Išrinktasis prezidentas G. Nausėda įvardijo artimiausius darbus, Lietuvos bei užsienio politikos prioritetus (nuotraukos) (3)

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gitanas Nausėda | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Antrajame prezidento rinkimų ture iškovojęs pergalę Gitanas Nausėda Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje surengtoje pirmojoje spaudos konferencijoje padėkojo visiems, kurie jį palaikė ir teigė, kad po rinkimų nakties dabar reikia susidėlioti mintis galvoje, nes tik tada bus galima kurti planus ir burti savo komandą.

Būtent komandos formavimą G. Nausėda įvardijo kaip vieną svarbiausių artimiausių darbų, o pirmas žingsnis žengtas jau šiąnakt. Jis susirinkusiems žurnalistams prasitarė, kad  prabudęs 5 val. ryte telefone perskaitė žinutę, jog komunikacijos vadovu  sutiko tapti Aistis Zabarauskas.

Dėl kitų būsimų komandos narių komentaras buvo trumpas:

„Tikrai matau savo komandoje ir svarbiame vaidmenyje Povilą Mačiulį, kurį stebėdamas iš arti, pamatęs jo gabumus – strateginį mąstymą, darbštumą, tai labai vertinu. Žinau, kad dar dalis komandos narių tikrai prisijungs prie mūsų. Tai tikrai nebus tik ta komanda, kuri lydėjo mane“, – sakė G. Nausėda.

Paklaustas, ar pritartų tvarkai, kad Seimo rinkimai vyktų pavasarį, G. Nausėda teigė, kad tokia galimybė svarstytina.

„Seimo rinkimai rudenį nėra pats geriausias dalykas. Senoji Vyriausybė, priėmusi biudžetą, palieka jį naujajai, kuri neturi galimybių jį keisti. Manau, kad tai nėra teisingas principas, o Seimo rinkimai pavasarį būtų geresnė alternatyva“, – sakė naujai išrinktas šalies prezidentas.

G. Nausėda teigė, šiandien dar nesvarstantis, kokie pokyčiai galėtų įvykti ministrų kabinete, tačiau pažymėjo, kad bus pasirengęs visokioms alternatyvoms. Išrinktasis prezidentas užsiminė, kad priekaištų turi socialinių reikalų ir darbo bei žemės ūkio ministrams.

„Palūkėkime Liepos 12 dienos, kada bus grąžinti įgaliojimai ir tada bus galima kalbėti apie kitokią, arba tą pačią valdančiąją daugumą. Mano prioritetas pradėti nuo stabilumo ir tęstinumo. Juolab, kad iki kitų Seimo rinkimų po mano inauguracijos bus linkę vos vieneri metai“, – kalbėjo G. Nausėda.

Paklaustas, ar ketina siekti, kad Lietuvos vyriausybėje būtų daugiau moterų, G. Nausėda pažymėjo sieksiantis, kad bent trečdalis kabineto būtų moterys, tačiau artimiausiu metu taip perdėlioti vyriausybę bus sudėtinga. Jo teigimu, patirtis ankstesnėje darbovietėje parodė, kad moterys puikiai susitvarko su darbu, o dažnai „nušluosto nosis“ ir vyrams.

Kalbėdamas apie bandymą vienyti šalies politines partijas G. Nausėda teigė tikintis, kad susitarimas bus surastas, nors ir sunku įveikti inerciją bei asmeninius priešiškumas.

„Nėra viskas beviltiška. Prezidentas turėtų rodyti pakantumą įvairioms politinėms jėgoms, rodyti telkiantį charakterį. Šio principo aš neatsisakau net ir tų politinių jėgų atžvilgiu, kurios mus užsipuldavo nepagrįstai. Tai buvo politinės konkurencijos sudėties dalis“, – teigė G. Nausėda

Kalbėdamas apie užsienio politiką naujai išrinktas šalies prezidentas sakė, kad dabartinės šalies laikysenos Rusijos atžvilgiu jis keisti neketina, o su kaimyne Baltarusija norėtųsi geresnio dialogo.

„Baltarusijos atžvilgiu norime pasiekti, kad turėtume nuoširdų dialogą. Dialogą tarp kaimynių, kurias vienija ilga istorinė praeitis. Dėl šios priežastie turime būti ir subtilūs ir, geri kaimynai, kurie nebijo pasakyti ir kritišką žodį“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis taip pat pabrėžė būtinybę glaudžiau bendradarbiauti su Latvija ir Estija, rengti reguliarius susitikimus su Baltijos šalių lyderiais.

Paklaustas apie planus pirmojo užsienio vizito vykti į Lenkiją, kuri yra prieštaringai vertinama Europos Sąjungoje, G. Nausėda teigė, kad Varšuvos konfliktas su Briuseliu pirmiausia įvyko dėl vidaus politikos reformų ir kad Lenkija yra šalis sugebanti eiti į kompromisus.

Pirmajame Lietuvos prezidento rinkimų ture G. Nausėda liko antras, o už jį balsavo 30,94 proc. rinkėjų. Jį aplenkė konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė. Antrajame rinkimų ture G. Nausėda įtikinamai aplenkė I. Šimonytę surinkęs 65,86 proc.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: