Kokios profesijos sukelia daugiausiai streso jų atstovams? (0)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Neseniai JAV profesinės sąjungos ir sveikatos institutas pasidalino surinktais duomenimis, kurios šešios profesijos jų atstovams sukelia daugiausiai streso ir įtampos. Dalinamės su jumis tyrimo rezultatais!

Pirmąją vietą garbingai užima kario, antrąją – ugniagesio, trečiąją – oro linijų piloto, ketvirtąją – policininko profesijos. Turbūt tiek žmonės, atstovaujantys išvardintas profesijas, tiek ir pašaliniai, maždaug tokias ir bandytų spėti – tai yra gerbtinos ir visuomenei labai reikalingos pareigos, kuriose žmonės dažnai rizikuoja ne tik savo sveikata, bet ir gyvybe. Todėl atrodo labai logiška, kodėl jie yra sąrašo pačioje pradžioje.

O įdomios – likusios dvi šešetuko pozicijos. Penktoji vieta atitenka naujienų reporteriui – atrodo, čia turėtų atsirasti kuris nors medicinos srities atstovas, bet visgi ištirta, jog būtent žurnalistika kelia darbuotojams daugiau streso – juk naujienas rinkti reikia čia ir dabar, jas ištransliuoti – taip pat. Dar prieš penkis metus norėdami sužinoti naujienas žmonės pirkdavo laikraščius ar žiūrėdavo žinias vakare per televizorių, o dabartiniame amžiuje tai – gerokai pasenusios naujienos, internete pasklidusios kelios minutės po faktinio įvykio.

Na o šeštoji pozicija – itin netikėta bei sukelianti daug diskusijų. Tai – koncertų ir renginių organizatorius. Atrodytų, tai – smagus, dinamiškas, įdomus darbas, kurio dėka nuolat esi žvaigždžių, vakarėlių, blizgučių bei šampano apsuptyje. Bet viskas toli gražu taip nėra! Pats renginys – jau galutinis rezultatas, kuris įvyksta labai greitai ir pasibaigia, o viso darbo, įdėto prieš tai ir po to – niekas nemato. Panagrinėkime šią profesiją kiek išsamiau ir klausimo, ką ji veikia didžiausią stresą keliančių profesijų šešetuke, neliks.

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Pirmiausia – renginių organizatorius plačiąja prasme – tai ne tik tas žmogus, kuris su racija vadovauja visam paradui. Tai ir renginio maitintojai, garsistai, apšvietėjai, scenos montuotojai, dekoratoriai, muzikantai, atlikėjai, vedėjai ir t.t. – būtų galima vardinti ir vardinti. Renginys – tai emocija ir laikinas momentas, kurio metu turi sudaryti įspūdį, viską įgyvendinti ir suorganizuoti numatytų minučių tikslumu be jokių netikėtų trukdžių, nustebinti klientą ir nepadaryti nei vienos klaidos! O kas daro klaidas? Žmonės. Arba taip vadinamasis žmogiškasis faktorius, kuris yra linkęs į netobulumus. Todėl noras ir tikslas ne tik savo, bet ir kitų žmonių klaidų išvengti – jau savaime stresą kelianti situacija, priverčianti įsitempti ir maksimaliai susikaupti.

Norėdami tyrimą šiek tiek praplėsti ir pabendrauti su realiais šios profesijos atstovais, kreipėmės į renginių organizatorius, kurie specializuojasi garso įrangos, apšvietimo, DJ paslaugų teikime ir įgyvendinime renginyje – Garso Meistrus.

Iš pradžių jų atstovai taip pat nustebo išgirdę mūsų pateiktą statistiką, bet vėliau pokalbis pakrypo ta linkme, kad iš tiesų tai – itin daug streso ir nuolatinės įtampos keliantis darbas. Ypatingai šiais laikais, kai klientai nori visko itin kokybiškai, novatoriškai, už prieinamą kainą, ir svarbiausia – dabar ir čia.

Kalbant apie įmonių renginius, paaiškėja, kad didžiausi iššūkiai čia yra: didelio žmonių srauto suvaldymas, pakankamo galingumo įgarsinimo ir apšvietimo įranga – kas nulemia koncerto, pasirodymų bei viso vakarėlio kokybę, naujų bei dar nematytų idėjų ar sprendimų pasiūlymas, visų pažadų įgyvendinimas dar geriau, nei buvo tartasi ir, žinoma, nesuvaidintos dalyvių emocijos ir jų pasitenkinimas.

Kita sritis – privačių asmenų renginiai, tokie kaip gimtadieniai, vestuvės, krikštynos ir pan. Garso Meistrų atstovai teigia, kad čia – visai kitokia renginių rūšis, visiškai nepanaši į įmonių renginių tipą. Klientai čia ypatingai reiklūs ir skiria daug dėmesio įvairioms smulkmenoms, dažnai vestuvių planavimas trunka apie metus – tiek laiko ir tenka bendrauti su klientu, jie dažnai persigalvoja arba sugalvoja vis naujų papildomų dalykų, galų gale toks renginys – tarsi pageidavimų koncertas, kur susirenka daug žmonių, turinčių gerą asmeninį gerą santykį su šventės kaltininku ar kaltininkais ir leidžiančių sau demonstruoti visas užgaidas tiesiai organizatoriui į veidą.

Viską reziumuojant, tokia specialybė kaip renginių ar koncertų organizatorius vyresniems ar mažesniuose miesteliuose gyvenantiems žmonėms dar dabar kelia nuostabą – ką tie žmonės veikia visą dieną? Čia du skambučiai – ir viskas suorganizuota. Kyla išvada, jog žmonės linkę nuvertinti tokias profesijas kaip nerimtas ir galbūt netgi nereikalingas – o šį darbą dirbantys žmonės patenka į asmenų, dirbančių daugiausiai streso sukeliančiose srityse, šešetuką! Jie aplenkia net tokias akivaizdžiai sudėtingas profesijas kaip gydytojai, chirurgai, odontologai, mokytojai, pasieniečiai, elektrikai ir pan.  Taigi – kartais ne viskas taip akivaizdu ir suprantama, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, tad nereikia skubėti teisti kai kurių žmonių darbo vien dėl to, jei nesuprantame, ką iš tikrųjų jie dirba visą dieną.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: