A. Juozaičio visuomeninis judėjimas „Lietuva yra čia“ toliau telkia bendraminčius (6)

Visuomeninio judėjimo „Lietuva yra čia“ aktyvistų susirinkimas Kaune | R. Pumpalavičiūtės nuotr.

Visuomeninio judėjimo „Lietuva yra čia“ aktyvistų susirinkimas Kaune | R. Pumpalavičiūtės nuotr.

Liepos 4 d. pavakare įvyko visuomeninio judėjimo „Lietuva yra čia“  aktyvistų susirinkimas Kauno apskrities bibliotekoje į kurį atvykti pakvietė šio judėjimo valdybos narė Janina Dovydėnienė. Susirinkimą pradėjo judėjimo „Lietuva yra čia“  pirmininkas Arvydas Juozaitis ir susirinkusius supažindino su praėjusį penktadienį įvykusio judėjimo „Lietuva yra čia“ steigėjų susirinkimo nutarimais, pristatė patvirtintus valdybos narius ir dar kartą įvardino siekį suvienyti pavienes partijas, turinčias panašias vertybines nuostatas savo programiniuose dokumentuose.

„Vienijimasis po pavadinimu „Lietuva yra čia“, tai nėra vienos ar kitos partijos lyderystės įprasminimas, tai tik bene paskutinė galimybė patriotinėms ir nacionalinius interesus ginančioms partijoms bei pavieniams piliečiams sutelkti vardan Lietuvos valstybės išsaugojimo ir jos vystymosi užtikrinimo. Po kelių metų jau gali būti vėlu tai daryti… Pasinaudokim Latvijos patirtimi, kai susivienijusios partijos ir judėjimai lėmė naujos daugumos suformavimą Latvijos Seime“, – kalbėjo Arvydas Juozaitis.

„Kaip paukščiui reikalingi du sparnai, taip ir mūsų bendram tikslui pasiekti reikalingas tiek visuomeninis judėjimas, vienijantis įvairių partijų ir asocijuotų struktūrų atstovus, tiek ir partinė organizacija, galinti kelti kandidatus į sąrašą ir vienmandatinėse apygardose, rengiantis rinkimams į Seimą, bei siekti dalyvavimo vykdomojoje valdžioje. Todėl parsidedantis esamų narių formalus įteisinimas, užpildant atitinkamas anketas, ir būtinų organizacinių struktūrų kūrimas yra tie būtini „namų darbai“, kuriuos ir turės padaryti naujai suformuota visuomeninio judėjimo valdyba kartu su teritorinių skyrių aktyvu ir koordinatoriais. Tik tokiu būdu įmanoma tinkamai pasirengti visuotinam suvažiavimui jau šį rudenį. “ – teigė Saulius Lapėnas, visuomeninio judėjimo „Lietuva yra čia“ valdybos narys.

Diskusijose pasisakė ir pastabų bei pasiūlymų judėjimo „Lietuva yra čia“ sėkmingos plėtros labui pateikė  prof. Leonardas Rinkevičius, Arijus Bernotas, Arvydas Ugenskis, Robertas Burneikis ir kiti susirinkimo dalyviai.

Panašius susitikimus artimiausiu metu ketinama surengti Alytuje, Telšiuose ir kituose Lietuvos miestuose.

Birželio 28 d. Vilniuje, vykusiame judėjimo „Lietuva yra čia“  steigėjų susirinkime išrinkti judėjimo Valdybos nariai, kuriems pavesta koordinuoti šio visuomeninio judėjimo veiklą iki šių metų rudenį planuojamo surengti asociacijos suvažiavimo. Valdybos nariais išrinkti: Arvydas Juozaitis (pirmininkas), Janina Dovydaitienė, Dalia Eigirdienė, Saulius Lapėnas, Markas Marcinkevičius, Dalius Serafinas, Jonas Vaiškūnas. Kęstutis Tamašauskas paskirtas judėjimo „Lietuva yra čia“ atsakinguoju sekretoriumi.

Asociacijos „Lietuva yra čia“ savo pagrindiniais tikslais ir uždaviniais skelbia šiuos siekius:
– Formuoti viešąją politiką Lietuvoje, stiprinti tautinę savimonę ir tapatybę, ugdyti istorinę atmintį, saugoti ir įprasminti Lietuvos kultūros bei gamtos paveldą;
– Puoselėti lietuvių kalbą, ginti ir stiprinti jos konstitucinį statusą;
– Lietuvos švietimo sistemą formuoti taip, kad ji būtų susijusi su tautos egzistenciniais rūpesčiais, kad ugdytų Lietuvai pasišventusią jaunąją kartą;
– Šeimos instituciją paversti valstybės socialinės ir ekonominės politikos centru:
– Didinti teisėsaugos atvirumą visuomenei, teisėsaugos pareigūnų atsakomybę;
– Stiprinti išskirtinį piliečių ryšį su savo valstybe, siekti aktyvesnio piliečių dalyvavimo valstybės valdyme;
– Ginti nepriklausomos demokratinės valstybės konstitucinius pamatus tarptautinėje politikoje;
– Atstovauti judėjimo interesus ir piliečių viešąjį interesą Lietuvos valdžios įstaigose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. Antanas:

  Jei norime, kad Lietuvoje ir po 50 metų gyventų lietuviai, būtina spręsti du svarbiausius dalykus: NEDELSIANT ŽENKLIAI KELTI MAŽIAUSIŲ PAJAMŲ DUGNĄ ir nuo NETEISĖS GRĮŽTI PRIE TEISINGUMO.
  Dėl to reikėtų pašalinti plėšikų klanų atstovus iš valdančiųjų pozicijų RINKIMŲ KELIU.

  • Žemyna:

   Nepraeis „litovcofašistų tankai”! O kam reikalingi partijos „POP10” rinkiminiai sąrašai? Kad „neteisingi” į Seiman nepatektų!
   Įsileidžiami nesąrašiniai irgi instruktuoti – žino savo vietą ir pareigą Seime – pasak Rajkino „ne vysovyvatsia”. Jei per neapdairumą vienas kitas „neteisingų” tikslų turintis nesąrašinis Seimo kompanijoje atsiranda, turės rinktis – arba susipras, arba kitąmet pačiame sąrašų gale atsidurs. Arba bus terorizuojamas, dvasiškai sumaitotas, prasigers ir taps pajuokos objektu. Juk dar neišmokome ne sąrašo viršų peržiūrėti (juk ten vado asmeninis „kabinetas”), o nuo toliau žiūrėti – ką į galą vadas išspyrė. Gal verta mano apylinkėje būtent kažkurį iš tų aukštyn reitinguoti? Jei susiburtų, apsitartų ir gerai pagalvotų, ar vertas gauti mūsų balsų tas, kurį partijos vadas įrašė, ar sutariam, jog jis nė vieno balso negauna, o mes visus savo balsus atiduodam už tą, kuris bent svarbiausiais valstybės ir tautos klausimais nenuvils?

 2. Jonas:

  Manau, kad reikaliga kurti judėjimo programą, kuri užtikrintų demokratijos pagrindus bei sėkmingą siekimų įgyvendinimą. Būtina kuo greičiau sukurti judėjimo grupes pagal rinkimines apylinkes, kurios ir turi užtikrinti programų sukūrimą ir jų įgyvendinimą. Būtinas greitas priemonių įgyvendiniams. Judėjimas turi veikti iš apačios į viršų. Turime mažai laiko keisti situaciją. Manau daugiau šansų išgelbėti Lietuvą nuo pražūties beveik neturime. Svarbu ne kiekybė o kokybė. Lygeriai turi gimti iš apačios o ne atvirkščiai.

 3. Arūnas:

  Laba diena,
  Idėja labai gera,bet reikalinga jos sklaida.Tiktai yra daug žmonių palaikančių ir ieškančių kaip
  prisidėti šiam tikslui?

 4. Žemyna:

  Įstatymai visiems vienodai lygūs ir teisingi?
  Kukliansky siūlo numatyti atskirą atsakomybę antisemitiniams nusikaltimams
  Kukliansky siūlo numatyti atskirą atsakomybę antisemitiniams nusikaltimams
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/kukliansky-siulo-numatyti-atskira-atsakomybe-antisemitiniams-nusikaltimams.d?id=82570879

  Iš užrašo ant sienos
  „Dangus – senas
  lietuviškas
  žodis”
  labai kruopščiai, be pėdsakų, pašalinta užrašo 2-ra eilutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: