turės unikalią progą iš arti pamatyti istorines transporto priemones, gyvai pabendrauti su jų valdytojais, restauratoriais. Istorinių transporto priemonių ekspozicija vyks Žagarės dvaro parke nuo liepos 21 d. sekmadienį 12 iki 14 val. 14 val. istorinių transporto priemonių kolona papuoš ir Žagarės miesto gatves.

Žagarės vyšnių renginys turi ir savo originaliąją pusę, akcentus, išskirtinumą. Tai ne tik ypatingosios žagarvyšnės, bet ir kaliausės. Žagarės vyšnių renginys be kaliausių būtų ne renginys. Kaliausės – neatsiejama šio renginio dalis ir paprotys. Renginio metu išmoningai, originaliai padarytos kaliausės ne tik puošia miestą bei žagariečių sodybas, bet ir vietiniai ar miesto svečiai pavirsta „gyvomis kaliausėmis“. Nuo pat liepos pradžios iki jubiliejinio penkioliktojo Vyšnių renginio ir jo metu prie Žagarės dvaro rūmų eksponuojamos įvairių Joniškio krašto įstaigų, organizacijų, pavienių gyventojų pagamintos originalios kaliausės. Visi renginio svečiai kviečiami jas apžiūrėti.

Visas tris Vyšnių renginio dienas – penktadienį (liepos 19 d.), šeštadienį (liepos 20 d.) ir sekmadienį (liepos 21 d.), Žagarės dvaro rūmų bibliotekėlėje, 11 val., 13 val. ir 16 val. vyks žolininkės Adelės Karaliūnaitės edukacija „Laimės eleksyras iš vyšnių“.

Rengėjai kviečia atvykti į Žagarę, susipažinti su jos istorija, paragauti žagarvyšnių ar jų uogienės ir sudalyvauti jubiliejinės Žagarės vyšnių šventės „Trys kadencijos“ renginiuose, kurie visi nemokami.

Žagarės regioninio parko direkcijos informacija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: