Jaunieji fizikai iš olimpiados Izraelyje grįžta su bronzos medaliais (0)

smm.lt nuotr.

smm.lt nuotr.

Visi penki Lietuvos komandos nariai iš Izraelyje Tel Avive vykusios 50-osios tarptautinės fizikos olimpiados grįžta su apdovanojimais. Iškovoti du bronzos medaliai ir trys pagyrimo raštai.

Bronzos medaliais apdovanoti dvyliktokas Ričardas Navickas iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos (mokytojas Romualdas Uža) ir vienuoliktokas Ernestas Ramanauskas iš Vilniaus licėjaus (mokytojas Eugenijus Rudminas).

Pagyrimo raštus olimpiadoje pelnė dvyliktokas Tautgirdas Narmontas iš Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos (mokytojai Saulius Žukauskas ir Virginija Gineikė), Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abiturientas Domantas Burba (mokytoja Valentina Rakužienė) ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos vienuoliktokas Paulius Rindzevičius (mokytojas Vidas Pakštas).

Komandai vadovavo Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Valdas Girdauskas ir Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslo darbuotojas dr. Vytautas Jakštas. Mokiniams pasiruošti taip pat padėjo Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto profesorius habil. dr. Edmundas Kuokštis ir docentas dr. Jevgenij Chmeliov.

Kitais metais Tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO 2020) vyks Lietuvoje. „Fizika – tai mokslas apie ryšius“, –  kalbėjo Rafi Peretz, Izraelio Švietimo ministras, uždarydamas 50-ąją tarptautinę fizikos olimpiadą ir perduodamas olimpiados vėliavą Lietuvai. Ją perėmęs Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas pakvietė atvykti į kitais metais Vilniuje vyksiančią olimpiadą. Tikimasi, kad joje dalyvaus apie 90 valstybių atstovų.

51-ąją tarptautinę fizikos olimpiadą organizuos Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universitetas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: