Gražutės regioninis parkas rengia žygį (0)

Gražutės regioninis parkas rengia žygį | Rengėjų nuotr.

Gražutės regioninis parkas rengia žygį | Rengėjų nuotr.

Gegužės 18 d., daugelyje pasaulio šalių yra minima, kaip Tarptautinė šiaurietiško ėjimo diena. Šią dieną Gražutės regioninis parkas bendradarbiaudamas su Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuru Zarasuose kviečia aktyviai praleisti dieną magiškoje „Antalieptės žiedo“ aplinkoje, sekant protėvių Sėlių pėdsakais. Šiaurietiškai keliaujant 20  km bus paminėti ir „2019 Vietovardžių metai“ (žygyje laukiami ir paprastą ėjimą – žygiavimą propaguojantys asmenys).

Keliaujant „Antalieptės žiedu“, pirmiausiai, bus lankoma Antalieptės Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia, esanti Basųjų karmelitų vienuolyno komplekso dalis. Toliau žygiuojant bus galima pasimėgauti Šventosios ir Šavašos upių sukurtu įspūdingu Antalieptės apylinkių kraštovaizdžiu, pažinti papročius ir kultūrą, kurią jau prieš šimtus metų sukūrė

čia gyvenę sėliai, o dabar puoselėja vietiniai gyventojai. Žygiuojant nuo vieno objekto iki kito, bus pasakojamos seniausios legendos, aiškinančios vietovardžių atsiradimą. Žygio metu susipažinste su Antalieptės apylinkėmis ir jų kultūros paveldu, Šavašos pažintiniu taku, įspūdingu Verslavos piliakalniu, pamatysite vienintelę kalnų tipo hidroelektrinę Lietuvoje ir dar daug kitų, ne mažiau įdomių ir paslaptingų vietovių tokių, kaip Lūžų akmuo su dubeniu, kur buvo aukojamos aukos likimą verpiančioms deivėms…

Žygis baigsis sugrįžus į lieptų kaimą – Antalieptę. Šio administracinio vieneto viduryje žygeivių lauks kabantis lieptas virš Šventosios upės – „Beždžionių tiltas“. Pereidami jį patirsite paskutiniuosius žygio stebuklus .

Žygio metu bus pietaujama Šalinėnų atokvėpio aikštelėje. Joje pažinsite ir Antalieptės marių grožį, sužinosite kiek ežerų susijungė į vieną, antrą pagal dydį Lietuvoje dirbtinį tvenkinį. Ilsėdamiesi spėliosite, kokias paslaptis slepia Antalieptės marių žydrosios gelmės.

Renginio plakatas | Rengėjų nuotr.

Renginio plakatas | Rengėjų nuotr.

Kad būtų užtvirtintos  žygio „Sėlių pėdsakais sekant“ metu užsimezgusios naujos pažintys, pasiekę „Beždžionių tilto“ pabaigą žygeiviai nepuls į automobilius, o atliks refleksiją bei asmeninę savistabą. Žygio dalyviai šsiaiškins, kas ir kodėl žygio metu pavyko, kodėl buvo veikiama būtent taip, ką galima būtų keisti kituose žygiuose, kaip galima žygius tobulinti, kas patiko, kaip paveikė. Kur ir kaip vyks refleksija bus informuojami jau užsiregistravusieji.

Visa informacija Gražutės regioninio parko ir Ignalinos Vsb Zarasuose Facebook įrašuose arba http://sartaigrazute.am.lt/VI/index.php bei https://www.ignalinosvsb.lt/kontaktai/zarasu-skyrius/ internetinėse svetainėse.

Tam, kad sekti sėlių pėdsakais būtų malonu, rngėjai pataria avėti patogią avalinę ir dėvėti oro sąlygoms tinkamus drabužius. Maistas ir gėrimai pietums pagal poreikius. Tačiau jei ketinate pasistiprinti „iš peties“, prašoma nenaudoti vienkartinių indų. Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į žygį turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 m. šis maršrutas gali būti per daug sudėtingas. Atsidėkodami už žygį bus galima paremti parko veiklas įsigydami parko lankytojo bilietą už 1 €.

Žygio vieta ir laikas:  09:45 val. renkamasi ir susipažįstama Antalieptės Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios automobilių stovėjimo aikštelėje (M. Reinio g. 4);

Žygio pradžia: 10:00 val., pabaiga: 15:00-17:00 val.

Žygio maršrutas:

http://www.maps.lt/map/#z=50000&xy=618880%2C6168927&lrs=vector&stmr=%7BDE7B2540-88D0-4EB8-B8A3-E96B88AE5D19%7D

Dalyvių registracija ir daugiau informacijos: kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt, arba tel.: +37067865085.

Kategorijos: Baltų žemėse, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: