Dauguma gyventojų mano, kad seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei (6)

Seksualinių mažumų eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seksualinių mažumų eitynės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Dauguma gyventojų mano, kad seksualinių mažumų eitynės prieštarauja visuomenės dorovei. Tai liudija „Vilmorus“ atliktos visuomenės apklausa, atlikta Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu, teigia parlamentinės grupės „Už Šeimą“ pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

Kovo mėnesį atliktos apklausos duomenimis, 60 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad gėjų eitynės prieštarauja Lietuvos visuomenės dorovei. Priešingos nuomonės laikosi vos 20 proc. respondentų. Labai panašios tendencijos matomos ir Vilniuje, kur kas tris metus rengiamos gėjų eitynės. Čia tokias eitynes nesuderinamomis su visuomenės dorove laiko 53,3 proc. gyventojų, priešingos nuomonės laikosi 22,1 proc. ketvirtis respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

„Akivaizdu, kad tiek sostinėje, tiek ir visoje Lietuvoje dauguma gyventojų ne šiaip nepritaria homoseksualų demonstracijoms, tačiau nepritaria būtent dėl to, kad tokius renginius laiko nesuderinamais su visuomenės dorove. Nereikia pamiršti, kad būtent prieštaravimą visuomenės dorovei kaip teisėtą pagrindą riboti viešus susirinkimus nurodo Lietuvos Respublikos Konstitucija. Šiuo atveju nekyla abejonių, kad visuomenė nederamu laiko bet kokį lytinių santykių demonstravimą ir propagavimą, neišskiriant nė homoseksualų. Seimui derėtų grįžti prie šio klausimo ir numatyti būdus tiksliau argumentuoti lytinių santykių propagandą mūsų viešajame gyvenime“, – tyrimo rezultatus komentavo R. J. Dagys.

Parlamentinės grupės „Už šeimą“ pirmininkas teigė pradėjo konsultacijas su grupės kolegomis šiuo klausimu.

Visuomenės apklausą įmonė „Vilmorus“ atliko Krikščioniškosios kultūros instituto užsakymu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. tai va:

  O pan Šimašius kitos nuomonės

  • Žemyna:

   Na, žmogus atsidėkoja tiems, kas išgelbėjo nuo pralaimėjimo rinkimuose. Be to, pasiekė amžių, po kurio dalį žmonių kankina „amžinos jaunatvės” sindromas. Amžinai jaunas, neatsakingas lengvabūdis ir tuo „žavus”.

 2. dorove tai paties asmens reikalas:

  bet kam miesto centre eisma savaitgali uz.ikti?
  Tas pats del visu maratonu.
  Na varykit i gamta ir ten seliokit.

 3. Vytautas:

  Na tai ką, nacionalistai- landsbergiukai, aš jums noriu papriekaištauti. )))
  Aš su gėlėm sutikčiau rusų tankus Vilniuje, bet su viena sąlyga- 30 metų seime sėdintys parazitai važiuoja pas baltas meškas 15 metų. )))
  Bet aš ne apie tai. Naugarduko gatvėje Vilniuje kabo p e d e r a s t ų vėliava virš lietuviško trikoloro. Aš dabartinės LT nekenčiu kaip “švogerių” ir “kumų” lizdo- aš negaliu išvažiuot iš LT.
  Gerai, nacikai, ar jūs galit is pederastų atimt lietuvos vėliavą Naugarduko gatvėje? Tegul jų skuduras vienas kabo ant balkono. Pedikų vėliava kabo virš LT vėlavos. Pedikai jus nugalėjo? )))
  Ir kitur Vilniuje atimti LT vėliavas iš pederastų?
  Ar tik sugebate lakstyti Vilniaus gatvėmis ir bliauti : “Lietuva lietuviams!”

 4. Rimas:

  Pritariu, kad prieštarauja visuomenės dorovei. Ypač kenkia vaikų psichikai, jiems neįmanoma paaiškinti tų eitynių tikslo ir prasmės. Apie pritarimą – nepritarimą toms eitynėms statistika yra labai iškreipta, nes Vilnius jau yra tapęs kosmopolitiniu miestu (lietuvybės ten mažai belikę) ir visai neatspindi likusios Lietuvos žmonių nuomonės bei mentaliteto. Lietuvos žmonės dar nėra ant tiek sugędę, iškrypę, kaip didžiuma Vakarų Europos miestų, ypač didmiesčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: