Apie hiphopą, dizainą ir kitus netikėtumus: naujos Kultūros paso programos Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (0)

Kultūros pasas | Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Kultūros pasas | Kauno apskrities viešosios bibliotekos nuotr.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje prasideda 5 naujos Kultūros paso programos. Mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunuoliams sukurti mokomieji užsiėmimai kvies susipažinti su dizainu, knygos menu, popieriaus restauravimu, baltų raštais ir net hiphopo kultūra. Sužinoti daugiau apie kultūrą ir pažadinti savo kūrybingumą – pirmyn į biblioteką.

Išskirtinio maišelio kūryba

4–6 klasių moksleiviai kviečiami į dailės pamoką pažvelgti kitu kampu: tapti dizaineriais ir susikurti originalaus, savito ir žaismingo dizaino maišelį. Edukacinių–kūrybinių dirbtuvių „Tekstilės istorija kitaip: pažink ir kurk“ metu bus naršoma po bibliotekoje saugomas knygas apie meną, susipažįstama su marga ir spalvinga tekstilės istorija, o teoriją išmėginama praktiškai – specialiais tekstilės dažais bus marginami medvilniniai maišeliai.

Pažintis su knygos menu

Kūrybinėse piešimo dirbtuvėse „Knygos menas“ 1–6 klasių moksleiviai susipažins su senosios knygos spausdinimo istorija, pamatys pirmųjų spausdintų knygų – inkunabulų – originalus (jiems daugiau nei 500 metų), sužinos, kaip knygos buvo puošiamos, iliustruojamos. Naudodami pagrindines tapybos ir piešimo priemones, moksleiviai patys pieš inicialines raides.

Popieriaus restauravimo pamoka

Kviečiami 4–8 klasių moksleivius išbandyti knygų restauratoriaus profesiją. Išklausę pasakojimo apie knygos istoriją, spausdinimo pradžią ir iššūkius, senųjų leidinių įrišimo ypatybes, bus tyrinėjami pirmieji spausdintų knygų (inkunabulų) originalai, taip pat bus mėginamos profesionalios restauravimui skirtos priemonės ir bandoma prevenciškai konservuoti suplyšusį popierių.

Baltų raštų tyrimas

5–9 klasių moksleivius biblioteka kviečia nerti į senųjų ornamentų gelmę ir tapti baltiškų ženklų tyrinėtojais. Kūrybinių dirbtuvių metu bus ieškoma gilesnė baltų raštų prasmė, aiškinamasi, kokie ženklai vaizduoja ugnį, orą, žemę ir vandenį, ką reiškia tam tikri ženklai, skaičiai, spalvos ir garsai. Išsirinkus patikusį baltišką ženklą ir dailės priemones, bus imamasi kūrybos: baltų ženklų raitymas ant specialiai paruošto plokščio akmenuko arba knygų skirtukų dekoravimas.

Kūryba hiphopo ritmu.

Hiphopo kultūros pažinimui skirtame užsiėmime bus galima ne tik susipažinti su Lietuvos hihpopo istorija, bet ir tapti repo guru – vertinti ir analizuoti kitų atlikėjų kūrinius, kurti naujus ir repuoti.

S. Kultūros paso užsiėmimai pradinukams

Rengėjai primena, kad Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje taip pat vykdomos pradinukams skirtos 3 Kultūros paso programos. Edukacinės dirbtuvės su planšetiniais kompiuteriais „Knygos istorijos išmaniai“ supažindins su vaikų užimtumo galimybėmis naudojant išmanias technologijas, skaitymą ir kūrybiškumą paskatins kūrybinės dirbtuvės „Gamtos formų atspaudai“ ir „Sapnų ir svajonių gaudyklės“.

Daugiau informacijos ir registracija: https://kulturospasas.emokykla.lt. Hiphopo edukacija startuos gegužės mėn. pabaigoje. Patariama sekti informaciją.

Kauno apskrities viešosios bibliotekos pranešimas

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Menas, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: