Šiauliuose skleisis VIII tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ (nuotraukos) (1)

Tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ | A. Kučo nuotr.

Tarptautinė folkloro šventė „Saulės žiedas“ | A. Kučo nuotr.

Liepos 3-7 dienomis Šiauliuose jau aštuntąjį kartą nuskambės įvairių kultūrų tradicinės dainos, melodijos ir instrumentai. Kas dveji metai vykstanti tarptautinė folkloro šventė-varžytuvės „Saulės žiedas“ draugėn suburs tradicinės muzikinės kultūros atstovus net iš 11 pasaulio šalių – Čilės, Indijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Serbijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.

Kaip teigia renginio direktorius, tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF vykdomojo komiteto narys Zenonas Ripinskis, „Saulės žiedas“ yra vienintelis tokiu dideliu dalyvaujančių šalių skaičiumi pasižyminti šventė ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Šių metų šventėje yra numatoma per 30 renginių, dauguma jų vyks skirtingose Šiaulių miesto vietose – bulvare, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, Prekybos ir pramogų centre „Saulės miestas“, Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje, kitose erdvėse.

„Saulės žiedas“ – šventė-varžytuvės. Dvi dienas vyksiančioje varžytuvių dalyje Lietuvos ir užsienio ansambliai ir atlikėjai varžysis net 6 kategorijose: tradicinio ir stilizuoto šokio, tradicinio dainavimo ir tradicinio muzikavimo ansamblių bei solistų. Dalyvius vertins tarptautiniai ekspertai iš Ispanijos, Vengrijos, Latvijos ir Lietuvos, kuriems vadovaus komisijos pirmininkė etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė. Užsienio šalių ir Lietuvos kolektyvų šokių konkursines programas žiūrovai galės pamatyti liepos 4 d. Radviliškio kultūros centre, o muzikantų ir dainininkų – liepos 5 d. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

„Saulės žiedo“ renginių pynė prasidės liepos 3-ąją tradicine, iškilminga eisena bulvaru ir šventės dalyvių prisistatymo koncertu Didžiojoje šventės scenoje. Čia penkias dienas šurmuliuos koncertai, vakaronės, įvairių šalių folkloro pristatymai, o liepos 6 ir 7 d. – tautodailininkų ir amatininkų mugė.

Išskirtinis šventės renginys – jau tradicija tapusi „Saulės žiedo“ kultūros ir meno naktis, vyksianti liepos 5 d. Šiaulių bulvare šiauliečius ir miesto įtrauks margaspalvė renginių fiesta – iki vidurnakčio skambės skirtingų tautų muzika, dainos, vyks šokių pamokos, poezijos skaitymai, linijinių šokių pasirodymai, lėlių spektaklis ir dirbtuvėlės, parodos, meninės akcijos, žaidimų pristatymai ir kitos veiklos. Užeiti kvies bulvaro kavinės ir restoranai.

Liepos 6 d. specialiu šventiniu projektu „Lietuva – brangakmenis pasaulio kultūrų karūnoje“ bus paminėta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės diena. Užsienio šalių tradicinės muzikos atlikėjai pasklis po Šiaurės Lietuvą ir kartu su vietos bendruomenėmis dalyvaus šventiniuose renginiuose. Atlikėjai iš užsienio koncertuos Šiaulių, Akmenės, Radviliškio, Kelmės, Pakruojo, Pasvalio ir Telšių rajonuose, o Šiauliuose, Didžiojoje šventės scenoje, vyks didžiulė Lietuvos atlikėjų šventinė programa. Joje – pasidainavimai su etnomuzikologe dr. Loreta Sungailiene ir Lietuvos folkloro ansambliais, multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio ir jo suburto kolektyvo „World Orchestra“ koncertas, visuotinis Tautiškos giedojimas, po kurios scenoje pasirodys ekspresyviojo folkroko muzikos grupė „Žalvarinis“.

Paskutiniąją šventės dieną, liepos 7 d., jau tradicija tapantis koncertas „Dievui ir žmogui“ šiemet sukvies liaudies, sakralinės ir akademinės muzikos mylėtojus į Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą. Jos skliautuose susilies įvairių tautų, autorių muzikos kūrinių ir instrumentų garsai.

VIII tarptautinė folkloro šventė-varžytuvės „Saulės žiedas“ baigsis dideliu visų dalyvaujančių šalių atlikėjų koncertu, kurio pabaigoje iškilmingai bus paskelbti šių metų tarptautinės šventės-varžytuvių laimėtojai.

„Saulės žiedą“ kas dveji metai rengia visuomeninė organizacija „Baltų centras“ ir pagalbininkai – Šiaulių miesto savivaldybė bei Šiaulių universitetas. Nuo 2005 metų organizuojamame renginyje jau yra dalyvavę folkloro atlikėjai iš daugiau nei 40 šalių. „Saulės žiedas“ yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą. Tai viena didžiausių folkloro švenčių Baltijos šalyse, kuri per keturiolika gyvavimo metų jau spėjo pelnyti pripažinimą Lietuvoje ir už jos ribų. Pagrindiniai šventės rėmėjai – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Pasak šventės meno vadovo Dariaus Daknio, šventė išsiskirs savo įvairia ir turininga programa, kuri padovanos kiekvienam jame apsilankiusiam daug nepamirštamų akimirkų ir puikių jausmų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žiūrintis:

    Išpūstas reikalas, nėra žiūrovų, popierinė reklaminė akcija netoli apgaulės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: