Paskelbti aktyviausi Lietuvos keliautojai, konkurso „Kolumbas LT 2019“ nugalėtojai (0)

„Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

„Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

Gegužės 27 d.Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, paskelbti ir apdovanoti aktyviausi metų keliautojai, penktojo konkurso „Kolumbas LT‘ 2019“ nugalėtojai. Geriausiais keliautojais buvo renkami penkiose nominacijų kategorijose: metų kelionės istorija, metų kelionės fotografija, metų vaizdo filmukas, metų kelionė po Lietuvą ir metų keliautojo „Lietuvos Kolumbas“.

Šiemet konkurse dalyvavo: 45 dalyviai, pateikti 65 darbai.

Už kelionės pasakojimą keliaujant su prekiniais traukiniais po Mauritaniją – „Metų kelionės istorija“ laureatu buvo pripažintas Mykolas Juodelė. Antroji nominacija „Metų kelionės fotografija“ už išraiškingus portretus iš Senegalo ir Gambijos pelnė Daiva Mikuckaitė. „Metų kelionės filmukas“ už įspūdžius iš Pamyro kopiant į Lietuvos viršukalnę atiteko alpinistui Sauliui Damulevičiui. Keliautojas Ramūnas Šukauskas pelnė „Metų kelionė po Lietuvą“ nominaciją už projektą „Pažintiniai takai Lietuvoje“ ir aktyvaus gyvenimo tinklaraštį „Nesėdėk namuose“. Komisijos sprendimu už atkaklumą plaukiant Nemunu ir kopimą į Agungo ugnikalnį „Metų keliautoju “Lietuvos Kolumbu“ buvo pripažintas Aurimas Valujavičius. Paskatinamieji prizai atiteko Jonui Nekrašiui ir Giedriui Meškauskui.

Pagrindiniams nugalėtojams kiekvienoje nominacijoje atiteko 300 eurų vertės kuponai apsipirkti aktyvaus laisvalaikio aprangos ir avalynės parduotuvių tinkle „Hiatus“, atstovaujančiame „Columbia“ prekinį ženklą.

 „Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

„Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

Per šešerius metus Nacionaliniame aktyviausių keliautojų konkurse „Kolumbas LT“ dalyvavo: 252 dalyviai, atsiuntę net 415 darbus. Konkurse dalyvauja ir būrys jau pastovių dalyvių, kurie galbūt pirmus kartus nieko nelaimėjo, tačiau nenuleido rankų, juk svarbiausia – dalyvauti.

Metų keliautojus iš konkurso dalyvių išrinko kompetentinga komisija, vadovaujama žinomo žurnalisto ir keliautojo Algimanto Čekuolio, taip pat VU Geografijos katedros mokslininkė prof. dr. Dovilė Krupickaitė, LRT  režisierė Miglė Greičiuvienė, „National Geographic Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Frederikas Jansonas, Lietuvos geografų draugijos prezidentė Genovaitė Kynė, Interneto žiniasklaidos asociacijos pirmininkė Aistė Žilinskienė, www.15min.lt portalo „Pasaulis kišenėje“ redaktorė Indrė Bungardaitė, LŽS Kelionių žurnalistų klubo pirmininkas Gerimantas Statinis, istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė, o taip pat aktyvaus laisvalaikio aprangos ir avalynės parduotuvių tinklo „Hiatus“ rinkodaros vadovė Kristina Kučinskaitė Grudienė.

 „Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

„Kolumbas LT 2019“ konkurso apdovanojimai | L. Balandžio nuotr.

Konkursas skirtas pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais per savo rašinius, nuotraukas ar vaizdo filmukus. Konkurso metu buvo išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Konkurso tęstinis tikslas, kad ir ateityje kelionėmis būtų siekiama įgyti žinių ir asmeninių atradimų. „Kolumbas LT“ – kūrybinis kelionių žurnalistikos konkursas, jis puoselėja pasaulio pažinimą ir populiarina kelionių žurnalistiką.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: