VRK pripažino, kad LRT Juozaičiui turėjo sudaryti sąlygas paneigti LRT paskleistas negatyvias žinias (7)

Mitingas prie LRT „Už laisvus debatus“ 2019-05-08 | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Mitingas prie LRT „Už laisvus debatus“ 2019-05-08 | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Gegužė 10 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) raštu informavo Viešąją įstaigą „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“ apie tai, kad kandidatui į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydui Juozaičiui turėtų būti sudarytos sąlygos paneigti LRT apie jį paskleistas negatyvias žinias.

Gegužės 9 d. VRK posėdyje  priimtame sprendime, be kita ko, rašoma:

„Vertinant  LRT paskelbtus  teiginius, kuriuos  pats  kandidatas  įvardija jį kompromituojančiais   ir  neatitinkančiais  tikrovės:  Į Lietuvą  pasikvietė  Vokietijos  kraštutinius dešiniuosius, pasisakančius  už Krymo  aneksiją  ir prieš imigrantus,  Komisija mano, jog tai yra Kandidatą negatyviai apibūdinanti, kompromituojanti medžiaga, galinti paveikti rinkėjus. Komisija pažymi, jog ši LRT paskelbta informacija yra prieštaringai vertintina ir buvo paskelbta nenurodžius pirminių informacijos šaltinių. Dėl aukščiau  nurodytų aplinkybių  Komisija 2019  m. gegužės 9 dienos  posėdyje pritarė sprendimui, kad LRT turėtų sudaryti galimybę Kandidatui paskelbti savo atsakomąją nuomonę toje pačioje visuomenės informavimo priemonėje, t. y. Lietuvos radijo eteryje, tokios pačios apimties, kiek  eterio  laiko  truko  paskelbta  kandidatą  negatyviai  apibūdinanti  žinia  (apie  20  sekundžių trukmės) tokia pačia forma iki prasidedant agitacijos draudimo laikotarpiui (30 valandų iki rinkimų pradžios), prieš Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų pirmąjį turą“.

Šiandien LRT paskelbė trumpą A. Juozaičio atsakomąją nuomonę, kurią Lietuvos radijo eteryje 15.55 val. pagarsino kandidato į Prezidentus rinkimų štabo atstovas viešiesiems ryšiams Jonas Vaiškūnas. „Lietuvos radijas paskelbė melagingas žinias apie Arvydą Juozaitį, esą jis pakvietė į Lietuvą Vokietijos kraštutinius dešiniuosius, pasisakančius už Krymo aneksiją. Iš tiesų „Alternatyva Vokietijai“ niekada nepripažino Krymo aneksijos“.

Kaip žinia, balandžio 25 d. A. Juozaitis išėjo iš LRT debatų, kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija, pareiškęs, kad pats visuomeninis transliuotojas tapo politinės korupcijos židiniu, proteguodamas kelis parinktuosius kandidatus. Apkaltinęs LRT sistemingu šališkumu, A. Juozaitis pasitraukė iš visų LRT organizuojamų debatų, pasak jo, iki tol, kol LRT adekvačiai sureaguos į jo reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri esą buvo išplatinta balandžio 23 d. Lietuvos radijo I-osios programos laidoje „Ryto garsai“.

Kandidatas į Prezidentus kaltino LRT šių metų balandžio 23 d. per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“ apie jį paskleidus tikrovės neatitinkančias ir jo garbę bei orumą žeminančias žinias.

„Nors LRT paneigė vieną tikrovės neatitinkantį teiginį, kad mano suburtas Sambūris „Lietuva yra čia“ „visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į Europos Parlamentą“, tačiau kito melagingo teiginio, kad į Lietuvą mano kvietimu atvykę Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ („Alternatyva Vokietijai“) partijos atstovai, esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją, paneigti kategoriškai atsisakė. Neseniai mes gavome dokumentinį įrodymą, paliudijantį tikrą šios partijos poziciją dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos “, – sakė A. Juozaitis.

Gegužės 8 d. A. Juozaitis nesulaukęs, kad LRT patenkintų jo reikalavimus pateikė prašymą Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK), kuriame buvo prašoma įpareigoti LRT radiją suteikti jam atsakymo teisę dėl LRT išplatintos melagingos informacijos.

„LRT vadovybė iki šios dienos nepaisė mano reikalavimų ir nevykdė Prezidento rinkimų įstatymo, kuris imperatyviai nustato, kad teisė atsakomajai nuomonei turėjo būti suteikta ne vėliau kaip 5 d. iki rinkimų. Ir tik įsikišus VRK, besibaigiant rinkiminės kampanijos agitacijos laikui, visiškai neadekvačiomis sąlygomis išsikovojau teisę pasakyti kelis sakinius. Tuo tarpu Prezidento rinkimų įstatymo 46 str. 6 d. nustato, kad „Visuomenės informavimo priemonės, paskelbusios kompromituojančią medžiagą apie kandidatą į Respublikos Prezidentus, kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio reikalavimu privalo ne vėliau kaip likus 5 dienoms iki rinkimų dienos paskelbti kandidato į Respublikos Prezidentus ar jo patikėtinio atsakomąją nuomonę“, – komentavo A. Juozaitis.

Gegužės 10 d. 19.30 val. A. Juozaičio vadovaujamas sambūris „Lietuva yra čia“ sureng trečiąjį – paskutinį mitingą prie LRT.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Žemyna:

  Nepulkite tos VRK! Nieko nei LRT, nei ji nevaržo.
  Štai, šį rytą vėl per LRT radiją girdėjau išsamų R. Pakso paaiškinimą, kad balsuoti už V. T. – vienintelis įmanomas LT išsigelbėjimas.
  Teisingai kreipti rinkėją – sekinantis darbas. Pabandytumėte patys, tai gal dar ir daugiau visai netyčinių klaidų padarytumėte. Nereikia imti į galvą. Na, suklydo. Tai per prezidento rinkimus kitai kadencijai leis pasisakyti. Ar dar kitai. ANIA?

 2. Romas:

  20 sekundžių atsakymui ir dar paskutinę dieną… Ir tai adekvatu…
  Suprantama, kad jau turės (kad ir formalų) argumentą prokurorams. Kita vertus, tai vis dėlto prisipažinimas…

  O kas dėl Žemynos komentaro. Tai Pakso ar rusų sarkazmas pagrįstas, nes lenkų ketinimai Lietuvos atžvilgiu, tokie pat, kaip ir rusų.

 3. Žemyna:

  Respublika: LRT paskelbta A.Juozaičio atsakomoji nuomonė
  Va, faktas, kaip blynas. O jums tik kabinėtis prie mūsų objektyviosios, tautai tarnaujančios LRT! .
  LRT vadovybė. paskelbė dienai likus (nelaukė, kol praeis rinkimai :). Ir padarė tai taip subtiliai, nepastebimai (kad netraumuotų klausytojų?), kad man taip ir nepavyko išgirsti, nors radijas ilgai buvo įjungtas! Tai iš to savo subtilumo gal ir nekartos? Nors, manyčiau, turėtų kas pusvalandį barbenti į ausis – su ilgosiomis ir su trumposiomis žiniomis. Ir dar per TV ne sykį pakartoti! Ir savo svetainėje laikyti užrašą matomą net tada, kai kad ir „Laba dieną, Lietuvą” kas žiūri. – Kad ištaisytų savo (ne)tyčinę melagieną.
  Kadangi šmeižto paneigimas nepriskirtinas prie agitacijos, manyčiau, jog paneigimas ir rytoj turėtų būti skelbiamas – juk rinkėjai tiek dienų LRT melo vonioje buvo maudomi!

 4. Henrikas:

  LRT direktorė turi būti asmeniškai nubausta.

 5. Skalvis:

  ” VRK pripažino, kad LRT Juozaičiui turėjo sudaryti sąlygas paneigti LRT paskleistas negatyvias žinias” Na ir kas ? Kam pasisiūsit ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: