„Ešelonai į rytus“ – Lietuvos švietimo darbuotojams tremtiniams atminti (0)

„Ešelonai į rytus“ – Lietuvos pedagogams tremtiniams atminti | Vilniaus mokytojų namų nuotr.

„Ešelonai į rytus“ – Lietuvos pedagogams tremtiniams atminti | Vilniaus mokytojų namų nuotr.

Birželio 14 d., 14 val., Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje, Gedulo ir Vilties dienos proga vyks renginys Lietuvos švietimo darbuotojams tremtiniams atminti – „Ešelonai į rytus“.

Lietuvoje minima Gedulo ir Vilties diena, kai 1941-ųjų metų birželį Sovietų Sąjunga pradėjo masiškai tremti Lietuvos gyventojus į Sibirą.

Kviečiama prisiminti ištremtus Lietuvos mokytojus. Renginio metu bus perskaitytos tą birželį iš visų Lietuvos apskričių ištremtųjų mokytojų pavardės. Muzikinėje programoje tremtinius prisimins Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto romantinio muzikavimo grupė „Romantikai“ (vad. Izabelė Janina Bražiūnienė, koncertmeisteris Liutauras Milišauskas), prof. Rita Aleknaitė-Bieliauskienė ir Antanas Kiveris.

Rengėjai kreipiasi į visus, kurie nėra abejingi savo valstybės ir tautos istorijai, visus, kurie gali atvykti pagerbti nuo represinio režimo nukentėjusiųjų mokytojų, jų artimųjų atminimą, visus, kurie prisimintų kadaise patirtas kančias. Mūsų – dabartinių pedagogų tikslas ir pareiga – perduoti tą istoriją, kurią išgyveno ištremtieji mokytojai, perduoti ją savo vaikams, anūkams, kad jie žinotų, kaip buvo elgiamasi su tauta.

Paminėjimą rengia LEU Alumnų draugija ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Vilniaus mokytojų namai.

Įėjimas laisvas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: