Visuomenininkai priešinsis Vilniaus savivaldybės siekiui pervadinti K. Škirpos alėją (8)

Kazys Škirpa | wikipedia.org nuotr.

Kazys Škirpa | wikipedia.org nuotr.

Liepos 10 d., antradienis, nuo 12,30 iki 14 val. prie Vilniaus m. savivaldybės (Konstitucijos pr. 3) visuomenininkai ketina surengti pasipriešinimo akciją nukreiptą prieš Vilniaus savivaldybės siekį pervadinti K. Škirpos alėją.

„Mes protestuojame prieš Lietuvai priešiškų jėgų pastangas sumenkinti Antrajame pasauliniame kare Kazio Škirpos suorganizuoto Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus reikšmę, prieš šio Lietuvos karininko, apdovanoto Vyčio ordinu, nuopelnų Lietuvos Laisvės kovų istorijai niekinimą ir paties Didvyrio šmeižimą. Bandoma jį apkaltinti neva dalyvavus žydų genocide ir siekiama panaikinti jo vardo įamžnimą, pervadinant Vilniuje K. Škirpos alėją kitu pavadinimu. Tam pritaria Vilniaus m. savivaldybės meras R. Šimašius, o Vilniaus m. savivivaldybės Taryba tai numato atlikti 2019 m. liepos 10 d. Tarybos posėdyje“, – teigia protesto akcijos rengėjai.

Akcijos dalyviai ketina kreiptis į Lietuvos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami, kad Lietuvos ir tarptautiniu mastu būtų apginta Lietuva nuo panašių išpuolių tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

Prašymą pervadinti Vilniaus Gedimino kalno papėdėje esančią K. Škirpos vardo alėją į Trispalvės alėją savivaldybei pateikė Laisvės partijos frakcijos narys Renaldas Vaisbrodas.

Prašydama pervadinti K.Škirpos alėją į Vilniaus miesto savivaldybę ne kartą kreipėsi ir Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė. Beje, R. Vaisbrodas yra Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vykdantysis direktorius.

2015 metų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC) parengė istorinę pažymą, kurioje teigiama, kad K. Škirpos kaip istorinės asmenybės veikla vertintina nevienareikšmiškai, nes, esą nors jis ir buvo „Lietuvos patriotas, daug jėgų skyręs Nepriklausomos valstybės kūrimui bei pasipriešinimo sovietų okupaciniam režimui organizavimui“, kita vertus, „1940–1941 m. jo veikloje būta ir antisemitizmo apraiškų“. Tačiau pažymos išvadje teigiama, kad, kad K.Škirpa negali būti laikomas Kauno Tautinio darbo apsaugos (TDA) bataliono steigėju, atsakingu už jo egzistavimo laikotarpiu 1941 m. liepos mėnesį Kauno VII forte vykdytas masines žydų žudynių operacijas.

Tai ne pirmas atvejis, kai puolami Lietuvos karininkai, rengę Lietuvos išlaisvinimo nuo SSSR bolševikinių okupantų pasipriešinimo kovas, partizaninį karą. Vilniuje kūjais daužomos Lietuvos Didvyrių atminimų lentos, teikiami siūlymai naikinti jų įamžinimą pervadinant gatves. Nepriklausomoj Lietuvoje tęsiama „bolševikinė“ šmeižto kompanija prieš 1941 m. Lietuvos Birželio sukilimą bei Partizaninį karą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Danielius:

  Kada žydai nusiims jarmulkas (kipas) , susiskaičiuos vietinių ir atvežtinių NKVD “didvyrių” žygius ,ir nors paraudos?
  Įžūli išrinktoji. Pasižiūrėkit ką daro Putino žydai…Pasižiūrėkit kiek žydų po judėjų perversmo tarnavo (švelniai pasakyta)
  nuo ČK iki MGB-KGB.Kiek žydiškų ir suslavintų pavardžių bolševikų vyriausybėj Rusijoj. Kas juos kliudė Lietuvoj iki
  vokietmečio? Ne istorinio teisingumo jiems reikia, šmeižto…

  • Žemyna:

   Kol jų savigarba nepakuždės jiems, jog jais NAUDOJASI tiek „draugai” iš Kremliaus, tiek ir iš Izraelio (į Izraelį sovietmečio pabaigoje gausiai ten iš RU bei jos kolonijų „repatrijavę” žydų tautybės „disidentai”), tol jų atstovai lakstys su savo reikalavimais, net neįtardami, jog feiknjūsinę užduotį vykdo, o ne Tiesos siekia. Tol nesupras, jog, žygiuodami paskui Vanagaitės iškeltą vėliavą, kartos savo tautiečių klaidas, į kurias tie įsivėlė nuo pr. a. 4-jo dešimtmečio, ir kurios baigėsi jų dalyvavimu karo nusikaltimuose prieš Lietuvą, dalyvavimu okupaciniame režime, o galiausiai – personalinėmis pensijomis už nuopelnus… okupantui.
   Tie, kas išgirs, tie su mumis drauge pareikš, jog okupantas buvo kiekvienas, kas čia ginkluotas įžengė ir savo žemę nuo atėjūnų ginančių žmonių kraują liejo, gyvus degino, trėmė, tardė kankindamas, kalino, norėdamas ją pasigrobti – kad ir kokia jo tautybė buvus! Susidedi su okupantu – tautybė nesuteikia indulgencijos, neišteisina nuo dalyvavimo karo nusikaltimuose!
   Kaip ir bet kurioje kitoje pasaulio šalyje, taip ir čia – kiekvienas su okupantu susidedantis vietos gyventojas tampa kolaborantu, tad ir šios šalies priešu – kad ir kokios tautybės jis būtų. Bet kurios tautos žemėje apsigyvenęs tu tol esi draugas, kol elgiesi, kaip draugui priklauso. O jei pats elgiesi kaip priešas – tau atsako, kaip dera priešui atsakyti.

 2. Antanas:

  Pamąstymai ne į temą. Jei kovotojai už Lietuvos laisvę nubaudė mirtimi rusų tautybės enkavedistą ar kokį nors parteicą, tai lyg ir viskas aišku – klasių kova, bet jei tas enkavedistas ar parteicas buvo žydas, tai (ui, vai!!!) – nacionalizmas, fašizmas, žydų tautos genocidas, holokaustas!!!!! 😳

 3. Manau, kad Tarybos posėdyje galima būtų sutikti alėją pervadinti, bet tik tokiu atveju, jeigu ji būtų pervadinta į Birželio 23-osios sukilimo alėją. Juk Sukilimo paskelbtas Nepriklausomybės atkūrimas yra ne vieno asmens veiksmas, o viso sukilimo pastangų rezultatas, taigi jis nei teisiškai, nei politiškai negali būti vertinamas tik pagal vieno ar kito sukilimo asmens biografiją. Sukilėlia buvo Tauta.

 4. G.P.:

  Tai liepos 10 d., TREČIADIENĮ ar liepos 9 d., ANTRADIENĮ? Pasižiūrėkit į kalendorių ir ištaisykit klaidą tekste, organizatoriai didieji (nesikeikiant).

  • Žemyna:

   Gavau štai tokį el. pranešimą:
   Nuo: Sakalas Gorodeckis
   Date: 2019-07-01, pr, 18:50
   Subject: Protesto akcija prieš K. Škirpos alėjos pervadinimą – 2019/7/10 – 12:30
   Sveiki,
   Atkreipiu Lietuvos ir lietuvių tautos patriotų dėmesį, kad Protesto akcijos data perkelta į 2019 liepos 10 dieną, trečiadienį, Vilniaus tarybos posėdžio dieną patogesniu laiku per pietų pertrauką.
   Pradžia 12:30, vieta Europos aikštė prieš Vilniaus miesto savivaldybę, trukmė iki 14:00

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: