M. Kundrotas. Dvejopa apgaulė: kas valdo pasaulį? (24)

atsisiųsti-2400Pasak anglų rašytojo Klaivo Steiplzo Ljuiso (Clive Staples Lewis) šėtonas apgaudinėja žmones dviem būdais. Pirmas būdas – teigti, kad jis – visagalis. Antras būdas – sakyti, kad jo išvis nėra. Pirmasis melas pakerta valią jam priešintis, antrasis panaikina motyvaciją tai daryti. Abu šie metodai plačiai naudojami ir politikoje.

Ypač tai pasakytina apie iliuminatų, masonų, bilderbergerių arba tiesiog – globalistų sąmokslą prieš tautas ir visą žmoniją. Tik apgautas žmogus arba pats apgavikas gali neigti, jog egzistuoja bendra pasaulinė konjunktūra, siekianti visam pasauliui primesti savo darbotvarkę. Ši darbotvarkė – ekonomiškai dešinioji, o kultūriškai – kairioji. Pagrindiniai jos principai – globali rinka, kapitalo pirmenybė valstybės ir viešojo intereso atžvilgiais, atsivėrimas masinei migracijai, vartotojiškumo ir įvairių formų palaidumo skatinimas.

Visa tai reiškia tautos, šeimos, lyties dekonstravimą, visuomenės ir asmens perkonstravimą. Tai daroma iš viršaus, pateikiant kaip laisvą pasirinkimą iš apačios, bet kartu naikinant bet kokią tokio pasirinkimo alternatyvą, pasitelkiant žiniasklaidą, masinę kultūrą, akademines bendruomenes, o kraštutiniais ir vis dažnėjančiais atvejais – teisines valstybių galias. Paradoksalu, bet valstybė pagal šią darbotvarkę turi būti kuo silpnesnė jos užsakovų atžvilgiu ir kuo griežtesnė alternatyvių minčių, veiksmų ir jėgų atžvilgiu.

Neabejotina, kad šios politikos užsakovų gretose – galingiausios kapitalo korporacijos, suinteresuotos tobulo vartotojo ir pigios, lanksčios, mobilios darbo jėgos kūrimu. Visgi vargu, ar viską galima aiškinti vien pinigais. Dar praėjusiame amžiuje daugelis korporacijų rėmė patriotizmą, nacionalizmą, o kai kurios – ir nacizmą, nuo Krupo iki Fordo. Kapitalas – pragmatiškas, jis išnaudoja tas madas, kurios tuo metu vyrauja. O jei taip, lieka atviras klausimas, ar jis visada vienas pats šias madas kuria, ar tik sąveikauja su kitais jų kūrėjais.

Logiška teigti, jog egzistuoja galingų politikų, galingų verslininkų, intelektualų, žurnalistų ir pop kultūros žvaigždžių sampyna, ir dar kažin, kas kam daro didesnę įtaką. Daugelyje šalių tiek politikai, tiek verslininkai veikiau rizikuoja savo populiarumu ar pelnu, nei ką laimi, persekiodami prigimtinės šeimos ar tautinės valstybės šalininkus tarp savo piliečių, rinkėjų ar darbuotojų, ar tiesiog atstovaudami liberaliosios kairės vertybėms. O jei taip, sunku išvengti slapto, bet labai galingo ir įtakingo klubo įvaizdžio.

Dažniausiai tokiu klubu įvardijami masonai. Bet iš tiesų masonai – veikiau slaptos lobistinės organizacijos veikimo forma, nei centralizuota struktūra su vieninga ideologija. Tarp masonų būta ir tokių asmenų, kaip Džiuzepė Madzinis ir broliai Biržiškos. Dž. Madzinis – vienas iš moderniojo nacionalizmo pradininkų, Biržiškos taip pat steigė tautinę valstybę, taigi – veikė priešingai tam, kuo dažniausiai kaltinami masonai – tautas naikinančiam globalizmui.

Pirmuosius mitus apie masonus skleidė XVIII – XIX a. politiniai ir bažnytiniai reakcionieriai, atstovavę monarchijoms, imperijoms ir klerui. Tada masonai kaltinti įvairiais dalykais, nuo satanizmo iki siekių sukelti revoliucijas, beje, pastarasis kaltinimas turėjo rimtų pagrindų, ypač kalbant apie Prancūzijos revoliuciją. Bet štai kaltinimai siekiant sunaikinti tautiškumą išpopuliarėjo tik apie XX a. pabaigą, išryškėjus globalizmo tendencijoms.

Žmogaus sąmonei natūralu regimas problemas sieti su žinomais, bet mažai pažįstamais įvaizdžiais, ar tai būtų masonai, ar, tarkime, žydai. Žydų atveju sąmokslo teorijas maitina jų tautinis išskirtinumas, masonų atveju – sąmoningai pasirinktas slaptumas. Kas svetima ar slapta – visada kelia įtarimų. Šiandien jau retas išsilavinęs žmogus leidžia sau kliedėti apie vienos – ir dar visos – tautos sąmokslą prieš kitas tautas, o štai masonų mitas – vis dar gajus. Labai tikėtina, jog tarp masonų grupių yra ir tokių, kurios dalyvauja globalistų sąmoksle, bet vargu, ar pagrįsta taip kalbėti apie visus pasaulio masonus.

Daug įtikinamiau kalbėti apie tokias grupes, kaip Bilderbergo klubas, Romos klubas ar Trišalė komisija. Tai – realūs „įtakoriai“ su konkrečia darbotvarke, o kokia ji – galima spręsti iš vyraujančių politikų ir korporacijų sprendimų. Bet ir šiais atvejais lieka klausimas, ar tai – pirminių užsakovų, ar tik vykdytojų ratas.

Globalistų sąmokslo atžvilgiu aiškiai matome abu K. S. Ljuiso įvardytus kraštutinumus. Meinstrymo žiniasklaida, akademinė publika ir politikai įnirtingai neigia, jog toks sąmokslas apskritai egzistuoja. Anot jų tai pačios visuomenės liberalėja, laisvai renkasi liberalias vertybes ir atitinkamas politines sistemas. Dažnai išvis atmetami tokie terminai, kaip globalizmas ar kosmopolitizmas, keičiant juos žmogaus teisėmis, atvirumu, tolerancija ir netgi demokratija.

Antra vertus gausu sąmokslo teoretikų, kurie skelbia apokalipsę, neva, globalistai jau apipynė savo gijomis visą pasaulį. Tai aiškiai paneigia tokios figūros kaip Viktoras Orbanas, Jaroslavas Kačinskis, o pirmiausiai – Donaldas Trampas. Visi šie politikai, įskaitant laisvojo pasaulio flagmano – Jungtinių Amerikos Valstijų, kol kas – vis dar galingiausios pasaulio šalies – prezidentą, aiškiai išrinkti priešingai globalistų ir kairiųjų liberalų darbotvarkei. O jų populiarumas, sergint šeimą, religiją, klasikinę ar nacionalinę kultūrą ir savų visuomenių interesus, tiktai auga. Taigi, globalistų visagalybė stipriai perdedama.

Šioje vietoje peršasi sąmokslo teorija apie sąmokslo teoriją. Vargu, ar dauguma globalistų visagalybės teigėjų patys sąmoningai dirba globalistams, bet visai tikėtina, kad jų įtakoje. Globalistams, žinoma, naudingiausia, kad žmonės išvis liautųsi tikėję jų buvimu, tačiau visada išliks tų, kurie tiki. O tada reikia pakirsti jų ryžtą, įteigiant, kad globalistų pergalė – jau nulemta ir priešintis jai – beviltiška. Aišku, dalis radikalių antiglobalistų turi savų motyvų perdėti globalistų galias ar sieti jas su konkrečiais politiniais centrais, pirmiausiai – su JAV. Šie tikslai – suvaryti antiglobalistiškai mąstančius žmones į kitą narvą. Pavyzdžiui – Kremliaus.

Dabartinio Rusijos režimo atžvilgiu taip pat veikia abu K. S. Ljuiso apibrėžti principai. Rusijos prezidento tinklalapyje vaikams aiškinama, kodėl šioje šalyje veikia tiktai Gynybos, o ne Puolimo ministerija. Pasirodo, Rusija nei ką puolanti, nei ketinanti tai daryti. Gruzija ir Ukraina pačios išprovokavusios konfliktus, Krymas pats prisijungęs prie Rusijos, Donbasas pats sukilęs, o Rusijos piliečiai ten kariaujantys šiaip sau, savanoriškais pagrindais.

Radikalesnių Kremliaus šalininkų tezės apskritai kelia juoką. Rusija per visą savo istoriją vien tiktai gynėsi. Kaip taisyklė, dažniausiai ji gindavosi nuo gerokai mažesnių, silpnesnių valstybių ar tautų – nuo Baltijos šalių, nuo Čečėnijos, nuo Gruzijos, nuo Ukrainos. Tiktai kažkaip stebuklingai vien besigindama išsiplėtė nuo Karaliaučiaus iki Čiukotkos ir Kurilų. Vargu, ar nors vienas sveiko proto žmogus patikės tokiais kliedesiais, bet kas pasakė, kad visi žmonės yra sveiko proto?

Taigi, pirmasis Kremliaus režimo melas – grynai pagal pateiktą apibrėžimą: ichtamnet. Bet puikiai veikia ir antrasis melas, Rusijai priskiriant didesnes galias ir įtakas, negu ji jų turi. Čia jau reiškiasi Vakarų globalistai ir kairieji liberalai. Visi, kas jiems prieštarauja, skelbiami Kremliaus agentais. Ne paslaptis, jog dalis Europos ir Amerikos dešiniųjų – beje, kaip ir kairiųjų – daugiau arba mažiau flirtuoja su Maskva. Su ja flirtuoja ir dalis sisteminių politikų – tiek trys pastarieji Prancūzijos prezidentai, tiek abu pastarieji Vokietijos kancleriai. Bet Kremliaus agentais skelbiami ir tokie politikai, kaip V. Orbanas, J. Kačinskis, D. Trampas…

Tikėtina, kad Rusija bandė daryti įtaką JAV prezidento rinkimams. Bet kokia galinga ji turėtų būti, kad viena sau sukurtų kur kas galingesnės ir turtingesnės valstybės prezidentą? D. Trampas – tiesiog Klintonų ir ypač – Barako Obamos politikos rezultatas. Žmonės pavargo nuo leftistinių absurdų. Vengrijos ir Lenkijos piliečiai renkasi prigimtinę šeimą ir tautinę valstybę. Bet kai kam atrodo, jog taip jie silpnina atvirą ir vieningą Europą, o tai juk naudinga Vladimirui Putinui…

Išeitų taip: jei V. Putinas sakys, jog dukart du – keturi, tikras patriotas ir demokratas turės šaukti, jog tai – trys arba penki. Pavyzdžiui – šeimos ar lyties klausimais. Kalbant apie V. Putiną kaip nacionalistą, tai jo režimas persekioja tiek rusų, tiek kitų pavergtų tautų nacionalistus, o istoriniuose rusų miestuose šeimininkauja migrantai iš Kaukazo ir Azijos. Taigi, V. Putinas – toks pat multikultūralistas, kaip ir Vakarų kairieji liberalai, tik šiek tiek konservatyvesnis, grynai dėl populistinių paskatų atsižvelgdamas į savo piliečių nuomonę.

Dažnai kyla įspūdis, jog Vakarų globalistai su Rytų imperialistais žaidžia medžioklę su varovais. Nepatinka V. Putinas – rinkitės B. Obamą ar kokį nors Emanuelį Makroną. Nepatinka B. Obama su E. Makronu – šekit V. Putiną. Maža to. Pačiam Kremliui naudingas jo galių perdėjimas, kaip ir Vakarų globalistams – jų galių. Ne kiekvienas toks drąsus, kad kovotų su visagaliais. Tarp daugybės teorijų yra ir tokia, kad Vakarų globalistai ir Rytų imperialistai – tiek Maskvos, tiek Pekino – tai du to paties romėnų dievo Jano veidai. Jei norite – to paties šėtono. Vėlgi dvelkia konspirologija, bet kas galėtų paneigti?

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

24 komentarai

 1. Petras:

  Na pradžia įkvėpė, bet galas…rusai puola…:)
  Jei autorius pavardintų sąrašą agresijų Rusijos ir JAV tada būtų galima sulyginti, dabar tuščios kalbos,

  Dabar dėl Orbano, jis buvęs Sorošininkas, tiesiog išrinktas radikaliai pakeitė pažiūras ir Sorošą išvijo, duog Dieve jam prasilaikyti, bet jis didelis taikinys,
  Trumpas manau panašus atvejis, bet daug kažkokių realių darbų dėl tautiškumo ar jis padarė? Vienok jį irgi puolą,

  Jei pratęsti autoriaus straipsnio pradžia, tai greičiausiai ir Putinas ir Trumpas yra tų pačių galingųjų lėlės, vaidinti skirtingus polius, bet Rusija neturi nei savo valiutos (jie gali emituoti kiek išgauna naftos už dolerius), seniai priimti visi juvenalinės justicijos įstatymai, o JAV taipogi, USD ir JAV du skirtingi dalykai,

  Taigi, bandyta aprėpti didelę temą, pasakyti kažką reikšmingo, bet gavosi kelios frazės ir ruosai puola gale:)

 2. Algirdas:

  Įžūliai neigdami elementarias tiesas – Dievo, tautybės, šeimos, lyties, gamtos reiškinių ir kt. klausimais, politikai susikuria dirvą beprasmėms politinėms peštynėms – populizmui, kuris, tarsi, dūmų uždanga leidžia nepastebimai apvoginėti valstybių biudžetus. Tokių batalijų pasekoje Lietuvoje nebėra rimtų įmonių, darbo ir uždarbio galimybių – yra emigracija ir imigrantų grėsmė.

 3. Rašinys turgaus bobelių pamėgta tematika, vis įpinant žurnalistų linksniuojamą Putiną, tarsi, jis iš tikrųjų būtų Lietuvos horizonte kuo nors reikšmingas ar savas… Tai panašu į močiutės gąsdinimus: “vaikai, neikite į mišką, – miške vilkas”… Tegul sau būna ten kažkur tas Putinas, o kam čia mums Lietuvoje, ES jį minėti…

 4. vistiek:

  Didžiausia problema subinlaižiui. Tai vieną tai kita palaižai, ir negali apsispręsti prie kurios pasilikti. Va taip va ir gyvenam.

 5. Prašalietis:

  Juokinga skaityti pasaulio galingųjų per visą istoriją perleidinėjamų vieni kitiems pseudovalstybinių darinių kaip šiandieninis lansberginis durnių laivas “intelektualų protingus pasamprotavimus” apie velnius, pseudovalstybinių darinių valstybingumą, ir t.t. Pseudovalstybinių darinių “intelektualus” periodiškai kankina amžinas istorinis”tautos būties” klausimas “kuda padatsia”, ir kaip galima anksčiau užuosti tą, kuris gal kada į kokį naują, daugiau šių teritorijų gyventojus šelpiantį sojūzą pakvies pseudovalstybinių visus durnių laivų keleivius su visu jų laivu….

  • Diedas:

   Pats nesiputojęs ir nesispjaudęs nors kartą parašyk, kaip turėtų būti.
   Kaip atrodo tamstos tiesa, kokia turėtų būti ta tikroji valstybė.
   Visokių bobelių dejuojančių kad “vyskas bląąągai” dešimtys tūkstančių, be nė vienos turinčios ką nors pozityvaus pasiūlyt.

   • Prašalietis:

    Diedai, jei nesi dar visiškai suvaikėjęs, tai turėtum žinoti, kad nepriklausoma ir suverene valstybe yra laikoma dariniai turintys privalomus tokiai valstybei atributus kaip savo pinigus, savo bankus, savo nepriklausomą renkamą valdžią, savo įstatymų viršenybę ir t.t. Prasikrapštyk savo vaikšką”tautinę akį” ir nusileisk iš savo vaikiškų tautinių dausų ir tu pradėsi matyti koks yra realus pasaulis iš tiesų…. Pamatysi, kad šiandieniame durnių laive niekas nepasikeitė kas buvo prieš 50 ar 100 metų ir anksčiau…. Šiandiena ta pati ” tautinė” publika tik dar su didesniu komjaunuolišku į karščiu šūkalioja priešingus šūkius nei šūkaliojo prieš 30-40 metų….

 6. Žemyna:

  Šiandien pasakojo apie kažkokį VRM (gal Migracijos dep-to) pareigūną pavarde …evič (pradžios nenugirdau), „Misija Sibiras” nariui liepusį „neloti ant Rusijos”…
  Ar po to, kai derybininkai sutarė perduoti VRM į pono V.T. priežiūrą, Kremlius bus tobulai apsaugotas?
  Kai kas mėgsta pasišaipyti iš „rusai puola”. Neabejoju – yra, kas tuo piktnaudžiauja, o kažkas, šiuo šūkiu prisidengęs, dar ir stipriai pasipelno, sukčiauja.
  Tačiau aš – „sdelana” šiek tiek prieš SSSR, o mokiausi ir studijavau SSSRiniais laikais. Mes gavome tikrai neblogą karinę parengtį. Be žinių apie priešo taikomas klastas, apie kovinę techniką bei medžiagas, pasipriešinimo paralyžiavimo strategijas, be civilinei gynybai naudingų, gavome įv. ir kasdieniame gyvenime labai pravertusių žinių. Todėl suvokti negalėjau daugelio mūsų valdžių sprendimų bei veiksmų ne tik Nepriklausomybės pradžioje, bet iki dabar – iš kur toks bravūriškas neatsargumas, kodėl toks žioplumas, kodėl toks lindimas į galimus spąstus – ar tikrai vien tik iš žioplumo? Juk vyrai nelyginamai daugiau karinės parengties žinių gavo?
  Taip, viskas pakito, viskas kitaip, bet… pakito tik technologijos ir medžiagos! Žmogaus polinkis į piktus darbus, jo gobšumas ir agresyvumas vis dar tas pat! O technologijų efektyvumu, deja, talentingiau piktadariai ar bepročiai pasinaudoja. Bepročių sostuose irgi nesumažėjo. Deja, žmonija apie tai „po viskam” sužino – juolab, kad tokio asmens duomenys visada saugomi aršiau už valstybės paslaptį.
  Pačioje Nepriklausomybės pradžioje teko išgirsti Lietuvoje apsilankiusių ir reikalą išmanančių vakariečių nuomonę apie rizikingą mūsų, kaip anksčiau vadinta, „kadrų politiką”. Vienas jų, vokietis, sakė, jog jie šiam reikalui skiria išskirtinį dėmesį. Ir jokios ŽT tam netrukdo.

 7. Juozas:

  nu jo, autoriaus nuomone, ta išskirtinė tauta su globalizmu “neturi nieko bendro”? O kas stūmė į karus Obamą, (nušluota Libija, perversmai Alžyre, Tunise, Egipte) . Iki šiol atsimenu siužetą su vos neverkiančiu negriuku, kai jį prievartavo kariauti prieš Iraną. Dabar gi Boltas ir Pompea daro visas įmanomas provokacijas, kad karas prasidėtų . Kaip pragmatikui – šis karas mums visiškai ne į temą : stagnuos ekonomika, prekyba, naftos perpardavėjai(globalistai) tuo pagrindu vėl pakels energijos ir visas kitas kainas, Rosieja reikalaus savo dalies ir sukels kokio tai masto karinį konfliktą. Gerbiamieji, manau, girdėjote apie “valdomo chaoso” teoriją? Pažvelkit į Artimųjų rytų žemėlapį – kiek liko nesubombarduotų šalių aplink Izraelį? Tiesa, vienas “netyčiukas” neišdegė : Erdoganas susitvarkė su perversmininkais, išvengta daug kraujo ir sugriovimų, rezultatas – apšauktas diktatoriumi

 8. Diedas:

  Kokia bebūtų straipsnio tema, vatnykai randa kaip pritaikyt dešimtis rūkstančių kartų nuvalkiotą frazę “RUSSAI pola”
  Jeigu jiems, nežinantiems Lietuvos istorijos, per kurią visą teko kariaut su Rusija, arba nešti jos jungą, kęsti baudžiavą ir korimus, pakiši panosėn šių dienų rusų agresijos faktus, tada atsakymas būna ” a paziurekim kas amierikaj daras”
  Alkas artėja prie “laisvosios” žiniasklaidos, kurioje nė dienos be kelių Putino fizionomijų ir straipsnių apie jį, ir kas kelintas komentaras “RUSSAI pola” parašytas beraščio vatnyko ar apkvaišusio komunistinio stabmeldžio.

  • Diedas:

   P.S. Straipsnio autorius, turi gabumų įvairioms prielaidoms ir spėliojimams, gal galėtų nušviest, kodėl kremlinai komentaruose nepaleidžia to nuvalkioto “Russai pola”

   • Prašalietis:

    Diedo proto suvaikėjimas matomai pasiekė negirdėtas tautines aukštumas, jei jam Grybauskaitė, Lansbergis ir kiti jų politiniai kompanjonai garsiausiai šaukiantys nuo 2014 metų rusai puola pasidarė kremliniais ir vatnykais…. Kokiais ” tautiniais keliais” plaukia lansberginio durnių laivo keleiviai parodo ” tautiškai” iki nukvakimo suvaikėję “diedai”….

    • Senis:

     Tovarisc fufaika,
     Surask nors viena Lanzbergio ar Grybauskaites fraze kad kazkas puola.
     Ir jei tau, nelaimingas driskiau, nepatinka tautininkai, jei tau Lietuva durniu laivas, jei keliesi ir guliesi su Lanzbergo pavarde, tai ko lendi ne i savo portala.
     Pilna visokiu putindelfiu lietryciu respubliku ir daug kitu Lietuva ir lietuvius dergianciu portaliuksciu, virink ten ir vemaliokis su sau lygiais.
     Cia atrodai kaip kiaule baznycioje.

    • Juozas:

     pritariu Seniui, “prašaliečiui” vertėtų įdėmiai studijuoti jo mintis, gal dar padės?…

     • Prašalietis:

      “Tautiniams” seniams ir juozams priminsiu be “savo virinimų ir vėmaliojimų”, kad per informacines priemones buvo daug kartų skelbiama, ne be Grybauskaitės ir kitų vadovaujančiųjų žinios, rusai ruošiasi pulti Lietuvą per Švediją, Putinas nori atkirsti Lietuvą nuo Europos per Suvalkų koridorių, per Rusijos kariuomenės vakarų pratybas sapaliojo, kad Lietuva bus užpulta per Baltarusiją ir t.t. Kiti besitęsiantys nuo 2014 oficialūs”tautiniai karo šūkiai” yra ” atgrąsysim Putiną su visa Rusiją” 5 vokiškomis haubicomis, Bokseriais, ir savo visuotiniu pasiruošimu kovoti su Rusija partizaninius karus…..O kur dar vyriausios kariuomenės vadės panelės Grybauskaitės karinės galios demonstravimas nuotraukose ant tanko ar su amerikonišku šautuvėliu..

 9. Rusofobui:

  Nieko neirodysi. Ju smegenyse tik viena rauksle. O joje tik lansbirkis ir rusai puola.

 10. D Ė M E S I O !:

  Rytoj, liepos 10 d. renkamės prie Savivaldybės:
  1) Vilniaus miesto tarybos nariai spręs, ar Kazio Škirpos al. pervadinti į Trispalvės alėją (tikslaus laiko nežinau)
  2) 12 -14 val. renkamės prie Savivaldybės – ginti miškus

 11. Romas:

  Autorius vertas pagarbos jau vien todėl, kad kelia šį klausimą – kas valdo pasaulį?

  Apie tai daug kalba Deividas Aikas anglų rašytojas ir publicistas. Jo paskaitas galima pažiūrėti per youtube. Įdedu vieną nuorodą:

  https://www.youtube.com/watch?v=udFOxZ6AQCM
  Čia anglų kalba su vertimu į rusų. Vertimo į lietuvių kalbą neradau. Pakanka paieškos langelyje rusiškai arba angliškai užrašyti vardą ir pavardę…
  Praktiškai yra atsakymai į visus klausimus, dėl globalizacijos, tautų, šeimos, papročių naikinimo ir kas viso šito užsakovai ir vykdytojai.

 12. Jota:

  Tokio sukto straipsnio, siekiančio paslėpti galus ir viską supainioti, dar nesu skaičiusi. Gaila, nuorodų nepraleis, o jų galėčiau pateikti labai daug.
  Mano supratimu, Kundrotas čia tam ir yra, kad laikytų jus užrištomis akimis ir tvirtintų, kad jūs viską matote.

 13. Romas:

  Čia, manau paprasčiau. Klausimas tarytum tas pats – kas valdo pasaulį? Bet gvildenamas jis iš skirtingų taškų. Marius Kundrotas, atsakymo ieško, kaip politologas, o Deividas Ailas, kaip ezoterikas. Todėl ir rezultatai skirtingi.

 14. Romas:

  Tai, kaip akėčios ir plūgas – abu dirba tą pačią žemę, bet akėčios purena tik paviršinį sluoksnį, o plūgas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: