M. Kundrotas. Kiek aplink mus debilų? (29)

Marius Kundrotas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Marius Kundrotas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Debilumas arba lengvoji silpnaprotystė atpažįstama pagal įvairius kriterijus. Paprastai pabrėžiamas silpnas arba nulinis gebėjimas mąstyti abstrakčiai, kurti ar suvokti teorijas, apsiribojimas konkrečiais ir praktiškais dalykais, egocentriškumas, bet kartu – imlumas įtakai, empatijos (gebėjimo suprasti kitą ir kitokį) stoka, didelis emocingumas. Kiti dar pažymi šiurkštumą, perdėtą polinkį į smurtą arba seksą, arba į juos abu.

Sumuojant šiuos požymius išeitų, jog debilai sudaro gausesnę visuomenės dalį, nei įprasta manyti. Šviesaus atminimo signataras, politikas ir savamokslis filosofas Kazimieras Uoka tokius vadindavo tiesiog gyvūnais. Vietoje įprasto žmogaus rūšies įvardijimo Homo sapiens (protingasis žmogus) jiems tenka taikyti terminą Homo animalis.

Debilumu pasižymintiems žmonėms leidžiama tuoktis, turėti vaikų, teisiškai jie pripažįstami veiksniais. Liūdniausia, jog teisiškai veiksnus žmogus pripažįstamas veiksniu ir politiškai. Šie žmonės sudaro žymią rinkėjų dalį ir renka valdžią, pagal kurios sprendimus tenka gyventi visiems. Savanaudiški, dažniausiai – materialūs interesai ir kartu – imlumas įtakai sudaro šių žmonių politinių motyvų bazę. Ačiū Dievui, jog daugelis tokių asmenų yra tiesiog apolitiški – jie per daug savanaudiški, kad mąstytų bendruomenės ar valstybės kategorijomis.

Deja, dalis – ir dar gana gausi dalis – jų, vis dėlto, eina į rinkimus. Jie lengvai pasiduoda populistinei demagogijai. Linkę į mesijų, gelbėtojų paiešką. Abejonė – didžiausias jų priešas. Juos charakterizuoja aklas tikėjimas iki pirmo didesnio nusivylimo ar naujo mesijo pasirodymo. Jiems atrodo visiškai normalūs pažadai sumažinti mokesčius ir tuo pat metu pakelti socialines išmokas. O apskritai mėgiamiausias jų politines programas galima sutraukti į keturis žodžius: rinkite mus – duosime pinigų.

Politinėse kampanijose jie pirmiausiai ieško atsakymo į klausimą: kas man iš to? Rečiau pasitaiko individų, kurie, vis dėlto, turi tam tikrų vertybių, tačiau lengvai pasiduoda dvišalėms schemoms, pavyzdžiui: Rytai – gerai, Vakarai – blogai, arba atvirkščiai. Jie mielai pasirinks patį velnią, jeigu jis ras bent vieną akcentą, rezonuojantį su jų primityvia pasaulėžiūra. Įteisinti vienalytes santuokas, kitaip mus užpuls rusai, arba atvirkščiai – palaikyti Vladimirą Putiną, nes jis „gina“ prigimtines šeimas – du priešingi tos pačios kategorijos pasirinkimų pavyzdžiai.

Debilams per sunku suvokti daugiasluoksnes sistemas ar juolab – niuansus. Jei V. Putinas prieš gėjus arba atvirkščiai, kuris nors jų tikrai turi būti geras, o kitas – blogas. Šie žmonės ypač mėgsta akivaizdybes ir apibendrinimus. Ieškoti universalios tiesos jiems – bergždžias reikalas, nes tiesa jiems aiški be jokių diskusijų, abejonių ar įrodinėjimų, o žmogaus individualumas, kitoniškumas jiems kelia isteriją. Paradoksalu, bet didžiausi egocentrikai dažnai būna ir didžiausi kolektyvistai. Nes tik masėje jie pajunta savo asmens galią.

Dar vienas esminis intelekto (arba jo stokos) požymis – humoro suvokimas. Debilų humoras dažniausiai apsiriboja antruoju galu. Ne dėl to, kad jų pokštai būtų iš tiesų sąmojingi – pasitaiko vulgaraus, bet sąmojingo humoro – o tiesiog todėl, kad vulgarūs. Paminėjai lytinius organus ar ekskrementus – ir jau juokinga.

Itin didelę reikšmę debilams turi lytinis gyvenimas. Ko stebėtis – gyvūnai. Savo vertę jie apibrėžia pagal lytinį pajėgumą, dėl to tipiškas vyriškos lyties debilas yra mačio, o tipiška moteriškos lyties debilė – nimfomanė arba tiesiog – barakuda. Fizinė jėga – taip pat esminė debilams charakteristika, tiesa, dažniausiai – vyriškosios lyties. Debiliems vyrams svarbu būti stipriems, o debilioms moterims – rasti tokių vyrų ir jiems atsiduoti.

Debilams ypač svarbu dominuoti. Jų sąmonėje vis dar veikia gyvūniškasis pradas, toks priešingas dvasiniam, kur svarbiausios – tiesos, prasmės, gėrio kategorijos. Todėl debilas itin retai pasakys – klydau. Jam svarbiau įveikti priešininką, nei atrasti objektyvią tiesą. Jis ginčysis iki paskutiniųjų, nervinsis, sieks pažeminti pašnekovą, bet šiukštu vengs pripažinti jo teisumą. Tuo pat metu mielai pasiduos bet kuriam stipresniam patinui (itin retu atveju – patelei) su aiškia, akivaizdžia ir kuo primityvesne žmogaus, tautos ar pasaulio vizija.

Itin svarbus jėgos ir lyderystės kriterijus debilui – agresija. Kuo agresyvesnis lyderis, tuo lengviau jis atpažįstamas kaip tikras lyderis, turintis rimtos potencijos nugalėti. Svarstantis, abejojantis, ieškantis žmogus vargu, ar taps debilaus asmens lyderiu. Jam reikia akivaizdžios jėgos, net jeigu ji – tik sumaniai imituojama vedžiojant už nosies žemo intelekto asmenis.

Ar įmanoma apsiginti nuo debilų viešpatavimo? Regis, yra tik vienas būdas. Privalomas politinio išsilavinimo testas. Vienintelis pateisinamas rinkimų cenzas. Tokiame teste galėtų būti pateikiami klausimai apie svarbiausias Lietuvos ir Europos institucijas, jų kompetencijas, klasikines politines ideologijas, bendriausio pobūdžio Lietuvos ir pasaulio istoriją. Toks siūlymas gali skambėti radikaliai, bet tai – vienintelis išsigelbėjimas. Priešingu atveju valdžią mums toliau rinks debilai, o jos sprendimus teks vykdyti mums visiems.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

29 komentarai

 1. Diedas:

  Zigmundas Froidas ir daktaras Aiskauda viename :):):)
  Vis tik galvoju kad autorius pokstauja.
  Isvadint visus kurie balsavo ne uz jo megstama kandidata debilais – nemandagu.
  Zemint apolitiskus piliecius – kiauliska. Visi tikintys isgelbetoju, stebuklingu geru caru ir lakstantys po rinkimus – mano akyse nevykeliai. Bet as ju nezeminu ir debilais nevadinu.
  O visus maziau issilavinusius laikyt prastesnes rusies ir siulyt kazkokius testus, – cia jau fasizmas.
  Dar koks pusmetis naktiniu fantaziju ir daktaras Aiskauda siulys isnaikint visus kurie nepanasus i ji.

 2. Dronas:

  Labai savotiška, švelniai tariant debilo savoka. Gal pirma reikėtu ką nors mokslinio pastudijuot tuo klausimu, o paskui rašyt? Mažiausiai pusė išvardintų bruožų būdinga VISIEM stuburiniam ir daliai bestuburių. Žmonės be abejo stuburiniai ir be jokios abejonės gyvūnai, kur instinktai be galo svarbūs ir didžiąja dalimi lemia VISĄ žmogaus elgseną. Net tuos sprendimus, kuriuos laikome logiškais, protingais ir apgalvotais. Taip, bet kokio žmogaus, net genijaus. O pradėt rūšiuot į tinkamus ir netinkamus balsavimui… Kvapas toks žinot, nelabai geras. Kad ir kaip man nepatiktu rinkimų rezultatai, kad ir ką aš manyčiau apie rinkėjus, aš bent suprantu esmines priežastis, kodėl tai įvyko. Žmonės kaip ir VISI bendruomeniniai gyvūnai, turi turėt vedlį. Tai nėra blogai ir nėra kvailystė, tiesiog vienas iš išgyvenimo mechanizmų, kuris buvo gludinamas šimtus milijonų, metų. Jėga, agresija ir panašios savybės, gamtoje yra PRIVALUMAS. Ir taip, visos patelės mėgsta stiprius, sveikus. Tuos kurie gali apginti ir aprūpinti maistu. Bandoje, visada yra kažkas kas ją veda. Na žinot, toks didžiausias ir stipriausias. Nebūtinai, bet dažniausiai. Kaltint žmones debilumu, kada juos apmulkina, yra mažų mažiausiai nesąžininga. Pikta, kad taip yra, bet bėda ne žmonių kvailume, o jų švietime. Kada paskutinį kartą matėt politinių pagrindų dėstymą mokykloje? Aš asmeniškai aplamai nepamenu. Tarybiniai metais buvo kalama į galvą spalio revoliucija, lozungai ir panašus ideologinis šlamštas. Dabar aplamai NIEKO. Kaip jūsų manymu, žmonės pasirinks “teisingai”, kada galvoje NIEKO? Pagal ką jie gali rinktis? Taip, pagal tą kurį labiausiai rodo, kuris garsiausiai rėkia. Apie kitus jie išvis nieko negirdėjo, o jeigu ir girdėjo, tai tik tai, kad jis su ragais, uodega ir turbūt kažkas dar raguotesnis stovi jam už nugaros. Žmonės sąmoningai nebuvo mokomi būti piliečiais, visus šitus metus. Pikta, kad nėra kritinio mastymo. Bet tai toks dalykas kuris privalo būt ugdomas nuo mažumės. Pikta, kad žmonės tapo idiotes (graikiškai) pirmine to žodžio prasme. Tačiau reikia suvokt, jog taip yra todėl, kad to buvo ATKAKLIAI IR SISTEMINGAI SIEKIAMA. Liūdna, kad labai nedaugelis sugeba pralaužt šitą užburtą ratą. Aš suprantu, jog kaltint žmones dėl savo idiotizmo (pirmine prasme) nėra visiškai sąžininga. Nors ir nesiruošiu dėl to atsiprašinėt, nes faktas akivaizdus. Visuomenės augimas visada prasideda nuo sistemingo ir apgalvoto švietimo. Kurio tiesiog NĖRA. Taip jie ir dabar “šviečiami”. Pastoviai, bet tai propaganda, tie patys tarybiniai šūksniai, tik suvynioti į kitą popierėlį. Dar ilgai pas mus nebus tikros visuomenės, tokios kuri gali pati nuspręst kas jiems geriau ir žino kaip to pasiekt. Gal ir suvisam nebus.

  • Diedas:

   Prie tamstos minciu galima prideti tai, kad svietima tvarko valdzia. Jie labai nuosirdziai rupinasi, kad neatsirastu samoningu, uz juos pacius protingesniu, besirupinanciu savo salies ateitimi pilieciu.
   Prie tautos svietimo, didele dalimi, prisideda ziniasklaida.
   O ten visiskas chaosas.
   Didzioji dalis televiziju, kgbsniko, oligarcho, spardancio subines seimunams ir teisesaugai rankose.
   Jo televizijos, be Lietuvos zeminimo, laidu apie visuomenes atmatas, buku pokalbiu laidu ir desovu su realybe nieko bendra neturinciu rusisku serialu daugiau nieko nerodo.
   Internetiniai portalai ne ka geriau. Kasdiene informacija persunkta negatyvu, suprimityvinta ir nukreipta pries Lietuva. “Pagrindinis” Lietuvos portalas sokiruoja savo idiotiskomis, su klaidomis is rusu kalbos isverstomis antrastemis.
   Pradedant svietimu, politikais, gandu skleidejais ir baigiant ziniasklaida, beveik visi uzsiima tautos bukinimu.
   Taip atsiranda zmones autoriaus apibudinti kaip “debilai”
   Taip zemint savo tautiecius negrazu.
   Nelietuviska.
   Tokiais laikais gyvenam, tokie musu kaimynai, benradarbiai, gimines.
   Kiekvienas jauciasi teisus.
   Reiskiantis ziniasklaidoje, savo tautos zemint neverta. Tai proga padziugaut savo pergalemis tiems kurie kasdien po simta kartu paraso “mes lytuvei durnialei. Dzibylu tauta”
   Musu zeminimu uzsiima istisos kontoros.
   Reikalingi svietejiski pozityvus tautine savigarba keliantys straipsniai.

   • Dronas:

    Visiškai pritariu. Tuo pačiu laikausi griežtos nuostatos, kad blogybės privalo būti traukiamos į dienos šviesą. Apie jas turi būti kalbama. O svarbiausia, be ko visas tas kalbėjimas bus beprasmis, daromos išvados ir imamasi veiksmų, kad tas blogybes šalinti. Neretai savo mintis šiuo klausimu išsakau ne itin gražioje formoje, bet melą pačiam sau, laikau baisiausia melo rūšimi. Ir jeigu yra kažkokia blogybė, jaučiu pareigą tai įvardinti.
    Priešai be abejo tuo naudosis. Net kada nėra ko juoktis, susigalvos kažką, primeluos ir vistiek taip darys. Savo ruožtu manau, kad negerovę būtina įvardint, apgalvot ir ištaisyt. Tada kai kas, galės tą savo juoką susikišt. Bėda ta, kad dažnai daroma kaip tik priešingai, nuo ko Lietuvos priešai tiesiog krykščia iš džiaugsmo. iš kvailumo, siauro savanaudiškumo ar piktybinių paskatų. Čia galima atsikirst, galima sudirbt nelabai protingus susnas (99% kremliaus kiauksėtojų ), tiesiog žodžiais ir argumentais. Tačiau manau, jog vienintelis užtikrintas būdas užčiaupt piktaminčius, ištaisyt kas negerai. Neįvardintos bėdos tik augs ir nebus taisomos niekada, nes visiem kaip ir viskas gerai, ko čia rūpintis. Čia iš esmės ir kertasi mūsų nuomonės, kurios kitu atveju, nemažai kur sutampa. Žinoma mano pasaulio matymas gana pesimistiškas ir ciniškas (manau pagrįstai). Kartais verta prisimint, kad saulė šviečia ir ji nemokama, kol kas. Bet kasdieninės bėdos ir visokios niekšybės gerokai temdo geras mintis. Tuo pačiu visiškai pritariu, kad būtina viešint gerus dalykus kurių tikrai netrūksta, tuo pačiu stiprinant Lietuvišką savimonę.

 3. valdas:

  dalis apibūdinimų tinka ir išrinktiesiems.tokie tokius išrenka.tie atitinkamus įstatymus išleidžia.ir nieko čia nepadarysi.

 4. Žemyna:

  Žavus klausimas!
  Tokį klausimą pateikiantys paprastai neturi galvoje savęs… 🙂

 5. Bartas:

  Panašiu laiku, kai K. Uoka “dzibilus” pavadino “homo animals” , aš tokius pavadinau ir priskyriau aukštesnio lygio “primatams” – homo bezdžionijus”. Tik man labai liūdna, kad nuo to laiko nieks nepasikeitė, bet, dirstelėjus į veidrodį, turiu atsiprašyti ir pripažinti – kažkas vyksta.

 6. Iš prigimties žmonės nėra debilai. Taigi jis nesėjamas negalėtų kiek masiškiau atsirasti. Debilumą sėja gyvenimas, gyvenimo būdas, o šį savo ruožtu šiuolaikiniame pasaulyje be abejonės sėja žiniasklaida – žurnalistai, literatūra. Yra sakoma, kaip pagiryj šauksi, taip iš girios atsilieps. Taigi, jeigu mažėtų silpnaprotystė medijoje, žurnalistuose, mažiau jos būtų ir žmonėse, jų gyvenime, pasaulyje. Tad pradėkime nuo silpnaprotystės žurnalistikoje, žodžio laisvėje išgyvendinimo, neturi ką protingo pasakyti, – nedebilink visuomenės – tylėk …, bet, kaip sakoma, ar iškęs vilkas nestaugęs… Taigi dėl to debilumo belieka atsidusti, – “toks gyvenimas”…

  • Rimgaudas:

   Mielas Kažin – dabar vyksta visuomenės neurolingvistinis programavimas. Lėtai, bet greitėdamas, jis vyko per visą tūkstantmetį, o dabar jau labai greitai vyksta per žiniasklaidos priemones, žurnalistus, istorikus, žalingus istorijos vadovėlius ir pan., siekiant įdiegti mintį, jog esame banditai, okupantai, runkeliai, sermėgiai, pagonys, debilai, ekonominiai, politiniai, kariniai beraščiai ir t. t., smaugiant tautinę mūsų valstybės savimonę. Atminkite, jog atsaką už tai galite gauti per dangų – kuris, kaip pavyzdžiui, buvo gautas per Česlovo Milošo 1933 metų pranašystę Varšuvos miestui, išsipildžiusią Antrojo karo metu. Praeis jums noras tada propaguoti žemėlapį, kuris rodo, jog rusai, baltarusiai, ukrainiečiai, čekai, slovakai ir t. t. yra kilę iš Poland, o visi aisčiai (baltai) tėra istorijos paraštės.

 7. ....:

  Gryna tiesa.Be šleikštaus politkorektiškumo.

 8. Aha:

  Jei jūs ginčijatės su durniumi, kaip jums atrodo, su kuo ginčijasi durnius? Kai atsakysit, daugiau klausimú nekils…

 9. Labai parasta:

  Atskirti. Jei balsuoja už lansberyna. jei juos puola rusai. Grynakraujai debilai. Ir nereikia jokiu kitu tyrimu.

 10. Prašalietis:

  Paleisti į”europinę laisvę”Lansberginio durnių laivo šiandieniniai”intelektualai” kaip straipsnelio autorius, beretininių patriarchas V.Lansbergis ir kiti, kaip ir buvę “savamoksliai tautiniai filosofai”kaip Uoka ieškojo, ieško ir niekaip iki galo nesuranda kuo jie”tapo” po 1990 metų iš tiesų… Ir “atranda”,kad tokia “tautinių specimenų” gausybe kaip šiandieniame durnių laive kitų “išsilaisvinusių iš okupacijų”vidurio ir rytų Europos pseudovalstybinių teritorijų gyventojai vargu ar galėtų susilygiuoti su lietuviško”tautinio”lansberginio durnių laivo keleiviais… Kiekvienam”tautiniam intelektualui”jau seniai yra žinoma, kad “V.Lansbergio ir Co išlaisvintoje iš okupacijos”Lietuvoje buvę Tarybų Lietuvos gyventojai lansberginiame durnių laive buvo sėkmingai transformuoti į “vakarietiškus tautinius”-runkelius,šunaują, kurdupelius, vatnykus, eurovatnykus,”dvigubą-daugybinę”pilietybę turinčius popierinius. Ir tai,pasirodo, yra lansberginio durnių laivo “vakarietiško ir demokratinio vystymosi” dar nepabaiga…., nes “tautiniai intelektualai” su V. Lansbergiu priešakyje ir šiandien atranda, kad durnių laivo keleivių “tautinis vystymasis” ir šiandiena tęsiasi ….”Tautinis”patriarchas, buvęs Aukščiausiojo Sovieto (vėliau pervadinto į Atkuriamąjį Seimą) pirmininkas Vytautas Landsbergis įsižeidė ir visuomeniniusoe tinkluose paskelbė savo įžvalgą „Cenzūra ir melas“. Čia V. Lansbergis “pamatė”, kad Lietuvoje “tautinių intelektualų”tarpe yra prekybinių musių “zyziančių” nelansbergiškai, reiškia”nevakarietiškai”. Na o M. Kundrotas”nesunkiai suskaičiavo” likusius nesuklasifikuotus durnių laivo keleivius,kurie “tautiniam filosofiniam intelektualui” M.Kundrotui yra tikrų tikriausi, ne už ką”reikia balsuojantys tautiniai debilai”…..

 11. Vytas:

  Straipsnis kilęs iš frustracijos po Juozaičio sutriuškinimo. Ne, jo nerinkę 95,31Į rinkėjų tikrai nėra debilai. Kad taip baigsis jautėsi dar prieš rinkimus – kuo daugiau Juozaitis kalbėjo, tuo mažiau likdavo norinčių už jį balsuoti.

 12. Gražina:

  Įdomu prie kokių gyvūnų priskiria save pats autorius? Ir kaip jam pavyko būti tokiu išskirtiniu, gyvenant toje pačioje Lietuvoje?

 13. Romas:

  Debilų ar glušavotų žmonių netruko visais laikais. Rytuose į tai žiūrima per reįnkarnacijos prizmę, per sielos evoliucijos supratimą (atlaidžiau)…
  Neverta to sureikš minti. Pamenu važiuojant slidinėti į kalnus, pro autobuso langą, laukiant kitų pakeleivių, stebėjau kelis “chroniukus” prie alaus bačkos. Jie buvo tokie elastingi, kad man galvoje kilo “guminukų” pavadinimas. Kalnuose toks įvaizdis man labai pravertė, grįžau sveikais kaulais, nes pavojingiausiais momentais buvau guminuku…

 14. ExO:

  Nekoks vaizdelis, gerbiamas Mariau. Nesunku rasti kriterijus debilumui – tą gali kiekvienas, tiek protingas, tiek asilas. Nesunkiai ir Jums pritaikys, ir man. O rytoj ir kriterijų nebereiks – vieni kitus debilais iš pykčio ar pasismaginimui vadinsim.

 15. Romas:

  Bet Marius pasako daug tiesos. Kitas klausimas kaip šitą tiesą vertinti, kaip ją įvardinti ir ką su ja daryti. Ne tik mokykloje yra pirmokai, penktokai, abiturientai. Gyvenime, taip pat. Žmonės labai skirtingi. Nuo genijaus iki bepročio. Šito nei nepaneigsi, nei verta įrodinėti. Bet neverta ir eskaluoti.
  Tuo labiau, kad mes ne viską žinome ir suprantame. Yra daug pavyzdžių, kada “proto bokštas” turi ko pasimokyti iš “debilo”. Ko vertas vien pasakymas – “Nėra pasaulyje išminčiaus, kuris neturėtų (bent ko nors) pasimokyti iš bet kurio praeivio.”
  Žmogus, kaip ledkalnis, ne viskas matosi.

 16. jo:

  Iš esmės teisus autorius, tik, man atrodo, reiškiniai ir požymiai, kuriuos autorius aptarė išeina už debilo medicininio apibrėžimo ribų ir apima platesnius sluoksnius, kuriems geriau tinka apibūdinimas homo animalis arba slaviškas žodis bydlo. Slaviškas žodis, mano supratimu, šiai publikai įvardinti labai tinka, nes daug lietuvių tautos yra istorijos eigoje suslavėję, o tas procesas tęsiasi – daug dar tebelaikančių save lietuviais yra visada pasiruošę lengvai (dalis net noriai) nutautėti (t.y., susimišrinti, emigruoti arba apsileisti migrantais Lietuvoje, užleisti valstybinės kalbos vietą agresyvesnių pas mus besibraunančių tautų kalboms) ir dabar. Ir netgi suvokia tai kaip pažangą…
  Juokinga, kad kai kurie komentatoriai straipsnyje atpažino save ir komentaruose išreiškė nepritarimą ir nepasitenkinimą straipsniu.

 17. Jonas:

  Ar JAV būtų tapusi tokia , kokia yra dabar , jeigu savo gimimo pradžioje būtų leidusi balsuoti visiems -naudotis visuotine rinkimų teise.? Net ir dabar yra išlikę tos anuometinės sistemos rudimentai, kada balsuoja ne visi o balsuotojų išrinkti ?rinkikai. JAV buvo cenzuojamas rinkėjas pagal amžių, turtą ,kitus parametrus. Nors nesu susipažinęs su šia rinkimų sistema, kyla mintis, kad tokių neatsakingų rinkėjų išeliminavimas iš rinkimų sistemos leido parinkti valdžion atsakingus , ateitį kūrusius piliečius. Ir leido sukurti tokią valdžios sistemą , kuri efektyvumu , ir stabilumu neturi sau lygių pasaulyje, nors norinčių išbalansuoti šią sistemą nestinga. Taigi Kundroto baimės šauksmas dėl rinkėjų kvailumo padarinių ne be pagrindo.

  • Tvankstas:

   Klajoja mintys, kad rinkimų metu valstybė galėtų nusipirkti balsą min. darbo užmokesčio dydžio išmoka rinkėjui – atpirkti balsą.
   Seimo ir Prezidento rinkimams reikėtų po 300eurų kiekvienam, tikėtina, kad 2mln. rinkėjų pasiimtų pinigais, tai būtų 600mln. eurų sumos dviems rinkimams, tai išlaidos kartą per 2 metus vidutiniškai, arba 300mln. eurų metams.
   Likę žmonės, sugebantys save išlaikyti ir būdami atsakingi, rinktų pagal savo įsitikinimus ir supratimą.
   Žmonių sielas ir įsitikinimus būtų sunkiau nupirkti MIP, sėdinčioms oligarchų kišenėse, susidarytų Seime visiškai kitoks išsidėstymas, didesnę įtaką turėtų smulkus ir vidutinis verslas, inteligentija, patriotinės jėgos.
   Darbščiai (biurokratija) turėtų pajusti – jie tarnauja žmonėms, nes rinkėjams tarnaudami Seimo nariai kaip M. Puidokas, V. Radžvilas ar A. Juozaitis nesunkiai galėtų pasidomėti tarnybų darbu, gavę jų rinkėjų skundus darbščių savivale, atmetusius įstatymus.
   Čia tik žiupsnelis pamintijimų.

 18. Tvankstas:

  M. Kundrotas yra pavargęs nuo politikos, nuo žmonių, nuo savo neišmanymo, ypatingai ekonomikos. Gaila, neturi laiko pasižiūrėti į veidrodį – tokie barzdukai kaip jis nieko nepajėgūs sukurti, tik išsirėkauti, išsikeikti, tesugeba miglovarą žmonėms varyti kaip jis ‘teisingai skirstys’.
  Straipsnis yra daugiametės niektauzo patirties įtakotas, užsigavus begaliniai – aš noriu jums gero, o jūs tokie nedėkingi. Gero žmogaus pyktis ant nesupratingų žmonių. Debilų.

  • Jonas:

   Kad ir ne moderatorius, bet išklausyk:

   Tvankstai , dėstyk argumentus. Pagrįsk savo mintis , kurios deja, “klajoja”ar klejoja?. Tačiau neklijuok etikečių tiems ,, kurie turi priešingą nuomonę tavajai. Kas tas MIP? Jeigu gali paaiškink.Santrumpas ne visi žinome, juolab skolintas iš svetimkalbių. Ne visi esame vienodo išsilavinimo, erudicijos ir pageidautina , kad nuomonė būtų aiškiai išdėstyta , negaišintum kitų laiko, kol išsišifruosi , ką galėtų reikšti vienas ar kitas Tamstos teiginys.Manau, kad pagarba mūsų vienas kitam suteiktų galimybę kiekvienam praturtėti – praturtinti savo sąmonę, žinias racionaliai , mandagiai diskutuojant, o ne kalbantis p. Valatkos stiliumi.

 19. Sutinku su Jonu:

  Ne kiekviena melžėja gali valdyti valstybę, ir debilų prileidimas prie balsadėžių veda tautą prie susinaikinimo. Daugelis čia putojasi, nes atpažino save, bet autorius 100 proc. teisus – visuomenė debilėja, smegenys praplautos ir plaunamos toliau. Jaunimėlis išvis plūduriuoja tarp dangaus ir žemės, tokiems tinkamiausia Prezidentė – su bokalu alaus, besiklausanti Metalicos ir patvorine leksika. Su tokiu intelektualumu ir tokiais rinkėjais tautai tiesiausias kelias į pražūtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *