Pasaulio lietuvių bendruomenė kartu su Seimo ir PLB komisija paminėjo „Lietuvių Chartos“ 70-ąjį jubiliejų (0)

PLB suvažiavimo dalyviai | E. Kislych-Šochienės nuotr.

PLB suvažiavimo dalyviai | E. Kislych-Šochienės nuotr.

Š. m. liepos 1–4 d., Nidoje, vyko Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) lyderių suvažiavimas, skirtas Pasaulio lietuvių metams ir „Lietuvių Chartos“ 70-mečiui paminėti. Renginyje dalyvavo PLB valdybos pirmininkė Dalia Henkė (Dalia Henke), arkivyskupas Gintaras Grušas, pasaulio lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų lyderiai iš 27 pasaulio šalių, Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkai Antanas Vinkus ir dr. Rimvydas Baltaduonis, pavaduotojas dr. Stasys Tumėnas, nariai prof. Vytautas Juozapaitis, Simonas Gentvilas, Edmundas Putrimas, Rytis Virbalis, Aidis Staskevičius, Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Užsienio reikalų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvių fondo atstovai ir kiti svečiai.

Sveikindamas susirinkusiuosius komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus nuoširdžiai pasidžiaugė, kad priima savo bičiulius pasaulio lietuvius Neringoje, kur jaučiasi kaip namuose, nes dirbo šio miesto meru, tapo Neringos Garbės piliečiu, atstovauja šio krašto žmonėms Lietuvos Respublikos Seime. Jis padėkojo pasaulio lietuvių bendruomenių vadovams už nuoširdų ir neatlygintiną darbą jungiant savo tautiečius užsienyje, jų nuolatinį moralinį palaikymą, lietuvybės puoselėjimą ir tautiškumo skleidimą. „Tai, ko neduoda pasaulis, vieni kitiems turime duoti mes – lietuviai“, – pabrėžė A. Vinkus.

Komisijos pirmininko pavaduotojas dr. S. Tumėnas skaitė prasmingą pranešimą apie 1949 m. Augsburge parengtą konstitucinės svarbos dokumentą „Lietuvių Chartą“, kurios kai kurie preambulės teiginiai yra pakartoti ir 1992 m. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Jis pristatė „Lietuvių Chartos“ straipsnių turinį, kalbėjo apie dokumento atsiradimo ištakas, anų laikų lietuvių tautinį solidarumą, dokumento svarbą šių dienų lietuvių bendruomenėms net 47 pasaulio šalyse.

Suvažiavimo darbotvarkėje ypatingas dėmesys buvo skirtas diasporos politikos formavimui, kraštų lietuvių bendruomenių ir PLB valdybos bendros veiklos vizijos kūrimui, diskutuota dėl atskirų rinkiminių apygardų užsienio lietuviams steigimo, pristatyti projektai ir renginiai, skirti Pasaulio lietuvių metams paminėti, ieškota būdų užsienio lietuvių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimui stiprinti ir glaudesniems ryšiams su Lietuvos institucijomis palaikyti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: