Šalies kultūra ir interjeras – kaip tai siejasi? (4)

Šalies kultūra ir interjeras – kaip tai siejasi? | Magresbaldai.lt

Šalies kultūra ir interjeras – kaip tai siejasi? | Magresbaldai.lt nuotr.

Kultūra gyvenime turi išties didelę reikšmę. Ji dažnai formuoja tam tikrus įpročius ir lemia pasirinkimus. Kultūros atspindžiai paliečia įvairias gyvenimo sritis. Ne išimtis – ir namų interjeras. Pavyzdžiui, tam tikrose šalyse naudojami išskirtinio dizaino baldai ir dekoro elementai. Vis labiau spartėjanti globalizacija po truputį naikina šiuos skirtumus, tačiau ryškiausi pavyzdžiai išlieka.

Interjero dekoras – išraiškos būdas

Namų dekoravimas – tai būdas išreikšti tam tikrus įsitikinimus ir gyvenimo būdą. Pasitelkiant tokias priemones kaip baldai (foteliai, staliukai, spintelės ir pan.), apdailos detalės (tapetai, skiriamosios sienelės, durys) ar išskirtinės dekoracijos galima tai įgyvendinti ir savo namuose.

Kultūrinės detalės yra puikus būdas suteikti namams išskirtinumo ir patrauklumo. Be to, jos atspindi ryšį tarp žmogaus ir tam tikros šalies. Tokios detalės tarsi parodo kitiems jūsų požiūrį į pasaulį – tai individualumo bruožas.

Religijos atspindžiai

Papročiams ir tradicijoms didelę įtaką turi ir religija. Tai taip pat itin stipriai veikia žmonių pasirinkimus. Religijos atspindžiai interjere dažnai atsiskleidžia per tam tikrus simbolius, spalvas, nuotraukas, paveikslus. Čia galima paminėti kryžius – tai krikščionybės simbolis. Beje, šviesiai mėlyni atspalviai ypač mėgstami Viduržemio jūros regione.

Išskirtiniai pavyzdžiai pasaulyje

Norint perteikti šalies kultūros įtaką namų interjerui, geriausia pasiremti pavyzdžiais. Jie gali tapti įkvėpimo šaltiniu kiekvienam ieškančiam idėjų, o tokios priemonės kaip baldai (ryškiaspalviai foteliai, sofos ar kita) ar dekoro elementai gali būti tai, ko trūksta.

Marokietiška didybė

Eklektiška Maroko istorija yra tarsi pagrindinė sankryža tarp kultūros ir religijos, kuri lėmė išskirtinio interjero dizaino, pripildyto spalvomis, geometrija, tekstūromis ir šiluma, atsiradimą. Nuo raštuotų fasadinių plytelių ir spalvingų marokietiškų kilimų iki prabangių baldų ir sudėtingų dekoracijų – ši triukšminga ir viliojanti estetika dažnai sužavi visus norinčius suderinti modernius ir tradicinius elementus.

Dėl marokietiško stiliaus populiarumo visame pasaulyje nebūtina vykti į Šiaurės Afriką norint atsigabenti dekoracijas į savo namus. Sukurti tokį interjerą ganėtinai paprasta pasitelkiant raštus, šiltas spalvas, natūralias medžiagas ir autentiškas detales. Svarbiausia vengti perdėto rafinuotumo. Rekomenduojama panaudoti raštuotas pagalvėles, medinius kavos staliukus, prie kurių gali puikiai derėti ir ryškių spalvų foteliai.

Ispaniškas atgimimas

Klasikinio Viduržemio jūros regiono dizaino ir pasipriešinimo Afrikos kaimynams derinys – tai, kas atsispindi ispaniškame namų interjere. Dėl jaukios ir rafinuotos išvaizdos pastaraisiais metais šis stilius tarsi atgimė, juo žavisi interjero dizaineriai visame pasaulyje.

Ispaniškam namų stiliui būdingos šiltos spalvos (geltona, raudona ir oranžinė), tekstūruotos sienos iš plytų, tamsios medienos (riešutmedžio) ir pan. Tai ženklai, kurie leidžia iš karto atpažinti šios šalies interjerą.

Japoniškas minimalizmas

Paprastumas, dėmesys natūralioms medžiagoms ir spalvoms – tai, kas labiausiai atsispindi japonų dizaine. Jis yra tarsi priešprieša ryškiems Maroko ir Indijos interjerams. Įprasti japoniški namai neatsiejami nuo bambuko ar kitos lengvos medienos naudojimo, nesvarbu, tai būtų lovos rėmas, grindys ar spinta.

Šio stiliaus interjere gali itin tikti minimalistiniai foteliai. Rekomenduojama rinktis tokias spalvas kaip smėlio ar ruda. Japoniškam stiliui būdingos ir struktūruotos formos, kampuoti, taip pat – funkcionalūs baldai. Visa tai padeda sukurti ramią atmosferą namuose, leidžiančią atsipalaiduoti.

Indijos gyvybingumas

Jau nuo XIX a. Indija yra ryškus rytietiško dizaino atspindys. Nepaprastai gražūs sudėtiniai raštai, drąsios bei ryškios spalvos ir rankų darbo audiniai lemia indiško interjero patrauklumą. Neformali atmosfera paplitusi visuose kambariuose – tiek skirtuose poilsiui, tiek bendravimui.

Naudojamos tokios spalvos kaip raudona, oranžinė, mėlyna ir geltona, kurios turi nepaprastą reikšmę šalies kultūroje. Jei norite sukurti tokio stiliaus interjerą, rekomenduojama rinktis būtent ryškių spalvų sienas, baldus (sofos, foteliai ir t. t.).

Įvairių šalių kultūra gali tapti nepaprastu įkvėpimo šaltiniu visiems, norintiems sukurti išskirtinę namų atmosferą. Pavyzdžių ieškoti galima visame pasaulyje, todėl neapsiribokite ir ieškokite sau artimiausio stiliaus.

Reklama: admodum.lt

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Skalvė:

    O Lietuvos interjero išskirtinumas?

  2. Manau, jog salies kultura su interjeru sieja, lentynos ir jose esancios knygos.

  3. Manau musu salis perima vakarietiska interjero kultura, ypatingai biuruose. Pastebima tendencija, kad darbo vietos kuriamos labiau orientuotos i darbuotoju patoguma suteikiant asmenine erdve, nors ir minimalia

  4. Dabartinis stilius į lietuvą atkeliavęs man labai patinka. Patys remondą kai darėmės stengėmės kad namai atrodytų labai panašaus stiliaus. Buvo aišku ir niuansų tarkim su grindų danga, nes tiesėm laminatą, vietoje parketo. Tačiau jis ten puikiai tiko, o kainavo gerokai mažiau. Iš tikro kad tai pasiseks nesitikėjome. Dabar labai džiaugiamės savo namų interjeru ir daliname patarimus draugams, kuriems taip pat jis patiko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: