Darbo skelbimuose darbdaviai privalės nurodyti siūlomą darbo užmokestį (2)

thesalesmaster.wordpress.com nuotr.

thesalesmaster.wordpress.com nuotr.

Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas (projektas Nr. XIIIP-3183(2), kuriomis nutarta darbdavius įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį.

Pagal priimtus pakeitimus, darbdavys, skelbdamas darbo skelbimą privalės nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos ar pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą, išskyrus įstatymuose numatytus atvejus.

Pasak naujų nuostatų iniciatorių, tai paskatins darbdavių socialinę atsakomybę ir sustiprins darbuotojo derybinę galią. „Tyrimai rodo, kad daug darbuotojų iš karto, nesiderėdami, priima pirmą darbdavio pasiūlymą ir visai nesidera dėl atlyginimo. Personalo konsultacijų bendrovės „Korn Ferry Hay Group“ tyrimo duomenimis, nepaisant to, kad šiuo metu JAV, kaip ir Lietuvoje, darbo rinkos sąlygos yra palankesnės darbuotojui, 64 proc. žmonių teigia, kad prieš pradedami dirbti, jie iš karto sutiko su siūloma alga“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Kaip tvirtina pasiūlymo rengėjai, tikėtina, kad jei žmogus prieš ateidamas į pirmą darbo pokalbį turės daugiau informacijos, jis bus geriau pasirengęs deryboms.

Už naujas teisės akto nuostatas balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 30 parlamentarų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

2 komentarai

  1. ŽEMAITIS:

    Absurdas. Kam to reikia?
    Aš taip įsivaizduoju – darbdavys siūlo darbą (gali savo nuožiūra siūlyti ir uždarbį, bet gali ir nesiūlyti), o ieškantysis darnžbo atvyksta pas potencialų darbdavį ir ji susitaria dėl užmokesčio.
    Tad kam tokios valstietiškai žalios iniciatyvos? Kad būtų daugiau biurokratijos? Populistinė tuštybė, ir tiek.

  2. ŽEMAITIS:

    Pagarba tiems 5 parlamentarams, kurie balsavo prieš šį populistinį socialistų absurdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: