Švarūs namai – grėsmė gamtai ir sveikatai? (0)

media4.s-nbcnews.com nuotr.

media4.s-nbcnews.com nuotr.

Visi neabejingi aplinkosaugos klausimams, jau šiandien, birželio 19 d. 18 val., Trakų kultūros rūmuose, bursis į diskusiją skirtą apžvelgti buityje naudojamų valiklių ir skalbiklių sudėtyje esančių cheminių medžiagų žalą žmogui ir gamtinei aplinkai.

„Kuo veiksmingesnė cheminė valymo priemonė, tuo ji gali būti toksiškesnė aplinkai“, – teigia diskusijos pranešėja, Gamtos tyrimų centro mokslininkė dr. Gintarė Slavinskienė, pridurdama jog susitikimo metu dalysis patirtimi kaip daugelį buityje naudojamų cheminių priemonių pakeisti natūraliomis, kurios veikia taip pat efektyviai.

Diskusijos metu dalyviai sužinos kaip išvengti sveikatai kenkiančių medžiagų buityje, atpažinti buities priežiūroje naudojamų priemonių kokybę, susipažins su atsakingu švaros priemonių naudojimu. Diskusijos pranešėja dalinsis patirtimi kaip prižiūrėti namų buitį nekenkiant namiškių sveikatai bei gamtinei aplinkai.

„Džiugina tendencija, jog vis daugiau dėmesio atkreipiama į kai kurių buitinių chemijos priemonių žalą aplinkai ir žmogui, kuri iki šiol buvo nustumiama į antrą planą“, – teigė pranešėja.

Diskusijos tema „Kaip kiekvienas galime mažinti vandens užterštumą?“ – plati, todėl bus aptariami ir mikroplastikai randami sintetiniuose drabužiuose. „Šių rūbų skalbimo metu, daugybė mikroplastiko dalelių patenka į nuotekų sistemą arba tiesiogiai į gamtinę aplinką ir taip ją teršia“, – dar vieną iš būsimų temų pristatė G. Slavinskienė, kviesdama visus neabejingus aplinkosaugos problemoms prisijungti ir kartu aptarti kaip kiekvienas galime prisidėti prie gamtos bei sveikatos išsaugojimo bei puoselėjimo.

Renginys nemokamas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: