„Bani Folk Band“: iš Gruzijos į pasaulį – per Lietuvą (video) (0)

„Bani Folk Band“ | Rengėjų nuotr.

„Bani Folk Band“ | Rengėjų nuotr.

2018 m. vasaros pabaigoje Lietuvoje koncertavo ugninga Gruzijos grupė „Bani Folk Band“. Ji savo teigiama energija, muzikos garsais skleidžiamu džiaugsmu bei temperamentu labai greitai sužavėjo žiūrovus ir pakėlė ją ant kojų. Geriausių įspūdžių nestokojo tiek klausytojai, tiek patys atlikėjai, tiek rengėjai, tad visų bendru noru – jie sugrįžta į Vilnių ir Kauną jau birželio 26-27 d. žadėdami dar vieną įsimintiną vakarėlį.

Negana to, „Bani Folk Band“ turi gerų naujienų – jie į Lietuvą atkeliauja ne vien koncertams, bet ir tam, kad įrašytų bei išleistų savo CD, nufilmuotų keletą videoklipų. Taip pat grupė keičia pavadinimą į „Bani Hill Band“ ir su juo iškeliauja pasirodyti šių metų spalį Suomijoje vyksiančioje WOMEX pasaulio muzikos mugėje. Būti atrinktam tarp šio renginio dalyvių yra kone visų pasaulio muziką atliekančių grupių svajonė, nes šis laimėjimas dažnai tampa bilietu į world music žanro rinką.

Džiugia žinia besidalinantys „Bani Hill Band“ Kaukazo regione turi tūkstančius gerbėjų, jie labai mėgstami Čečėnijoje, Abchazijoje, Osetijoje – keliaujant šiose vietovėse neabejotinai juos išgirtumėte kur nors grojant. Grupė yra sėkmingai pasirodžiusi Belgijoje, Izraelyje, Nyderlanduose, Kazachstane, Austrijoje, Čekijoje, Turkijoje, Ukrainoje, Baltarusijoje, Korėjoje, Rusijoje, tačiau Vakarų pasaulyje jie yra mažai žinomi. O su jais susipažinti – labai verta.

Gruzija pasižymi itin aukšta chorų kultūra, su kuria lygintis galėtų vos keletas pasaulio šalių. Jos daugiabalsiam dainavimui būdinga išskirtinė trijų balsų technika, o visa Gruzijos dainų ir šokių kultūra yra nepaprastai turtinga bei įvairi. Tačiau nepaisydama daugybės balsingų šios šalies muzikos grupių „Bani Hill Band“ išsiskiria puikia instrumentika ir originaliomis aranžuotėmis. Tradicinį polifoninį Gruzijos dainavimą, kurį UNESCO yra pripažinusi pasauliniu šedevru, derina su mažiau žinomais instrumentiniais folkloro stiliais iš viso Kaukazo, skoninga pop muzikos dvasia ir tik jiems būdinga energija. Septyni „Bani Hill Band“ vyrai įspūdingais žemais vokalais stipriai prikausto dėmesį, o jų muzika išjudina kūną. Grupės repertuaras – tai šiuolaikiškai perteikta autentiška Gruzijos muzika ir šokiai.

„Bani Hill Band“ susibūrė 2011 m. jos nariams vieniems kitus suradus gatvėje. 2015 m. jų gatvės pasirodymą pastebėjo muzikos prodiuseris, su kuriuo grupė įrašė pirmąją dainą „Rachuli“. Radijo stotims pradėjus ją transliuoti, daina tapo labai populiari Gruzijoje, o sekantis singlas „Caucasian Ballad“ sulaukė daugiau nei aštuonių milijonų peržiūrų „Youtube“, padėdamas grupei išgarsėti pasaulyje.

Gruzinų kalba „bani“ reiškia „žemą natą“. Tradiciniuose šalies dainavimuose ši nata priklauso paties žemiausio balso savininkui ir visas skambesys derinamas prie jos – tokios daugiabalsės dainos keri savo nepaprastu grožiu. Kviečiame drauge atrasti šį stebuklą ir įsilieti į gyvenimo šventei jungiančią  muziką!

Koncertai

Birželio 26 d. 19 val. Vasaros terasa, Vilnius

Birželio 27 d. 19 val. Sakramento kiemelis, Kaunas

Bilietai

www.tiketa.lt

Atlikėjai

Matas Pirtšelavas (Mate Pirtskhelava) – liutna (panduri), vokalas

Raulis Bitsadas (Raul Bitsadze) – liutna (panduri), vokalas

Besikas Metrevelis (Besik Metreveli) – akordeonas, vokalas

Gogas Nikoladze (Goga Nikoladze) – bosinė gitara

Gelas Gogišvilis (Gela Gogishvili) – vokalas

Besikas Kvitsianis (Besik Kvitsiani) – klavišiniai, vokalas

Bekas Mikadze (Beqa Miqadze) – būgnai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: