„Iš savo varpinės“: A. Avižienis: Kinija ir Rusija dar susikirs dėl Kazachstano (video) (2)

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | Alkas.lt ekrano nuotr.

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | Alkas.lt ekrano nuotr.

Kazachstanas- šalis menkai matoma mūsų medijose. O juk tai trečią pagal dydį Eurazijos valstybė. Tiesa menkai apgyvendinta ir todėl į kazachų žemes vis dirstelį kas ir galingesnių ir skaitlingesnių kaimynų. Atrodo lyg ir neturi mums Kazachstanas rūpėti, tačiau šioji per 30 metų vieno vadovo valdyta ir jo šeimos faktiškai „privatizuota“ valstybė yra ypatingai geras pavyzdys to kaip buvę komunistai tampa ekonomikos liberalais, o vėliau ir kone šachais.

Įdomus ir Vakarų požiūris į tokias valstybes. Na o kone pagrindinė šios laidos tema vis tik ar pavyks Kinijai perimti Kazachstaną savo įtakai ar vis tik Rusija išlaikys kontrolę. Tuo pačiu laidos svečias buvęs ilgametis JAV diplomatas Algis Avižienis pateikia kelis tikrus „faktus-saldaniukus“ apie kurios vargu ar esate girdėję.

Beje 2011 įvykius iliustruojanti vaizdo fragmentas panaudotas laidoje yra tikrai autentiškas ir tikrai jame užfiksuotas protestuotojų sušaudymas.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Žemyna:

  TIK dėl jo? Tikrai ne daugiau?

 2. Tvankstas:

  Puikus pokalbis, gilus pažinojimas.
  Vienas dalykas labai svarbus nepaminėtas – tai Chevron įsikraustymas 1993 m. į Kaspijos pajūrį Kazachstane. Svarbus nepaprastai – per tuos plotus bus draudžiamas tiesti naftotiekis iš Pavolgio, Baškortostano ir Totorijos į Irano pakrantę nuo Pakistano sienos iki Ormuzo sąsiaurio. Taip pat bus neleidžiamas tiesti joks dujotiekis iš Turkmėnistano link Omano įlankos Irane, tam ir Afganistano karai.
  Dėl naftos kainų – tai dar apie 1990 metus savikaina buvo apie 3 usd už barelį, 2005 m. buvo apie 4-5 usd, kai pardavimo kainos apie 20usd.
  2016 m. (apytiksliai) Saudo Arabijos naftos ministras, paklaustas apie artėjančią krizę ir nuostolius naftos gamyboje ir prekyboje, kai kainos krito žemiau 50eur, atsakė labai šaltakraujiškai : tikroji naftos savikaina yra apie 5 usd Saudo Arabijoje, tai apie kokius nuostolius jūs klausiate ?
  Senukas netrukus buvo nušalintas, pasiųstas karšintis rūmuose.
  Turime suprasti, kad bent 40 ar 50 usd už barelį yra mokestis Pasaulio Architektui, kurio S. Arabija nemokėjo bent iki to paklausimo.
  Turime suprasti, kad šitame naftos ir dujų paslapčių raizginyje ypatingai geri yra diktatoriai Vid. Azijoje, kaip ir kitose gavybos šalyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: