Didžiausioje pasaulio regatoje dalyvaus Čikagos lietuviai (0)

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Rytoj, liepos 13 d., kaip ir kasmet, garsioje Čikagos prieplaukoje vyks didžiausia gėlo vandens regata visame pasaulyje – Čikagos jachtų klubo varžybos į Mackinak (The Chicago Yacht Club Race to Mackinac). Iš čia išplaukia daugiau nei 350 laivų, dalyvauja daugiau nei 2700 žmonių, susirinkusių ne tik iš skirtingų JAV valstijų, bet ir įvairių pasaulio šalių. Smagiausia, jog liepos 13-ąją rengiamoje regatoje pasirodys ir mūsų tautiečiai, savo laivą garbingai papuošę lietuviška trispalve. Pieš penkerius metus susikūrusi 10-ies stiprių buriuotojų „Dream Team Sailing“ komanda, rodanti pasididžiavimą savo Tėvyne, jau yra iškovojusi ne vieną apdovanojimą burlaivių lenktynėse Amerikoje. Artėjanti regata – jiems ne naujiena. Komandos nariai sutiko pasidalinti garsiųjų varžybų detalėmis.

– Kaip kilo idėja dalyvauti žinomiausioje regatoje? 

– Visos svajonės turi autorių. Noras dalyvauti vienoje seniausių regatų – taip pat nėra atsitiktinis: mūsų komandos kapitonas ir įkvėpėjas Arūnas Kubelskas visada svajojo apie jūrą, tad būdamas tikras buriuotojas bei entuziastas subūrė aplink save grupę žmonių, norinčių išbandyti save burlaivių lenktynėse.

– Kas sudaro jūsų komandą?

– Šiais metais mūsų komanda susideda iš  dešimties  narių: Arūnas Kubelskas, Paulius Usanovas, Jovas Jonušas, Vladas Zakarauskas, Germantas Stankus, Evaldas Pauplys, Aurimas Jasinauskas, Saulius Narbutas, Aleksandras Malysevas, Henrikas Šerkšnas. Vieni yra tikri senbuviai, kitiems – tai pirmas buriavimo sezonas. Atmosfera laive – nuostabi ir visi džiaugiasi naujai atrastu pomėgiu.

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokio masto tai varžybos? 

– The Chicago Yacht Club Race to Mackinac yra didžiausia gėlo vandens regata pasaulyje. Varžybos prasideda Navy Pier švyturyje, ir baigiasi po 333 mylių Mackinac saloje. Pirmoji regata įvyko net 1898 metais ir joje dalyvavo tik penki laivai. Šiais metais vyks jau 111-oji regata, kurioje dalyvaus daugiau nei 300 laivų ir 2500 jūreivių net iš 16 skirtingų pasaulio šalių.

– Kas gali dalyvauti šiose regatose? 

– Dalyvauti gali visi – dideli ir maži, vyrai ir moterys. Kuo ilgesnė regata, tuo daugiau reikia ištvermės. Kalbant apie šias The Chicago Yacht Club Race to Mackinac lenktynes, yra reikalaujama, kad dauguma komandos narių turėtų jūrinius saugaus elgesio sertifikatus, taip pat būtų išklausę pirmos pagalbos kursus. Regatos rengėjai kelia didelius reikalavimus laivo techninei būklei bei priemonėms tam, kad užtikrintų laivo ekipažo narių saugumą.

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Kiek laiko trunka varžybos? 

– Trukmė, žinoma, priklauso nuo vėjo ir laivo. Praėjusiais metais greičiausias laivas finišavo per 28 valandas, o lėčiausias laivas per 96.

Mes atplaukėme per 55:57 val., kadangi lenktynių pradžioje visus užklupo lietus ir stiprus vėjas, kuris mums pridarė daug techninių nemalonumų – plyšo viena burė, nutrūko pagrindinės burės linija. Tai kainavo mums daug brangaus laiko…

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Dalyvių tikslas – pergalė. Ką gauna varžybų nugalėtojai? 

– Šios lenktynės yra mėgėjų renginys, tad jokie piniginiai prizai neskiriami. Visgi nugalėtojai yra pagerbiami – pavardės išgraviruojamos trofėjuose, kurie eksponuojami Čikagos jachtų klube.

– Ar regata sulaukia lietuvių susidomėjimo?

– Čikagos lietuvių bendruomenė išties yra gausi, bet labai retai kada išvysi burlaivį, pasipuošusį lietuviška vėliava. Galimybė susitikti regatose – dar retesnė.

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Kelintą kartą jūsų įgula dalyvauja regatoje?

– Mūsų jaunai komandai šie metai bus antri. The Chicago Yacht Club Race to Mackinac regata – tai labai įspūdingas ir garsus renginys. Kelis metus ruošėmės vien tik tam, kad sudalyvautume pirmą kartą. Dauguma klubo narių neturėjo jokios buriavimo patirties, ir tik tikro entuziazmo dėka pavyko suburti komandą. Nepaisant sunkių oro sąlygų ir kai kurių techninių nesklandumų, mūsų komanda sėkmingai įveikė savo pirmąjį „Mack’ą“. Šiais metais į regatą ateiname ne tik labiau patyrę, bet ir geriau pasiruošę. Turime dvi naujas bures, kurios yra mūsų laivo pasididžiavimas: vieną jų vadiname „Vyčiu“,  o kitą  „Trispalve“.

– Ar ilgai trunka pasiruošimas didžiausiam metų įvykiui?

– Pasiruošimas niekada nesibaigia… Labai ankstyvą pavasarį pradedame laivo paruošimą naujam sezonui. The Chicago Yacht Club Race to Mackinac regata yra svarbiausia metuose, tačiau yra ir daug kitų regatų Čikagos vandenyse, kurios mums taip pat reikšmingos, mat padeda komandai gauti įgūdžių, reikalingų svarbiausiajai regatai.

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Renginys prasideda gražiausioje Čikagos prieplaukoje. Turbūt susirenka nemažai tautiečių jūsų išlydėti?

– Taip, varžybos prasideda prie Navy Pier, kur praplaukia laivų paradas, išlydimas savo palaikymo komandos. Mes visuomet kviečiame kuo daugiau savo tautiečių susiburti su Lietuvos vėliavomis ir išlydėti mus į kelionę.

– Dalyvavimas varžybose nebūtų virtęs realybe, jei ne laivas. Kokia jo istorija?

– Laivo istorija yra labai spalvinga. Jachta buvo atplukdyta iš Europos į Detroitą. Ričardas Saltanavičius, mūsų kapitono Arūno draugas, nupirko laivą aukcione. Arūnas įkalbėjo Ričardą neparduoti laivo ir suburti lietuvių komandą Čikagoje. Dabartinis kapitonas pats nuvažiavo į Detroitą, sukonstravo priekabą 50-ies pėdų laivui, pakrovė į „troką“ ir parsigabeno laivą į Čikagą. Komanda bendromis jėgomis paruošė laivą regatoms.

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokį didžiausią iššūkį tenka įveikti varžybose?

– Didžiausias iššūkis komandai yra darnumas. O kiekvienam asmeniškai – didelis iššūkis suderinti šeimos poreikius su buriavimu.

– Ar jums svarbu laimėti? 

– Laimėti yra smagu, bet ne svarbiausia. Atstovauti Lietuvai Mičigano ežero regatose visada buvo ypatingai svarbu bei kilnu. Trispalvė vėliava – neatsiejama mūsų laivo dalis nuo pirmųjų dienų…

 Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

Akimirkos iš praėjusių metų regatos | Asmeninio archyvo nuotr.

– Ačiū už pokalbį ir sėkmės svarbiausioje šių metų regatoje.

Kristina Riaukienė.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Naujienos, Šventės, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: