Renginys „Pasakų pavasaris“ vienija kartas (0)

Renginys „Pasakų pavasaris“ | kasvyksta.lt nuotr.

Renginys „Pasakų pavasaris“ | kasvyksta.lt nuotr.

Gegužės 17-18 dienomis, Vilniaus mokytojų namai pakvies į spektaklių ir interaktyvių edukacinių veiklų savaitgalį visai šeimai – „Pasakų pavasaris“. Rengiamas antrą kartą renginys kels klausimus ir ieškos atsakymų kaip naujame šimtmetyje transformuojasi pasakos sekimo būdai, pristatys naujas pasakos sekimo formas ir žanrus. Šių metų renginio tema „XYZ ATRANDA PASAKĄ“.

Moksleivių diena „Va čia tai pasaka

Gegužės 17 d., pagal „Kultūros paso“ programą sukviesti mokiniai šurmuliuos mokytojų namų kiemelyje ir visose Vilniaus mokytojų namų erdvėse. Čia vaikai žiūrės IT pasaką „Sliekas bevardis“, spręs linksmus galvosūkius, atliks užduotis protmūšyje ir pasakų bingo „Apie ką mes čia?“, dalyvaus „Šeimos teatro studijos“ bei mokslininkų laboratorijos „Mėgintuvėlis.lt“ kūrybinėse dirbtuvėse. Po visų linksmybių lauks „Pasakiškas piknikas“. Pirmąją festivalio dieną užbaigs režisierės E. Storpirštienės vadovaujamos teatro studijos „Elementorius“ spektaklis „Taip reikėjo“ šv. Kotrynos bažnyčioje 14.20 val. Spektaklį nemokamai gali pasižiūrėti visi vilniečiai.

Šeimos ir paauglių diena „Ilgai ir laimingai

Gegužės 18 d., 12 val., šv. Kotrynos bažnyčioje šeimas į spektaklį pakvies Klaipėdos jaunimo teatro trupė. Valentino Masalskio suburti jaunieji Klaipėdos aktoriai parodys spektaklį „Knygų personažai atgyja“, skirtą visai šeimai. Spektaklio kūrėjai literatūrą paverčia interaktyviu ir patraukliu žaidimu. Šeši personažai iš vaikų literatūros klasikos kūrinių, tokių kaip „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“, „Pepė Ilgakojinė“, „Batuotas katinas“, atgyja tiesiog žiūrovų akivaizdoje ir kuria nuotaikingą bei įtraukiantį reginį. Aktoriai stebina muzikalumu, atliekamais akrobatiniais triukais ir netikėtomis išdaigomis, o subtili spektaklio scenografija kuria puikią atmosferą bei žadina vaizduotę.

Po pietų renginio šurmulys persikels į Vilniaus mokytojų namų kiemelį. Čia 16 val. vilniečių mylimas improvizacijų teatras IMPRO 241 pakvies į pasirodymą paauglius ir jaunimą. IMPRO 241 – tai visada dozė gero juoko, tai improvizacijų teatras, kuriame dalyvauja ir žiūrovai. Atlikėjai scenoje žaidžia improvizacinius žaidimus, kuria pasirodymus čia ir dabar. Žiūrovai, savo ruožtu, yra neatsiejama to dalis – publika  siūlo pasirodymo temas ir tampa pasirodymo scenaristais, režisieriais ir dalyviais. Čia žiūrovų žodis aktoriams tampa įsakymu.

Rengėjai tikisi, kad išvilioję pasaką iš knygų puslapių, spektaklius iš įprastų teatro scenų, perkėlę veiksmą į netradicines erdves, sugebės vaikus ir paauglius priversti nors trumpam  pamiršti kompiuterių ir telefonų ekranus, „Į renginį kviečiame visus šeimos narius – norime, kad  jame apsilankytų tėveliai ne tik su mažesniais vaikais, bet paaugliai ir net studentai būtų šių metų renginio žiūrovais.“, dalinasi mintimis festivalio organizatoriai.

Renginį iš dalies remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: