Lietuva renka Prezidentą, sprendžia dėl pilietybės ir Seimo narių skaičiaus (nuotraukos) (11)

balsavimas_vrk.lt

vrk.lt nuotr.

Gegužės 12 d., sekmadienį, 7-20 val. visoje Lietuvoje ir užsienio šalyse vyksta Lietuvos prezidento rinkimai ir referendumai dėl dvigubos pilietybės išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Lietuvos rinkėjų sąraše įrašyti 2 mln. 472 tūkst. 405 piliečiai. Virš dešimtadalio jų 260 529 (10,75 nuoš.) savo valią jau pareiškė išankstiniame balsavime.

Per šešias dienas išankstinio balsavimo dienas prezidento rinkimuose ir dviejuose referendumuose savo valią pareiškė 260 tūkst. 529 arba 10,75 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Papildyta 18.35 val. – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso, kartu su išankstinio balsavimo metu atėjusiais rinkėjais, rinkimuose iki 18 val. jau balsavo 50,43 proc. rinkėjų.

Lietuvos Prezidento rinkimuose dalyvauja devyni kandidatai – socialdemokratas, eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, vienas Sąjūdžio pradininkų, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, bankininkas, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos kandidatas, premjeras Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjungos – krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė, Seimo narė Ingrida Šimonytė, Europos Parlamento narys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas Valdemaras Tomaševskis.

Prezidento rinkimai 2019-05-12 | Alkas.lt nuotr.

Prezidento rinkimai 2019-05-12 | Alkas.lt nuotr.

Screenshot_2019-05-12 Rezultatai - Respublikos Prezidento rinkimai 2019-lrpJei nė vienas iš kandidatų nesurinktų daugiau kaip 50 nuošimčių balsų, tai po dviejų savaičių turėtų būti surengtas antrasis rinkimų ratas tarp dviejų daugiausiai balsų surinkusių kandidatų.

Kartu su Prezidento rinkimais vyksta ir 2 referendumai: referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo (siūloma Konstitucijoje nustatyti, kad Seimą sudaro 121 narys vietoje 141); referendumas dėl pilietybės (siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietis fgali būti ir kitos šalies piliečiu, jei ta šalis atitinka „europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus“…).

Dabartinės Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės antrasis prezidentavimo laikotarpis baigsis šių metų liepą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: