Prasideda išankstinis balsavimas ir Lietuvos atstovybėse užsienyje (1)

balsavimas_vrk.lt

vrk.lt nuotr.

Užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai, nespėję užsiregistruoti balsavimui paštu, gali balsuoti asmeniškai atvykę į Lietuvos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą. Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9-10 dienomis.

Ambasadoje Belgijoje iš anksto balsuoti galima jau šiandien ir rytoj (gegužės 7-8 dienomis), konsulate Valensijoje – gegužės 7-10 dienomis. Išankstinio balsavimo datos, adresai ir laikas skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse.

Rinkėjai užsienyje gali balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Gegužės 12-ają, pagrindinę rinkimų dieną, rinkėjų patogumui veiks papildomos balsavimo vietos Jungtinėje Karalystėje (balsavimas organizuojamas ambasadoje Londone, Rytų Londone, Kings Line ir  Lidse), Norvegijoje Stavangeryje, o Australijos lietuvių patogumui veiks balsavimo punktas Melburne.

Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje. Tą galima padaryti iki gegužės 11 dienos vakaro. Balsuoti galima atvykti ir neužsiregistravus: svarbu turėti iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje.. Atkreipiame dėmesį, kad šiuose rinkimuose užsiregistravo dalyvauti didelis skaičius rinkėjų, todėl, siekiant išvengti susidarančių eilių ar kitų galimų nepatogumų, rekomenduojame pasinaudoti išankstinio balsavimo Lietuvos diplomatinėse atstovybėse teikiama galimybe.

Primename, kad daugelyje atstovybių registruotis balsuoti paštu jau nebegalima – to nepadariusieji Lietuvos piliečiai raginami atvykti balsuoti asmeniškai. Šiandien dar galima užsiregistruoti balsavimui paštu Šveicarijoje (paskutinė registracijos balsuoti paštu diena gegužės 7-oji, rytoj –JAV, Vašingtone (paskutinė registracijos balsuoti paštu diena – gegužės 8-oji).

Šio ryto duomenimis, balsuoti užsienyje užsiregistravo 53 906 Lietuvos piliečiai: Jungtinėje Karalystėje užsiregistravo 19 661, JAV – 7710, Airijoje – 5129, Norvegijoje – 3218, Vokietijoje – 3085, Danijoje – 1884, Švedijoje – 1818, Belgijoje – 1571, Ispanijoje – 1453, Nyderlanduose – 1222.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau balsavo

Šiandien, gegužės 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė jau dalyvavo išankstiniame Prezidento rinkimų balsavime ir referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

Šalies vadovė sakė, kad balsavo už geriausią kandidatą, ir palinkėjo kiekvienam Lietuvos piliečiui pasirinkti pagal tai, ką sako jo protas ir širdis. Iš būsimojo valstybės vadovo Prezidentė tikisi, ko ir visi Lietuvos žmonės – kad laikysis Konstitucijos ir dirbs visiems šalies žmonėms ir jų interesams.   

Kalbėdama apie referendumus Prezidentė pabrėžė, kad apie dvigubą pilietybę jau seniai buvo diskutuota, todėl būtina šį klausimą spręsti referendumu ir visiems jame dalyvauti.

Prezidentė neėmė referendumo dėl Seimo narių mažinimo balsavimo biuletenio. Pasak šalies vadovės, šis referendumas yra beprasmis, nes sumažinus Seimą keliais nariais nepagerės nei Seimo darbo kokybė, nei reputacija.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: