EP pritarė Europos gynybos fondo įsteigimui (0)

Pratybų „Piktas Šernas“ metu į Šakius atskrido „juodieji sakalai“ („Warangels“) priklausantys NATO pajėgoms | kam.lt nuotr.

NATO pajėgos | kam.lt nuotr.

Praėjusią savaitę Europos Parlamentas (EP) pritarė naujai kuriamo Europos gynybos fondo (EGF) nuostatoms. Toks fondas numatytas 2021–2027 m. ES finansinėje programoje.

Šio fondo tikslas – skatinti technologijų naujoves ir bendradarbiavimą Europos saugumo srityje, kad ES būtų viena iš keturių didžiausių gynybos srities tyrimų ir technologijų investuotojų pasaulyje.

EP tikisi, jog fondą sudarys 11,5 mlrd. eurų 2018 m. kainomis (13 mlrd. eurų dabartinėmis kainomis). Dėl fondo nuostatų jau iš dalies sutarta su ES Taryba, o dėl galutinio jo biudžeto derėsis kitos kadencijos Parlamentas.

EGF lėšos bus skiriamos paremti gynybos srities mokslinius tyrimus (fondo lėšomis bus apmokama iki 100 proc. kaštų), prototipų kūrimą (iki 20 proc.) bei sertifikavimą (iki 80 proc.). Fondas taip pat skatins tarpvalstybines mažas ir vidutines įmones dalyvauti gynybos srities projektuose.

Lėšos bus skiriamos atsižvelgiant į ES užsienio ir saugumo politikos strateginius prioritetus, taip pat į NATO ir panašius svarbius poreikius. Finansavimą galės gauti mažiausiai trijų ES ar asocijuotų valstybių subjektų vykdomi projektai.

Fondo reglamentui pritarė 328 EP nariai, nepritarė 231, o susilaikė 19.

EP pranešėjas Zdislavas Krasnodenbskis (Zdzisław Krasnodębski) (Europos konservatoriai ir reformuotojai, Lenkija) pažymėjo: „EGF dėka užkirsime kelią mokesčių mokėtojų pinigų švaistymui, kai nereikalingai dubliuojami gynybos pajėgumai, o svarbiausia – sustiprinsime Europos saugumą ir sukursime naujų darbo vietų gynybos pramonės sektoriuje.“

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: