Klaipėdos lėlių teatras kviečia savaitgalį praleisti kartu (0)

Klaipėdos lėlių teatras KAD TAVE ŽĄSIS, rež. Gintarė Radvilavičiūtė | D. Bielkausko nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras KAD TAVE ŽĄSIS, rež. Gintarė Radvilavičiūtė | D. Bielkausko nuotr.

Birželio 1 d., šeštadienį, 12 val., Klaipėdos lėlių teatras lauks žiūrovų lėlių spektaklyje „Kad tave žąsis!“ ir kvies kartu paprastai ir šmaikščiai panagrinėti, kodėl mes kartais liūdime, ir kaip atrasti savąją laimę. Spektaklio režisierė ir dailininkė – Gintarė Radvilavičiūtė, aktoriai – Renata Kutaitė-Raudonienė, Vytautas Kairys, Monika Mikalauskaitė, Kęstutis Bručkus. Spektaklio kompozitorius – Donatas Bielkauskas (Donis); dekoracijas konstravo Karolis Makauskas.

Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir pirmąjį vasaros savaitgalį Klaipėdos lėlių teatras kviečia švęsti kartu.

Spektaklis pastatytas pagal vienos žymiausių Lenkijos pasakų kūrėjos ir lėlių teatro dramaturgės Martos Gušniovskos (Martos Gusniowskos) pjesę (pjesę į lietuvių kalbą išvertė Mindaugas Valiukas). Daugiau negu 50 pjesių išleidusi autorė šiandienos dramaturgijos kontekste išsiskiria gebėjimu savitai interpretuoti tradicinius siužetus: atrasdama savitą požiūrio tašką ar pakreipdama siužetą netikėta linkme autorė sukuria įtaigias ir patrauklias istorijas šiuolaikiniam žiūrovui ar skaitytojui.

Klaipėdos lėlių teatras KAD TAVE ŽĄSIS, rež. Gintarė Radvilavičiūtė | D. Bielkausko nuotr.

Klaipėdos lėlių teatras KAD TAVE ŽĄSIS, rež. Gintarė Radvilavičiūtė | D. Bielkausko nuotr.

Pasak spektaklio „Kad tave žąsis!“ režisierės ir dailininkės Gintarės Radvilavičiūtės, M. Gušniovskos pjesėje sudėtinga tema, stipri daugiasluoksnė dramaturginė medžiaga apie miško gyventojus pateikta labai paprastai ir su humoru: pjesės pagrindinė herojė Žąsis vieną dieną susimąsto apie gyvenimo prasmę ir pajunta nepakeliamai didelį liūdesį. Jai nusprendus užbaigti savo nelaimingą dalią pačiu drastiškiausiu būdu, kaip tyčia, vištidėje, kurioje gyveno Žąsis, pasirodo Lapinas. Žąsis pasisiūlo, kad vietoj vištos Lapinas suėstų ją, tačiau Lapinas atsisako. Vis dėlto po ilgų įkalbinėjimų Lapinas pasisiūlo Žąsį supažindinti su savo bičiuliu Vilku, kuris gal nepasididžiuotų ir galėtų ją suėsti. Taip prasideda ilga ir įdomi jų kelionė, kurios metu Žąsis susipažįsta su daug kitų miško gyvūnų, bandančių jai padėti. Spektaklyje vaidinanti Renata Kutaitė-Raudonienė pastebi, kad „Šis spektaklis, ko gero, yra mažiausiai interpretuotas teksto ir temos prasme – tiek pjesės tekstas, tiek pjesėje analizuojamos temos visai kūrybinei komandai patiko dėl svarių poteksčių, kalbėjimo apie rimtus dalykus per mums priimtiną ironijos prizmę. Ryškus komiškumas, derinamas su drama ir subtilia ironija, ir kelia juoką, ir priverčia susimąstyti. Liūdesys – natūrali kiekvieno žmogaus emocinė būsena; jei jo nėra, atsiranda disbalansas. Tačiau kaip tokią būseną išgyventi, kaip išlaukti, kaip lengviau pakelti liūdesio vienatvę, kaip eiti, kad atrastum viltį, prasmę ir tuo pačiu pagalbą – apie tai turbūt ir yra šis spektaklis.“

Birželio 2 d., sekmadienį, 12 val., Klaipėdos lėlių teatras kvies į išskirtinį spektaklį „Ieškoma: teisybė“, kuris vyks Klaipėdos skulptūrų parke. Visai šeimai skirtą spektaklį Klaipėdos lėlių teatras sukūrė bendradarbiaudamas su Šarlevilyje lėlių teatro studijas baigusiais menininkais: spektaklio režisierė ir idėjos autorė – rusų kilmės kūrėja Vera Rozanova, dailininkė – brazilė Tais Trulio (Thais Trulio), lėlių konstruktorius – prancūzas Lukas Priauks (Lucas Prieux), medžių laipiojimo instruktorė – Gaelė Girardot (Gaelle Girardot). Spektaklyje vaidina: Aušra Bakanaitė, Monika Mikalauskaitė, Vytautas Kairys, Kęstutis Bručkus. Spektaklis patariamas vaikams nuo 3 metų, spektaklio trukmė – 50 min.

Spektaklis „Ieškoma: teisybė“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Spektaklis „Ieškoma: teisybė“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

„Ieškoma: teisybė“ – tai unikalus spektaklis pagal Šarlio Pero (Charles Perrault) pasaką „Nykščiukas“. Šios pasakos centre – Nykščiukas ir šeši jo broliai. Neturtingi tėvai negalėjo jais pasirūpinti, todėl išvedė vaikus į mišką. Nykščiukas buvo mažiausias ir protingiausias iš visų brolių, todėl eidamas mėtė akmenukus, pagal kuriuos vėliau surado kelią į namus. Tačiau tėvai juos išvedė dar kartą. Deja, tąsyk Nykščiukas mėtė trupinius, kuriuos vėliau sulesė paukščiai bei išnešiojo pelės, ir vaikai nebegalėjo rasti kelio namo. Būtent šiuo momentu Klaipėdos lėlių teatro aktoriai pradeda vesti mažuosius žiūrovus Nykščiuko ir jo brolių pramintais takais – visi kartu eina jų ieškoti, o beeidami sutinka kitus veikėjus, kurie padeda (arba priešingai – trukdo.) ieškoti Nykščiuko ir jo brolių.

Spektaklio aktorė Monika Mikalauskaitė pastebi, kad šis spektaklis – ir iššūkis, ir džiaugsmas: „Tiesa, dabar, kai nuo spektaklio sukūrimo jau praėję keleri metai, iššūkio įspūdis sumenkėjęs – tiesiog žinome, kad šis spektaklis techniškai sudėtingesnis, kad reikalauja daugiau laiko bei pasiruošimo. Kita vertus, šis spektaklis labai žavingas, nes galime išeiti iš teatro į, galbūt, ne tokią tradicinę lėlių teatrui erdvę; mums visiems patinka laipioti po medžius – tai tiesiog yra smagu. Čia kaip vaikams žaidimai – tiesiog smagu tai daryti. Be to, šis spektaklis ir vaikams labai patinka: jie entuziastingai ieško Nykščiuko su mumis, o tai ir yra svarbiausia.“

 Spektaklis „Ieškoma: teisybė“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Spektaklis „Ieškoma: teisybė“ | Klaipėdos lėlių teatro nuotr.

Svarbu paminėti, kad prieš spektaklį „Ieškoma: teisybė“ žiūrovai bus laukiami prie skulptūros „Keturiese“ (ji yra greta Klaipėdos lopšelio-darželio „Svirpliukas“ (Liepų g. 43)).

Bilietai parduodami vieną valandą prieš spektaklius arba juos galima įsigyti iš anksto Klaipėdos lėlių teatro kasoje bei www.tiketa.lt.
Taip pat bilietus galima rezervuoti paskambinus telefonu +370 46 239932.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: