Atsisakęs dalyvauti LRT debatuose A.Juozaitis prie LRT surengė piketą „Už laisvus debatus“ (nuotraukos, video) (10)

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Piketas prie LRT | S. Gorodeckio nuotr.

Gegužės 2 d., ketvirtadienio vakarą, prieš prasidedant ketvirtajai LRT ir Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) rengiamai debatų laidai, kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis prie LRT pastato surengė piketą „Už laisvus debatus“ ir pristatė savo nuostatas dėl ekonominės politikos.

Prie LRT Sausio 13-osios įvykiams skirto memorialo susibūrę piketuotojai laikė plakatus ir transparantus su šūkiais: „LRT – gana mulkinti rinkėjus!“, „Debatų – ne klausimėlių!“, „Norim rinkti, ne tik balsuoti“, „Mes už Arvydą!“, „Surežisuotiems rinkimams – NE!“, „Šalin politinę korupciją!“, „Už Lietuvą – vėl didžią!“,  LRT, gana mulkinti rinkėją!“

Prieš piketą išplatintame pranešime A. Juozaitis pareiškė, kad ir prieš kitus LRT debatus televizijoje jo vadovaujamas judėjimas „Lietuva yra čia“ ketina ta pačia tema rengti akcijas „Už laisvuosius debatus“ LRT kiemelyje. Gegužės 8 ir 10 dienomis žadama rengti jau nebe piketus, o mitingus.

Prieš savaitę, balandžio 25 d. A. Juozaitis visuomeninio transliuotojo generalinei direktorei išsiuntė reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri buvo išplatinta balandžio 23 d. Lietuvos radijo I-osios programos laidoje „Ryto garsai“.

Kaip žinia, balandžio 25 d. A. Juozaitis išėjo iš LRT debatų, kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija, pareiškęs, kad pats visuomeninis transliuotojas tapo politinės korupcijos židiniu, proteguodamas kelis parinktuosius kandidatus. Apkaltinęs LRT sistemingu šališkumu, A. Juozaitis pasitraukė iš visų LRT organizuojamų debatų iki tol, kol LRT adekvačiai sureaguos į jo reikalavimus. A. Juozaitis ir anksčiau yra rašęs protestus dėl LRT skleidžiamos informacijos šališkumo ir neteisingumo.

LRT vadovybė buvo viešai pareiškusi, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl A. Juozaičio viešų pareiškimų. Tačiau balandžio 29 d. kandidatas į Prezidentus dr. A. Juozaitis gavo LRT Teisės ir vindikacijos skyriaus vadovės Daivos Apšegienės laišką, kuriame LRT pripažino vieną klaidą ir A. Juozaičiui pateikė informaciją apie šios LRT paskelbtos neteisingos žinios paneigimą.

Piketas prie LRT | S. Paškevičiaus nuotr.

Piketas prie LRT | S. Paškevičiaus nuotr.

„Tačiau iš šio laiško supratau, kad LRT nesirengia paneigti kito piktybinio melo, o konkrečiai – melagingo teiginio, kad aš pakviečiau į Lietuvą atvykti Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ partijos atstovus, kurie esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją“, – sako A. Juozaitis.

Pasak jo, LRT nesuteikia jam atsakymo teisės, kaip tą nustato Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas.

Prieš šios dienos piketą A. Juozaičio rinkimų štabe apsilankė balandžio 30 d. į Lietuvą atvykę  Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų stebėti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Žmogaus teisių ir demokratinių institucijų biuro Rinkimų vertinimo misijos Lietuvoje laikinas vadovas, ambasadorius Albertas Jonsonas (Abert Jónsson) bei jo pavaduotoja ir Misijos Politikos analitikė Martina Beker-Ciganikova (Martina Barker-Ciganikova). ESBO atstovai išklausė A. Juozaičio ir jo rinkimų štabo narių pastabų dėl nesąžiningos rinkiminės kampanijos:

Balandžio 26 d. Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijos  kreipėsi į Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizaciją (ESBO), Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją ir Lietuvoje reziduojančias ambasadas, prašydamos įtakoti Lietuvos valdžios institucijas, kad šios nutrauktų kandidatų rinkimuose diskriminavimą,  sudarytų  jiems vienodas sąlygas būti išrinktiems, o rinkėjams vienodas galimybes rinkti ir išsirinkti savo valstybės atstovus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: