Tremtinių ir politinių kalinių atminimui (0)

Tremtinių ir politinių kalinių atminimui | Kauno IX forto muziejaus archyvo nuotr.

Tremtinių ir politinių kalinių atminimui | Kauno IX forto muziejaus archyvo nuotr.

Birželio 13 d., 19 val. Gedulo ir vilties dienos išvakarėse, Kauno IX forto muziejus kviečia į nemokamą švietėjišką renginį, skirtą tremtinių ir politinių kalinių atminimui.

Sovietų Sąjungos okupuotoje Lietuvoje represijas patyrė šimtai tūkstančių žmonių. Suėmimais ir teroru buvo ne tik slopinamas pasipriešinimas, bet ir siekta visiškai sovietizuoti, pavergti ir pertvarkyti Lietuvos visuomenę. Šiam tikslui pasiekti sovietai taikė Lietuvos piliečių kalinimą sovietinėse priverstinio darbo stovyklose – Gulage.

Pirmosios sovietų okupacijos laikotarpiu (1940-1941 m.) IX forte veikusį Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialą NKVD naudojo kalinių persiuntimui į lagerius. Apie tai daugiau bus galima sužinoti renginio metu vyksiančioje teminėje ekskursijoje „Pirmoji sovietinė okupacija. IX fortas 1940-1941 m.“

Po ekskursijos numatytas susitikimas su ekspedicijos „Misija Sibiras‘18“ dalyviais, kurie pristatys filmą „Misija Sibiras’18. Surasti savus“  bei pasidalins įspūdžiais, kaip Kazachtane sekėsi tvarkyti apleistus lietuvių politinių kalinių kapus.

PROGRAMA:

  • Ekskursija „Pirmoji sovietinė okupacija. IX fortas 1940-1941 m.“
  • Dokumentinis filmas „Misija Sibiras’18. Surasti savus“ (rež. L.Pačkauskas, 2019 m.)

RENGINYS NEMOKAMAS

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: