Pirmasis LOT – „SKYDIS“ iš Vilniaus į Londono Sitį (nuotraukos) (0)

„Embraer - 190“ pasiruošęs skrydžiui | G. Statinio nuotr.

„Embraer – 190“ pasiruošęs skrydžiui | G. Statinio nuotr.

Vilniaus tarptautinį oro uostą aptarnauja nemažai oro bendrovių, tačiau prieš kelias dienas prie šio vežėjų būrio prisijungė dar viena kompanija – LOT, švenčianti savo veiklos 90-metį. Tai didžiausia ir seniausia Lenkijos oro linijų bendrovė, LOT – išvertus reiškia „Skrydis“. Nuo 1931 m. oficialiai LOT emblema buvo pripažinta stilizuota gervė. Tarpukaryje, 1932 m. iš Vilniaus oro uosto kasdien skraidė lėktuvai maršrutu Varšuva-Vilnius-Varšuva, o 1937 m. atidaryta tarptautinė lenkų aviakompanijos LOT linija Budapeštas-Krokuva-Varšuva-Vilnius-Ryga-Talinas-Helsinkis. Buvo ketinama plėsti maršrutus, įtraukiant ir Kauno oro uostą, tačiau tam sutrukdė prasidėjęs Antrasis pasaulinis karas. 1955 m. LOT atnaujino savo skrydžius į Vilnių, buvo skrendama į Maskvą su nusileidimu Vilniuje. 1961–1962 m. LOT skraidino maršrutu Varšuva-Vilnius-Varšuva. LOT sugrįžta į Lietuvą ir pirmasis šios oro bendrovės skrydis į Londono sitį (London City) oro uostą įvyko š.m. gegužės pirmąją dieną, simboliškai minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 15 metų sukaktį. LOT bazuojasi Varšuvoje Frederiko Chopino oro uoste; suvokiant M.K.Čiurlionio išskirtinumą pasaulio kultūros kontekste pažangu būtų Vilniaus oro uostą pavadinti mūsų meno genijaus vardu.

Lėktuvas „Embraer ERJ – 190“ leidžiasi beveik miesto centre, greta Temzės upės kilpos, kurioje matosi Canary Wharf dangoraižių rajonas, vienas iš svarbiausių finansų bei komercinių centrų pasaulyje. Jame dirba apie 105 000 žmonių bei įsikūrę daug didžiausių pasaulio bankų, draudimo, teisinių paslaugų, audito ir mokesčių konsultavimo bendrovių ir atstovybių. Londono Sityje veikia daugybės įmonių biurai, vien bankų – daugiau kaip 500. Sutiktas London Sičio lietuvių klubo valdybos narys Gediminas Kiveris, dirbantis viceprezidentu finansų įmonėje sako, kad Londonas tai vienas iš didžiausių pasaulio finansų ir biznio centrų. Jis čia dirbdamas turi neaprėpiamas galimybes tobulėti ir džiaugiasi tokia likimo suteikta dovana. Gediminas supranta, kad bėgant laikui, išblėsus jaunatviškai energijai, jis norės sugrįžti į Lietuvą – senatvė turi būti rami ir savame krašte. Jo nuomone startavęs naujas oro maršrutas Vilnius – Londono Sitis yra puiki naujiena ne tik lietuviams, gyvenantiems Londone, tačiau ir britams verslininkams, dirbantiems Baltijos šalyse.  

 „Mes norime, kad erdvės būtų pilnos gyvybės su klestinčiomis bendruomenėmis, kuriose žmonės mėgsta dirbti, gyventi ir ilsėtis. Mes siekiame sukurti prioritetus, išreiškiančius vertybes, kuriomis grindžiamas mūsų verslas: vizija, įkvėpimas, kokybė, efektyvumas, saugumas ir ekonomiškumas“ – sako Seras George Iacobescu „Canary Wharf Group“ vadovas. Iš tiesų, žvelgiant iš dangoraižių matoma tarp dangoraižių skoningai įterptos žaliosios poilsio zonos, o šalia ofisų į dangų stiebiasi ir gyvenamieji daugiabučiai namai. Šiame rajone, 31 biuro pastate įsikūrusios pasaulinės finansų, kibernetinio saugumo, prekybos, medijos ir išmaniųjų technologijų kompanijos, kurių turtas įkainojamas 7,2 milijardų svarų verte.

Susisiekimas Temze romantiškas, laivas – katamaranas pasišokinėdamas nuo vėjo pasišiaušusiu upės paviršiumi skrieja greitai ir lengvai. Išvykimas iš pagrindinių Londono prieplaukų vyksta kas 20 minučių. Nespėjame apsidairyti, kai atplaukiame į istorinį, Londono priemiestį, kuris įtrauktas į UNESCO paveldą – Grinvičą, kur įsikūrusi Karališkoji Grinvičo observatorija, nuo čia pasaulis dalinamas į Rytų ir Vakarų pusrutulius. Kita mūsų pažintinė stotelė Taueris, kuris garsus savo istorine praeitimi. Čia laivas mus atplukdo per 25 min. Per garsųjį Viktorijos stiliaus Tauerio tiltą patenkame į šalia Potters Fields parko esantį 5 žvaigždžių „The Lalit“ viešbutį, kur pietų metu bendraujame su London City oro uosto direktoriumi Pete Downes ir reklamos vyriausiuoju vadybininku Andrew Scott. Jie pasakoja apie Londono City oro uosto darbą ir keleivių srautus. „Sujungėme Londono verslo ir finansų centrą su kylančia fintech sostine – Vilniumi“, – pirmuoju skrydžiu džiaugėsi P.Downes. „Šitas skrydis iš Lietuvos į Jungtinę Karalystę, tai puikus Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo pavyzdys, dėl naujos krypties laimės visi – Lietuva, Jungtinė Karalystė, Londono Sičio oro uostas ir LOT.“ – teigė LOT komunikacijos direktorius Adrianas Kubickis.

Londoną įkūrė romėnai, prieš 2000 metų ir jį pavadino Londinium, nuo keltiško pavadinimo „Lond“ – laukinis. Sakoma, kad ir dabar kai kuriose Londono vietose naktimis girdėti romėnų kohortų būrių žygiavimas, kuris pradingsta senuose mūruose. Tai mums pasakoja rekonstruota romėniška Mitros, vadinto jaučių skerdiku, šventykla, kurią norint pamatyti, reikia nusileisti septynis metrus po žeme – ji yra korporacijos „Bloomberg“ būstinės požemiuose.  Būtent šioje vietoje apytiksliai 240-aisiais mūsų eros metais romėnai išsirinko vietą paslaptingoms kulto apeigoms. „Bloomberg“ Europos būstinė pastatyta vienoje turtingiausių archeologine prasme Londono vietų. Čia beveik šimtmetį vyko įvairūs tyrinėjimai. „The Mithraneum“ apatiniame aukšte įrengta stiklinė galerija, kurioje eksponuojama per 600 archeologinių radinių. Ekspozicijoje modernių technologijų pagalba kuriamos multisensorinės patirtys – rekonstruota ne tik paslaptinga šventykla, bet ir joje vykusių apeigų garsai, vaizdai ir pojūčiai.

Per vieną dieną susipažinti su Londonu įmanoma tik vieninteliu atveju – kuomet iš Vilniaus skrendi į London City oro uostą, tuomet nereikia gaišti laiko patikroms ir spūstims, kurios yra didžiuosiuose oro uostose ir užima pagrindinę dienos dalį. Tai labai patogus skrydis, tačiau ar jis bus pelningas, parodys laikas.

Valstybė šiam maršrutui skirs paramą, jeigu LOT avialinijos patirtų nuostolių. „LOT Polish Airlines“ bendrovė pripažinta viena saugiausių pasaulyje. Trejus metus iš eilės žurnalas „Global Traveler“ai priskyrė vienos geriausių avialinijų kompanijų Rytų Europoje vardą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: