Vilniečiai Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną šventė Lukiškių aikštėje (nuotraukos) (5)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus Lietuvos valstybingumo kūrėjo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną šventė ypatingai –  šventinis koncertas, sporto užsiėmimai, batutai ir lauko žaidimai, skanėstų pilni restoranai ant ratų, o programą vainikavo vieningai visų giedama „Tautiška giesmė“.

Per pastarąjį dešimtmetį ši unikali idėja tapo ypatinga viso pasaulio lietuvius vienijančia Valstybės dienos tradicija. Nuo šių metų liepos 6-ąją minėsime ne tik Mindaugo karūnavimą ir to meto Europos dalimi tapusios Lietuvos Valstybės sukūrimą, bet ir šįmet oficialiai įteisintą „Tautiškos giesmės“ dieną.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

„Kurdami savo miestą ir šalį, mes dažnai paskęstame rūpesčiuose ir pamirštame, kad turime daug priežasčių ir progų švęsti. Karaliaus Mindaugo diena – puiki proga švęsti Valstybę – tai, ką kūrė mūsų protėviai, ką tebekuriame mes, ką kurs mūsų palikuonys. Iki šiandieninės Lietuvos ėjome sudėtingą ir vingiuotą kelią, tačiau galime didžiuotis savo pasiekimais ir savo Valstybe – dažniau tai priminkime sau, savo vaikams, dažniau švęskime”, – sveikino visus sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Atgimusi sostinės Lukiškių aikštė šiandien virto „Laisvės karalyste“. Vilniečių ir miesto svečių čia laukė daugybė smagių pramogų: žaismingos mankštos, akrobatinės jogos treniruotės, netradiciniai lauko žaidimai, Europos centro golfo klubo mini golfo takeliai, proto mankšta su lauko šachmatais milžinais, šaudymas specialiais klubo lankais ir strėlėmis.

Mažieji šventės dalyviai galėjo išbandyti jėgas pūsdami įspūdingo dydžio muilo burbulus ir visą dieną linksmintis spalvingose batutų ir lauko žaidimų erdvėse, kur jiems iš aukštai šypsenas ir pokštus dalino aukštas ir linksmas žmogus-kojūkininkas – naujojo Vilniaus cirko „Antigravitacija“ įkūrėjas, žonglierius Mantas Markevičius. Ypatingą praeities amžių kovinę baltų dvasią pajusti kvietė šarvuoti ir ginkluoti gyvosios istorijos klubo „Leitgiris“ kariai bei smagiai nuteikė linksma, senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese“ atliekama XVIII a. Europietiškų miestelėnų šokių programa. 

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Visą šventinį šeštadienį iškylauti miesto centre kvietė net penkiolika restoranų ant ratų, kurie siūlė aibę gardžių patiekalų ir gėrimų kiekvieno skoniui. Lukiškių aikštėje vyko ir TV3 televizijos speciali šventinė programa „Laisvės karalystė“. Renginio vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Justinas Jankevičius kalbino ypatingą svečią – istoriką Mindaugą Nefą, kuris atskleidė ryškiausius ir įdomiausius Lietuvos istorijos ir karaliaus Mindaugo laikų faktus, linksmintis kvietė muzikinio projekto „X Faktorius“ dalyvė Kristina Jurevičiūtė, „Šventinis Bankuchenas“, Liudas Mikalauskas ir Marijonas Mikutavičius. 

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Vilniaus gyventojai ir miesto svečiai viešuoju transportu visą dieną ir naktį iš 6-osios į 7-ąją d. keliavo nemokamai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

5 komentarai

 1. mvasionis@gmail.com:

  Deja,šio tekstelio autorius padarė mažiausiai tris klaidas jau pirmosiose eilutėse.
  1) Mindaugas dar prieš karūnavimą buvo karalius, po karūnavimo jis tapo ir krikščioniškų karalium.
  2) Jis buvo Lietuvos valstybingumo tęsėju, o ne kūrėju — Livonijos kronika liudija, kad jau jo tėvas buvo didis karalius, kuriam lygių nebuvo.
  3) Tiesa, vilniečiai “šventėYpatingai”, Lukiškių aikštę pavertę balaganu, kuris TV3 transliacijoje dar buvo apšniaukštas vedančiojo Jankevičiaus pasipūtėlišku chamizmu. Nuoširdi užuojauta išrinktajam inteligentiškam Prezidentui ir jo sutuoktinei.

 2. Viktoras:

  Meras Šimašius ir jo idėjiniai bendradarbiai daro viską ,kad Lukiškių aikštė,užuot pagrindinė valstybės aikštė su Vyčio išdidžiu paminklu, taptų laisvų pramogų , ,,Laisvės karalytės” vieta.Deja. O juk šioje aikštėjė jau yra kapsulėse patalpintos Lietuvos Laisvės kovų bei kančių Šventenybės,- ar jos liepos 6d. buvo deramai pagerbtos ir pramogautojų nesutryptos ?

 3. Vidmantas:

  Valstybinės šventės turi būti švenčiamos ne su linksmybėmis ir šokiais, bet pagarbiai ir iškilmingai, pirmiausiai prisimenant ir pagerbiant kovotojus už Lietuvos laisvę. Ypač netinka linksmybės Lukiškių aikštėje, nes tai – kankinių už Lietuvos laisvę išniekinimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: