Antrame Prezidento rinkimų rate susigrums I.Šimonytė ir G.Nausėda (tiesioginė transliacija) (53)

Prezidentura | lrp.lt nuotr.

Prezidentūra | lrp.lt nuotr.

Gegužės 12 d. Lietuvos prezidento rinkimuose daugiausia rinkėjų balsų gavusi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Ingrida Šimonytė (31,13 nuoš.) antrame rinkimų rate susigrums su save išsikėlusiu, nepartiniu Gitanu Nausėda (30,95 nuoš.).

Vakar ilgą laiką pirmavęs G. Nausėda pirmame rinkimų rate vis tik nusileido I. Šimonytei 2647 balsais.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, balsų skaičiavimo pradžioje buvęs antras po Gitano Nausėdos, galiausiai liko trečioje vietoje su 19,72 nuoš. balsų.

Kiti kandidatai nesurinko 7 nuošimčių balsų:
Vytenis Andriukaitis 4,79 nuoš.
Arvydas Juozaitis 4,69 nuoš.
Valdemaras Tomaševskis 4,00 nuoš.
Mindaugas Puidokas 2,58 nuoš.
Naglis Puteikis 0,79 nuoš.
Valentinas Mazuronis 0,65 nuoš.

Pirmajame rinkimų rate dalyvavo 56,85 proc. teisę balsuoti turinčiųjų Lietuvos piliečių.

Gegužės 13 d. 12 val. vyks VRK spaudos konferencija skirta aptarti Respublikos Prezidento rinkimus:

Gegužės 12 d. vykęs referendumas dėl dvigubos pilietybės įvyko, tačiau neužteko balsavusių „už“ skaičiaus.  O referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo laikomas neįvykusių, nes pritrūko balsuojančiųjų.

Referendumų rezultatai | Alkas.lt grafikas

Referendumų rezultatai | Alkas.lt grafikas

Referendume dėl dvigubos pilietybės dalyvavo 1 291 947 rinkėjų. Kad referendumas būtų laikomas įvykusiu, jame turėjo dalyvauti ne mažiau nei 1 236 000 rinkėjų, o kad dviguba pilietybė būtų įteisinta turėjo pritarti pusė arba daugiau visų rinkimų teisę turinčių piliečių, t.y., ne mažiau 1 236 000 rinkėjų, tačiau teigiamai balsavo tik 927 410 Lietuvos piliečių. Tai sudaro 71,78 nuoš. visų dalyvavusių referendume.

Referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko, nes jame balsavo 1 160 862 rinkėjų. Šis referendumas būtų laikomas įvykusiu, jei jame būtų dalyvavę daugiau nei pusė (1 236 000) rinkimų teisę turinčių piliečių.Už Seimo narių skaičiaus mažinimą pasisakė 855 540 piliečiai. Tai sudaro 73,7 nuoš. visų dalyvavusių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

53 komentarai

 1. Martynas:

  Puikūs rezultatai. Vilniaus universiteto studentija mielai balsuos už Ingridą. Nors jei laimės Gitanas, tuomet taip pat bus puiku.

  • jo:

   O kas konkrečiai tuomet bus puiku?
   Ar tikiesi, kad jie stabdys migrantų invaziją į Europą ir Lietuvą?
   Ar pasitiki jais, kad jie nepritars įteisinti dvikalbystę pietryčių Lietuvoje, užkirs kelią bandymams pietryčių Lietuvos vietovardžius viešai užrašyti lenkiškai, apgins valstybinę lietuvių kalbą Lietuvos piliečių pasuose?

  • Bartas:

   Martynai, vaikeli. Tavo miela mergaitė Ingrida, jau pasakė, kad dar labiau “integruosis ” į ES. Atrodo , kad Lietuva už Uralo kalnų. Tai manau, kad didesnė VU studentijos su puikiais “rezultatais” būsit “eksporto” preke
   “nuintegruoti” iš Lietuvos. Džiugu, būsit “globalūs europos piliečiai”, bet ne Lietuvos. Atia , kaip sakė Valinskas, o mes likę su arabiukais ” pasikryžminsim”ir sukursim naują “civilization”.

   • Diedas:

    Troliai ir apkvailinti tautieciai, savo svaicojimaiis stengiasi nusukti kalba nuo tikrosios Lietuvos nelaimes – slavu antpludzio.
    Kiek jiems isduodama leidimu gyvent niekas neskelbia, manau desimtys tukstanciu i metus.
    Pasivartykite kriminalines kronikas, kas vagia, skerdzia lietuvius ir tarpusavyje skerdziasi?
    Jusu isgalvoti arabai, kuriu niekas nemate ir kurie net veltui atvezti ir maitinti pabega is cia, ar ukrainieciai, bulbasai ir rusai.
    “Tautiniams” juozaiciams ir kitiems Lietuva mylintiems tik uz rublius si tema tabu.

 2. Vien referendumų rengimui, kaip skelbta, išleista 2,5 mln. eurų. Taigi “valstiečiai” turėdami savo rankose valstybės vairą savo tikslais makleriuodami referendumais išvaistė 2,5 mln. valstybės lėšų. Tai kaip galima per Seimo rinkimus juos vėl prileisti prie valstybės iždo. Taigi po tokio išvaistymo per rinkimus jie siųstini šunims šėko pjauti, o ne į Seimą valstybės valdyti…

 3. Rūta:

  Ale visi balsai sutampa su reitingais beveik identiškai. Ko reitingai nenuspėjo tai, kad Šimonytė aplenks, nors ir nežymiai, Nausėdą. Po šių rinkimų galutinai įsitikinau, kad reitingai Lietuvoje sudarinėjami gana tiksliai.

  • Rūtai:

   Manau, ne taip viską suprantate. Ne reitingai sudarinėjami tiksliai, o žmonės balsuoja, žiūrėdami į pateikiamus reitingus. Reitingai – tai reklama. Mažiau besidomintys, be tų trijų reklamuojamų net nelabai galėjo išvardinti kitus Jeigu visą laiką butų buvę plyšaujama, kad lyderiai: 1. Puteikis, 2. Juozaitis 3. Andriukaitis, didesnioji dalis būtų rinkęsi iš šitų.

   • Rūtai:

    Vyko neurolingvistinis programavimas. Kalama mintis. Moksliškai senai įrodyta, kad tai veikia. Tik labai sąmoningi gali atstovėti prieš neurolingvistinį programavimą. Reikia pačiam labai domėtis, suprasti ir kas svarbiausia nebijoti prisipažinti, kad tu ne “durnas”, kai nemąstai kaip nurodė reitingo kontoros!

 4. Dronas:

  Ką gi, dar beliko išrinkt Nausėda ir tada galima atskirt Lietuvius nuo Homo sapiens, bet žinoma labai neskriaudžiant ir paliekant tiesiog homo. 😀

  • Žemyna:

   Šauniai tamsta čia suraitėte 🙂 Kad tik netaptų pranašiška…

   • Senis:

    O jus jau cia kazkokie isskirtiniai, geresnes rusies, ne lietuviai?
    Atsiverskit pasus, prisiminkit kas esat ir tada vel paskaitykit savo padugniu lygio bajerius apie klyno reikalus.
    Ne geda?

    • Dronas:

     Ne gėda. Nė kiek. Pirma homo reikšmė yra žmogus. Liks žmonės, bet nebūtinai protingi. Tokius valdžia labai mėgsta, bei visiškai teisingai niekina, mulkina ir laiko buka banda. Na ką jūs ten pamanėt apie klyną priklauso tik nuo jūsų kultūros lygio. 😀 Beje, žmonės Lietuvoje nusipelnė, kad į juos rimtai žiūrėtu? Kad skaitytusi ir laikytu lygiais sau? Rimtai? O kodėl? Juk tai tie patys Lietuvos žmonės, kurie balsuos už tuos kurie žada tai ko negali net įgyvendint. Balsuos už tuos kur dažniau rodo, nes kaip maži vaikai, ką dažniau mato, tuo ir tiki. Balsuos už tuos kur gražus vyras/moteris, bankininkas, atseit “sėkmingas” anas tai jau turbūt nevogs nes ir taip turi (šventas naivumas), dar pensijas pakels. Tai vaikų darželio lygio visuomenė, nenuostabu, kad tokios negerbs, nebijos ir darys su ja ką tik nori. Avys skirtos tam, kad kirti, pjauti, na kai kurie naudoja ir kitom reikmėm, bet padorioje visuomenėje apie tai nekalba. O ką mūsų avys? Pamekeno, bet ir toliau su jais daro kas išvardinta aukščiau. Tokių negerbsiu ir lygiais sau nelaikysiu. Galit ką norit apie mane galvot, tai laisva šalis, kol kas, todėl galvot ir net išsakyt ką manai, nedraudžiama.

     • anonimas:

      Pritariu Jūsų mintims – avinų tauta, kuri vedama į skerdyklą ne tik nesipriešina, bet džiaugiasi.

     • Diedas:

      Dronas gyvas pavyzdys apsesto rinkimu psichozes osobiaus.
      Seniai sakiau, kad televizoriaus ziurejimas ir internetas numusa stoga.
      Maziems vaikams sekame pasakas, o jie issirenka apie ka ir kas, mama, tevelis ar mociute seks.
      Po rinkimus lakstantys pilieciai lygiai tokie pat.
      Tik kartais agresyvus.
      Ir renkasi is pasakoriu profesiolalu, kurie moka sugadint nuotaika.
      Va vienas visus kurie balsavo ne uz jo megiama pasakoriu, isvadino homikais, avinais ir t.t.
      Mano akimis ziurint, visi kas tiki pasaka apie gera cara ir nori kad kazkoks geradaris padarytu laimingais, labai saves nedavertina.
      Virs 50 procentu aktyvumas rodo kad tautai truksta savigarbos.
      Savimi patenkinti zmones po rikimus nevaiksto.

      • Diedas:

       P.S. Tokie, nuo rinkimu perkaitusiom galvelem pilieciu komentarai,
       kaip medus troliams.
       Iskart atsirado anonimas
       “Visiska teisibe mes lytuvei durnialei ir avinai”

       • Dronas:

        Todėl, kad avinai, nuovokos kaip veikia valstybė ir ko tam veikimui reikia, nulis. Balsuoja iš akies ar dėl kažkokių neaiškių estetinių ar panašių sumetimų. Kiti puikiai supranta ko nori ir aš nenoriu, kad jiems pasisektu. Dėl megiamo caro, tai pro šalį. Man vienodai kas būtu išrinktas, Puteikis ar Juozaitis. Svarbu ne tomaševskis su kombebru andriukaičiu ar šita saldi trijulė. Na dabar jau liko du. Pasirinkimas buvo šūdinas, bet nėjimas į rinkimus kvailiausia ką galima padaryt, nerinksi tu. Išrinks už tave, nes fanatiškas elektoratas tenai bet kuriuo atveju eis ir rinks, o tu turėsi jų pasirinkimą. Ačiū, bet aš jau pats kaip nors pasirinksiu, bent jau iš tų kurių mažiau nekenčiu.

        • Diedas:

         Tamsta nuo isiucio jau nebelogiskai mastot.
         As patarsiu kaip rinkimuose likt laimetoju.
         Nebalsuokit visai ir atkersysit visiems,nuskriaudusiems jusu pasakoriu.
         Ir nesijausit apgautas.
         Nes ne bet kuris laimejes rinkimus, visas pries tai pasektas pasakas iskart uzmirs.
         O uz ji balsave jausis suklyde.
         Priedo visokiausi berasciai kremlinai tyciosis “mes lytuvei durnialei net balsoti ne mokam”

         • Dronas:

          Norėtai a ne? Norėtai, kad tyliai kamputyje pasėdėčiau ir patylėčiau kai tu ar kažkas tvarkysis kaip patinka, paliekant man nebylaus stebėtojo vaidmenį? Pamiršk. O jeigu su teksto suvokimu sunkumai ir nelabai suvoki apie ką kalbu, tai čia jau tavo bėdos. Aš ir nesijaučiu apgautas, mano planas susilpnint politines struktūras, kurios suaugusios su verslu ir dar bala žino kuo, suformavo politinę mafija. Tau tinka, kad jie gauna daugiau valdžios, visur sukišdami savo žmones, man ne. Mano tikslas juos suskaidyt, susilpnint, išmušant postą po posto iš jų rankų. Visur ir visais būdais. Jeigu visi taip darytu, tai šitų degeneratų jau nebūtu valdžioje. Bet žmonės paprasčiausių dalykų nesuvokia. Kada aiškini, kodėl jokiu būdu nevalia rinkti užsienio bankų statytinio, jie sako: tai tu už Skvernelį? Nors prieš penkias minutes aš jiems paaiškinau kodėl nevalia už jį balsuot. Tu vienas iš tokių. Tavo išankstinės nuostatos smegenis spaudžia, net kada faktais tau į nosį bado. Beprasmiška su tavim net diskutuot, nors ir ne kvailas esi, bet aklas.

 5. ŽEMAITIS:

  Ko jūs purkštaujat. Jūsų Juozaitis tikrai nebuvo vertas prezidento posto. Nesakau, kad pats netinkamiausias – yra ir netinkamesnių (Puidokas, Tamoševskis ir Puteikis).
  O dėl Nausėdos ir Šimonytės – tai pukus pasirinkimas. pagaliau mūsų tauta pradėjo mąstyti galva.

  • Diedas:

   Meslas ne pasirinkimas.
   Juozaitis is dalies buvo teisus. Zmones dar nemoka buti laisvi ir gyventi be caro.
   Teisingiausias pasirinkimas, nesidomet, nezinot, nebalsuot.
   Politika tai melo menas.
   Po rinkimus laksto tik apmulkinti zmones.
   Nesileiskit apgadinejami, ignoruokit rinkimus.

  • Aha:

   Tas jūsų Juozaičio garbinimas ir kėlimas iki mesijų, gelbėtojų ir kt. kažkoks liguistas. Žiūrėkit blaiviai. Juozaitis atsirado nežinia iš kur, visiškas politinis analfabetas. Tegu pradeda Lietuvoj ir tautiečių gyvenimą gyventi. Užsiaugins riebalo, tada galės ir prie lovio spraustis…
   Kadangi už jį balsavot, tai savo balsą padovanojot koncervams. Bet jie jums ačiū nepasakys, o tik runkeliu išvadins.

   • Saulius:

    Juozaitis neatsirado nežinia iš kur – visi jo gerbėjai jau pamiršo ir “istorinę klaidą”, ir Juozaičio dalyvavimą tokiam Lietuvos Ateities forume. Ir dar – prieš kelis metus jis tokioj “Echo Moskvy” radio stotyje išgyrė antilatvišką gegužės 9 mitingą ir kliedėjo apie “naują rusišką Latviją” – kas čia tokio, kad palaiko rusišką imperinę politiką kaip rusijos įtakos agentas?

    • Bartas:

     Pasakyk tikslę nuorodą, būtinai pažiūrėsiu.

    • Sauliui:

     Nepamiršom, Sauliau. Straipsnis “Istorinė klaida”, tai yra tapęs Istorine Tiesa. Tai straipsnis, kaip V. Landsbergis uzurpavo Sąjūdžio idėją, ją supurvino ir nužudė. Juozaitis Landsbergio atėjimą ir Sąjūdžio užgrobimą ir pavadino Istorine klaida. Toliau: A. Juozaitis gerbia brolišką Latviją ir brolius latvius, o rusai, rusiška Latvija – čia jūsų interpretacijos.
     Arba nežinote nesenos istorijos, arba trolinate.

   • >Aha:

    Niekas Juozaičio nekėlė ligi Mesijo, o, kad Jis savo erudicija yra visa galva aukščiau kitų kandidatų – faktas. Ir neatsirado iš kažkur(tamsta, nežinau iš kur išdygai), o nuo Sąjūdžio laikų yra pirmeivis, Sąjūdžio įkūrėjas ir dvasinis lyderis. Esi apgailėtinas. Dėl tokių apgailėtinų turėsime vėl kentėti 10 metų su šimonyčiom ar nausėdom. Geros tau nuotaikos po tau pasisekusių rinkimų

    • Aha:

     O Sąjūdžio laikai kada baigėsi? Ir Juozaičio maklės su Brazium? Pridirbo taip, kad pabėgo į Latviją ir ten apsikasęs lapais tupėjo 20 metų… Sakyčiau, iškalbinga. O mane pravardžiuot galit, kaip norit, jei ant širdies palengvėjo, tai į sveikatą.
     Rinkimai tikrai apgailėtini, nes mažiukai nesugebėjo susiorganizuoti ir remti vieno kažkurio… visi balsai už mažiukus tik į naudą koncervams… Taigi sveikinu ir jus – galėsit “…vėl kentėti 10 metų šimonyčiom ar nausėdom”.

     • >Aha:

      Tai eilinis konservatnykų šmeižtas. A.A. Brazauskas turėjo savo partiją, savo komandą. Juozaitis visai ne prie ko, Tai žmogus, kuris nieko iš Lietuvos nepavogė, neprichvatizavo – žmogus, kurio sąžinė prieš Tautą švari, bet ką čia kvailam daiktui aiškinti- sakysi balta, jis tvirtins, kad raudona.

 6. Žemyna:

  Taigi, antrasis ratas. Žiūrim, ką turim:
  du pretendentai, kurių vienam, padėjus ranką ant LR Konstitucijos, teks prisiekti IŠTIKIMYBĘ JAI.
  Ir tai bus apgaulė nuo pirmų žodžių. Nes abu, paprašyti pasisakyti šiuo klausimu, pareiškė, jog jie – už dviveidę pilietybę.
  Taigi, abu jie dar nesubrendę iki to lygio, kai žmogus pagaliau jau perpranta konstitucijos stabilumo svarbą ir jau pats tampa giliai tuo įsitikinęs.

 7. Gintaras:

  Yotube yra šviesios atminties Juliaus Veselkos interviu : “Lietuvos piliečiai Prezidento nerenka” Jeigu taip, kaip sakoma, tai kur mes gyvename? Idomu būtų Jūsų pamąstymų paskaityt…
  Na, o Lietuva yra čia ir jei pilietiškai, tautiškai, galų gale, kaip žmonės nesipriešinsime pražusime, kaip tauta. Per tuos metus blogis įsišaknijo, išsiplėtojo įgavo jėgų ir daugybė jo tarnų pasidavė už pinigus. Tik mūsų, ‘paprastų’ žmonių vienybė tegali išgelbėti.

 8. Rimgaudas:

  Mielieji, užmiršome klausimą apie paso, rodančio lietuvišką kilmę, kokioje šalyje jie bebūtų, turėjimą: 2/3 dalyvavusiųjų žmonių referendume (daugelis iš užsienio) pasisakė už tokį ir jiems reikia tik parodyti jų lietuvišką kilmę. Kaip kilmę įrodyti? Visi mano, jog tai – genealoginis reikalas (giminės medis), tačiau, genetikai mano, kad kilmę gali įrodyti ir per genetinius pasus. Tai (be gerb. Verygos) gerai galėtų paaiškinti habilituoti mokslų daktarai, profesoriai Vaidutis Kučinskas (VIlnius) arba Algimantas Sinkus (Kaunas). Genetinius savo valstybės pasus, pavyzdžiui, išduoda Izraelis. Rusai genetinius savo pasus jau išdavė gal 10 tūkst. savo piliečių. Įdomu, kad tokį pasą mumijai rusai “išdavė” faraonui Tutanchamonui, nors jis turi prabaltišką haplogrupę R1a1, ką patvirtina lietuviški užrašai ant jo sarkofago “Aisa, Aistusas, Kijopsas” (J. Šeimys). Dar vienas šaltinis, rodantis prabaltišką, Tutanchamono kilmę, yra mokslų semantikos darbai, kurie sako, jog ledynmečiu Šiaurės Afrikoje, kur tada buvo vėsiau, gyveno ir nuo šalčio į Pietus pasitraukę aisčiai (baltai) lietuviai.
  Įdomiai susiklostė mūsų, t. y. litų (lithuanian), ir lenkų tautos santykiai, būnant su jais Žečpospollitoje. Mat, lenkai, užuot stiprinę savąjį identitetą, užsiėmė agresiniu ietuvių tautos tempimu ant savo tautybės kurpaliaus. Tam jie panaudojo ir tebenaudoja mūsų tautinę bajoriją (inteligentiją), paverčiant ją lenkų tautos kariniu bei intelektualiniu priedu ir įrankiu tarptautiniuose ir politiniuose santykiuose. Tokios šimtmečius trunkančios drauge su rusais lietuvių nutautinimo pastangos (lenkų ir rusų rinkiminis aljansas šiomis dienomis), siekiančios “įrodyti” baltams slavų kultūros prieš juos viršenybę, tęsiasi iki šiol.
  Parodykite savo genetinius pasus, ponai – tovarišči, ir tik tuomet galėsite įrodinėti, jog esate kultūringesni už mus. Kitaip, manysime, jog Lenkija su Rusija yra atsakingos už lenkų ir rusų aljanso, bandant veikti lietuvių tautinę savimonę, kišantis į rinkimus Lietuvoje tikslu vykdyti lietuvių (latvių) tautos genocidą pasaulio akivaizdoje.
  Ką mes? Genetinius pasus, lygiagrečiai su pilietiniais, mes turėtume išduoti kiekvienam to pageidaujančiam lietuviui (Latvijoje – latviui). Pažymas juos gauti išduoda Jungtinių Amerikos Valstijų genetinių tyrimų laboratorijos. Ir jokių referendumų nereikia, nes tam užtenka Seimo nutarimo.
  P. S. Klausimo sprendimui labai pasitarnautų Lenkijos, Amerikos, Norvegijos, Rusijos, Anglijos, Lotynų Amerikos, Kanados, Egipto ir kt. šalių teigiamos lietuvių bendruomenių iniciatyvos. Laimink mus, Veide.

 9. Žemyna:

  Šimonytė: būtina spręsti dvigubos pilietybės klausimą
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/simonyte-butina-spresti-dvigubos-pilietybes-klausima.d?id=81173469
  Taigi, vieną dieną prisiekiu „amžiną meilę” Konstitucijai, o kitą – nulaužiu jai sprandą… O dar neužmirškime Lietuvos laukiančių pasų su įrašais komercine „abėcėle”, neatpažįstamai iškraipančia originalų pavardės skambesį. Iš tokių milijonus kala „pasų” klastojimo verslas. Mūsų notarai jau su tokiais susidūrė. Žmogučiai turi ne po vieną tokį. Taigi, būsimosios „Lietuvos” laukia šviesi ateitis.

 10. Žemyna:

  Porą teigiamų dalykų išgirdau iš Nausėdos – priešingai Šimonytei, jis už latviško pavyzdžio (t.y., dvikalbį) pasą svetimvardžių originalui. Taigi, lietuvių k. iš raštvedybos nevarys lauk.
  Šeimą irgi supranta tradiciškai, t.y., kaip ji gamtos duota.
  O, anglų k. neįsileidimas (kur ji nebūtina) – provincialus atsilikimas(!!!). Pasak Šimonytės. Ji – už svetimvardžio originalą (t.y., už komercinę „abėcėlę”!!!) pirmame paso lape.

  • Žemyna:

   Pataisa:
   Ji – už svetimvardžio „originalą” pirmajame paso lape. T.y., jos nuomone, komercine „abėcėle”(!!!) įmanoma užrašyti originalą 🙂
   Čia aš jai pašnabždom pasakysiu (kad kiti negirdėtų): komercine abėcėle pavardės originaliai neužrašysi. O taip įrašytos – originaliai neištarsi. Teks spėlioti, kaip ji skamba, kad žmogus suprastų, jog į jį kreipiuosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: