Pradedama dalyvių registracija gyvūnų terapijos tyrimui (0)

Pradedama dalyvių registracija gyvūnų terapijos tyrimui | N. ir V. Girdvainių nuotr.

Pradedama dalyvių registracija gyvūnų terapijos tyrimui | N. ir V. Girdvainių nuotr.

Lietuvos jūrų muziejus, kartu su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija įgyvendindamas sveikatos biotechnologijų mokslinį projektą „Moksliniais tyrimais pagrįstos gyvūnų terapijos metodikos sukūrimas ir integravimas į holistinės medicinos sveikatos koncepciją“, šiandien pradeda registruoti dalyvius gyvūnų asistuojamos terapijos moksliniam tyrimui. Tyrimą planuojama vykdyti bendradarbiaujant su VšĮ „Klaipėdos universitetas“ ir VšĮ „Vaiko raida“ mokslininkų komandomis. Papildomai šiame tyrime dalyvaus ir kiti Lietuvos universitetai bei įstaigos – partneriai, kurie jau prisijungė ir dar prisijungs vėlesniuose etapuose.

Viena iš mokslinio tyrimo bazių yra ir Delfinų terapijos centras, tačiau tyrimas apima ir kitas gyvūnų asistuojamas terapijas, todėl žadama tyrinėjimus atlikti ir kaniterapijos bei hipoterapijos bazėse. Šiuo moksliniu tyrimu bus siekiama ištirti bei sukurti metodikas delfinų, žirgų ir šunų asistuojamai terapijai, įvertinti šių gyvūnų terapinį poveikį žmogui bei ištirti paties asistuojančio gyvūno gerovę.

Labai didžiuojamės, kad esame tarp lyderių, – sako Jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Taip įgyvendiname Delfinų terapijos centro misiją – skatiname inovacijas pagalbos negaliai srityje, pritraukiame moderniausius pasaulinius metodus.

Dalyvių registracijos anketa skelbiama Lietuvos jūrų muziejaus tinklapyje: www.muziejus.lt skyrelyje „Delfinų terapijos centras“.

Dalyvauti tyrime gali Lietuvos respublikos piliečiai nuo 7 metų amžiaus, turintys psichikos (F (00-99)) ir elgesio bei nervų sistemos (G (00-99)) ligas ir nedalyvavę toje gyvūnų asistuojamos terapijos programoje, į kurią pretenduoja. Taip pat papildomai gali būti taikomi papildomi apribojimai dėl esančių kontraindikacijų dalyvavimui konkrečioje programoje.

Mokslinis tyrimas vyks dvejus metus: nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d. Žadama, kad delfinų, žirgų ir šunų asistuojamos terapijos poveikio tyrinėjimai vyks etapais. Atrinkti dalyviai, kurie dalyvaus vienoje iš minėtų gyvūnų asistuojamos terapijos tyrime, gaus patvirtinimą el. paštu apie atrinkimą į tyrimą iki šių metų pabaigos. Dalyvavimas moksliniame tyrime dalyviams nekainuoja, todėl tikimasi sulaukti labai didelio kiekio pretendentų. Delfinų asistuojamoje terapijoje žadama nemokamai priimti iki 200 vaikų ir suaugusiųjų, atitinkančių minėtus tyrimo kriterijus.

Šio mokslinio projekto autorė ir vadovė, Delfinų terapijos skyriaus vedėja, doc. dr. Brigitos Kreivinienės sako,: kad tyrimas vyks etapais.

Delfinų terapijos centro bazė turi ribotas galimybes priimti tyrimo dalyvius, – sako Brigita Kreivinienė, – todėl siekiant ištirti kuo didesnį kiekį dalyvių, žadama, kad tyrinėjimai startuos šioje bazėje pirmiausiai. Svarbu suvokti, kad moksliniam tyrimui taikoma labai daug reikalavimų, todėl tam tikri procesai gali užtrukti. Vienas iš esminių tyrimo principų yra skaidrumas, todėl tyrėjams, kurie rinksis tyrimo dalyvius, bus pateikta tik nuasmeninta informacija ir tik patvirtinus dalyvių sąrašą jie gaus pilnus duomenis. Jeigu tyrėjams pritrūks tiriamųjų, rengsime papildomą registraciją, jau siaurindami kriterijus. Ypač raginu registruotis suaugusius žmones.

Svarbu teisingai užpildyti anketą

Pirmiausia, jeigu dalyvis tikrai nori būti registruotas į mokslinį tyrimą, jis ar jo atstovas turi tvarkingai užpildyti anketą, – sako Brigita Kreivinienė: – Labai svarbu pateikti tik tą informaciją, kurios yra prašoma. Anketa turi būti pilnai užpildyta, atspausdinta ant baltų lapų, be jokių papildomų atžymų, kitos spalvos lapų ir be jokių piešinukų. Anketa privalo būti užpildyta visa, pasirašyta, pridėtas išrašas 027/a iš medicininės kortelės, patvirtinantis pirminės informacijos teisingumą. Išsiuntimo datos pašto spaudas turi būti ne vėlesnis nei liepos 13 diena. Po šios datos gautos anketos bus sunaikinamos.

Kilus klausimams, konsultuotis su Delfinų terapijos centro vyresn. specialiste Vida Miškine: v.miskine@muziejus.lt , tel.: +370 65921928 arba Delfinų terapijos sk. vedėja dr. Brigita Kreiviniene b.kreiviniene@muziejus.lt , tel.: (846) 46 10 10.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: