Netekome etnografės Linos Būdienės (1)

Lina Būdienė (1973-2019) | asmeninė nuotr.

Lina Būdienė (1973-2019) | asmeninė nuotr.

Ankstų 2019 m. balandžio 28-osios rytą savo gyvenimo kelią užbaigė Lina Būdienė, veikli Dzūkijos (Dainavos) regiono Etninės kultūros globos tarybos narė (EKGT). Jai visada rūpėjo gimtojo krašto kultūrinis palikimas, jo išsaugojimas, perdavimas jaunajai kartai.

EKGT nariai ir darbuotojai pareiškė nuoširdžią užuojautą L. Būgienės šeimai, artimiesiems, bendraminčiams ir bendradarbiams – visiems, kuriems teko laimė ją pažinoti…

Baigusi Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Muzikos pedagogikos studijų programą ir įgijusi muzikos mokytojo ir liaudies kolektyvo vadovo kvalifikaciją Lina Būdienė nuo 1996 m. iki 2005 m. dirbo meno vadove Merkinės laisvalaikio ir pramogų centre. Nuo 1997 m. iki 2005 m. buvo Liškiavos pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja, nuo 2004 m. iki 2005 m. muzikos vadovė Merkinės vaikų lopšelyje-darželyje. Buvę mokiniai ją mini kaip reiklią, bet teisingą, paprastą, nuoširdžią, vaikus mylinčią pedagogę. 2005 m. Lina Būdienė pradėjo dirbti Varėnos kultūros centro vyriausiąja specialiste etnografe. Ji organizavo ir koordinavo projektą „Liaudies meno mokyklėlė“ Merkinėje (2001–2005 m.), tarptautinį folkloro festivalį ,,Dzūkų godos“, regionines dzūkiškos polkos varžytuves „Smagiausios polkos – smagiausia pora“, regioninį vaikų folkloro ansamblių festivalį „Ėglynaicis“.

L. Būdienė buvo veikli Dzūkijos (Dainavos) EKGT narė. Jai visada rūpėjo gimtojo krašto kultūrinis palikimas, jo išsaugojimas, perdavimas jaunajai kartai. Lina – Varėnos kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Kukucis“ ir Žiūrų folkloro ansamblio vadovė, folkloro ansamblio „Žeiria“ dalyvė. Jos iniciatyva ir didelėmis pastangomis buvo išleista Marcelės Paulauskienės monografija „Kur tas šaltinėlis, kur aš jauna gėriau“, kompaktinė plokštelė „Varėnos krašto muzikantai“, Varėnos r. Žiūrų folkloro ansamblio kompaktinė plokštelė „Aš kelaliu keliavau“ ir kt. 2017 m. jos nenuilstamos veiklos dėka į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įtraukta Pietų (šilinių) dzūkų dainavimo tradicija Žiūrų kaime.

Taip pat jos ir iš Žiūrų kaimo kilusių žmonių pastangomis buvo naujam gyvenimui pažadintas Žiūrų ansamblis. Dabar kolektyve dainuoja senieji ansamblio dalyviai, jų vaikai ir anūkai, marčios ir žentai – tai unikalus atvejis visoje Lietuvoje. Linos darbų ir darbelių kraitėje daug įvairiausių projektų, surengtų renginių ir koncertų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Nekaltinkim žmogaus kuris nekaltas, tai nelaimingas atsitikimas del žuvusios neapdairumo.Taip gali pasitaikyti kiekvienam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: