Varniuose jau 27-ą kartą surengtas festivalis „Bliuzo naktys“ (nuotraukos) (0)

Renginio akimirkos | Manto Bartaševičius nuotr.

Varniuose, Lūksto ežero pakrantėje, vykęs seniausias Lietuvos muzikos festivalis po atviru dangumi „Bliuzo naktys“ šiemet pateikė daugybę naujienų, staigmenų, koncertų ir įvairiausių pramogų. Nors išankstinės orų prognozės nebuvo itin optimistiškos, festivalis pritraukė kelis tūkstančius žiūrovų.

Festivalio naujiena – legendinėje Pašiūrėje, nuo kurios viskas ir prasidėjo, įsikūrusi „Teva Vieno žmoVgaus scena“. Ankstesnių festivalių metu ji buvo prie istorinio Ąžuolo. Dabar toje vietoje iškilo dar viena scena, tapusi alternatyva pagrindinei, kurioje tradiciškai skambėjo viso pasaulio bliuzas. O prie Ąžuolo pasirodė tie, kurie atitolę nuo tradicinio bliuzo.

Jau nebe pirmus metus festivalyje pasirodė jaunosios kartos atstovai – grupės „Garbanotas“ ir „Baltasis Kiras“, tarp festivalio dalyvių – grupės Flash Voyage“, „Pilnatys“, „Elnio Rago Miškas“, kolektyvas „Impro 241“, „Bliuzo naktų“ draugai – latviai „Laime Pilniga“, originalų muzikinį turinį kūtė trio „Freestarz“ ir kiti.

Vos ne iki aušros žiūrovus linksmino  net 26 iš 27 “Bliuzo naktų“ sezonų pasirodžiusi Lietuvos bliuzo karalienė Arina, JAV gitaristas Ericas Galesas, latviai „Very Cool People“ ir daugybė kitų Lietuvoje ir užsienyje gerai žinomų bliuzo atlikėjų.

O pradėjus vėsti orui, visus sušildė „bliuzesriubė“ – jau festivalio vizitine kortele tapusi žuvienė, kurios „Bliuzo naktų“ rengėjai kasmet išverda ir išdalija apie 1200 litrų.

Festivalyje paskelbta ir nauja iniciatyva – pristatyta lietuvių kilmės meistro Tony Zemaicio kadaise įkurto visame pasaulyje garsaus gamintojo „Zemaitis Guitars“ gitara, kuri nuo šio rudens 16 metų keliaus į vis kitą Žemaitijos miestą. O ja groti galimybė bus suteikta talentingam to miesto jaunajam atlikėjui.

Šeštadienį devintą vakaro „Bliuzo naktų“ dalyviai ir žiūrovai iškėlė trispalves ir kartu su lietuviais visame pasaulyje sugiedojo „Tautišką giesmę“, o tada vėl viską užvaldė bliuzas.

Kaip sakė organizatoriai, „Bliuzo naktys“ – tai daugybė įvairiausių instrumentų, jais virtuoziškai grojantys skirtingų tautų muzikantai ir stebuklingos nuotaikos burbulas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: