Uteniškiai pažymėjo LŠS šimtmetį (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Gegužės 19 d. Utenoje buvo pažymėtos Lietuvos šaulių sąjungos  (LŠS) šimtmečio sukaktuvės. Į iškilmingas mišias  Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje, suvažiavę iš visų apskrities miestų, atžygiavo  Utenos apskrities pulko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai.

Švęsdami savo gimtadienį – LŠS įkūrimo šimtmetį, kartu su visuomene paminėjo ir Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, išklausė mišias už šeimą ir bendruomenę. Tai dar vienas simbolis, akcentas,  patvirtinantis vienybės principus, – buvo švenčiama šeimų diena  tądien daug jaunųjų uteniškių, apsirengusių baltais drabužėliais, priėmė pirmąją Komuniją.

Iš bažnyčios šaulių rikiuotė nužygiavo į Utenio aikštę. Tylos minutė atiduodant pagarbą žuvusiems,  gėlės ir uždegtos atminimo žvakutės prie paminklo Vytauto apygardos partizanams atminti.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Penkiems šauliams šios iškilmės įsimins visam gyvenimui: sulaukę pilnametystės, tapdami tikrais tautos kariais Šaulio priesaika Lietuvai prisiekė, Eglė Zarankaitė, Donatas Vilčinskas, Erika Davniukaitė, Gabrielė Barkutė ir Faustas Budreika.

Grįžusių į nuolatinę dislokacijos vietą laukė arbata, vaisiai ir  trumpas poilsis prieš rimtus užsiėmimus. Aikštėje, vadovaujant patyrusiems karininkams, prasidėjo ne vieną valandą trukusios rikiuotės pratybos pasiruošiant Šaulių sąjungos įkūrimo paradui Vilniuje ir atranka į artėjančias  jaunųjų šauliu sporto žaidynes.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: