Pasiekta kritinė riba – neteisėti įstatymai galioja – miškai naikinami toliau (tiesioginė transliacija) (5)

Audrius Rudys ir Arvydas Juozaitis | Rengėjų nuotr.

Audrius Rudys ir Arvydas Juozaitis | Rengėjų nuotr.

Gegužės 2 d., ketvirtadienį, 11 val. Seime įvyks Nepriklausomybės Akto signatario dr. Audriaus Rudžio spaudos konferencija „Pasiekta kritinė riba – neteisėti įstatymai galioja – miškai naikinami toliau“.

Spaudos konferencijoje dalyvaus Gintautas Kniukšta, Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ valdybos pirmininkas,  dr. Arvydas Juozaitis, Judėjimo „Lietuva yra čia“ pirmininkas ir kandidatas į Lietuvos Prezidentus.

Spaudos konferencijoje numatoma vaizdžiai parodyti kaip kinta miškų būklė matuojant iš kosmoso ir aptariama padėtis po Konstitucinio teismo nutarimo dėl urėdijų reformos.

Spaudos konferencijos dalyviams klausimus galima užduoti internetu ČIA (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Tiesioginė transliacija:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Žemyna:

  Žmonės tyli. Pavargo. Visko vienu metu per daug. Savavaliautojai būtent to ir siekė? Tai geriausiai atriša rankas?
  Prisiminkime brutalų klykiančios mergytės išnešimą (stebint laimingai Vaiko teisių kontrolierei?) iš namų, kur buvo mylima, saugi, lavinama.
  Tai esminis valdančiųjų bruožas, lemiantis jų požiūrį į Lietuvą, į jos Konstituciją, į įstatymų laikymąsi, į valstybės institucijų pareigų vykdymą?
  Sakoma, jog žiaurus ir nepagarbus su savais yra bailys ir pataikūnas su svetimais.

  O rytoj vėl kaimynė lankysis… Inspektuos? Zadanijų duos? 🙂 Rinkimais rūpinsis?

 2. Rimgaudas:

  Žiūrint į antikos tautų karų istoriją Mažojoje Azijoje, imperinių tautų užkariautojų pasigyrimuose sakoma, kaip pavyzdžiui, kad “aš sugrioviau jų miestus, sudeginau derlių ir iškirtau medžius”. Medžių iškirtimas čia prilyginamas prie baisiausios bausmės, nes, jei nebus medžių, tai nebus žvėrių, nebus uogų, nebus paukščių, nebus kuro ir likę gyvi žmones mirs iš bado arba bus priversti eiti į užkariautojų imperinę valstybę pasiduoti vergais. Kas be saiko kerta miškus – kerta patys sau į širdis, todėl A. Rudžio ir A. Juozaičio susirūpinimas be saiko ir be reikalo kertamais medžiais tautai yra sveikintinas ir aktualus.

 3. Romas:

  Kaip buvęs miškininkas galiu užtikrinti, kad urėdijų panaikinimas – didžiulė žala miškams. Jie palikti be priežiūros, be šeimininko. Su vienu urėdu lengviau susitarti ir paslėpti galus. Akivaizdu, kad apsukrieji jau simbiozėje su aukščiausia valdžia…

 4. Gintaras:

  Labai Ačiū už tokį svarbų klausimą. Dar Vydūnas rašė, jog tautos, iškirtusios savo miškus, išnyksta…
  Tarybiniais laikais, dvylika metų dirbau miške. Kuklioje savo patirty, sutikau tik kelis girininkus, kuriems, iš tiesų, rūpėjo, buvo svarbus ir įdomus pats miškas. Didumai buvo aktualiausia mediena ir pinigai… Miškas nebuvo taip žiauriai naikinamas, gal būt dalinai todėl, kad nemažai medienos Lietuva įsiveždavo iš Rusijos.
  Ir tada ir dabar neramu dėl godumo… Nejaugi, tai mūsų mentaliteto dalis? Ar panašiai yra visame pasaulyje? Žinoma, godumą, korupciją sąlygoja baimė. Neįtikėtinai akla ir buka elementariam žmoniškumui… Matomai, reikalingi ne tik teisingi įstatymai, bet atitinkamas auklėjimas ir švietimas…
  Nes įstatymas lig uždėtas antsnukis godumui, o nuimk, ir vėl tie patys plėšrūs dantys.
  Bet gi, Lietuva yra čia. Džiaukimės, tuo ką turim ir dirbkim!

 5. bubalo:

  Saleje du zurnalistai ir tie patys neturi klausimu. Butu apie Juozaicio zmona, liptu vieni kitiems per galvas. Palydovines gi nuotraukos – pasibaisetina. Gyvai matau metai is metu Varenos miskuose. Cia jau, velniai zino, ka daryti ir kaip ta stabdyti. Nors i partizanus eik ir varyk juos is misko ginklu. Urediju atstatymas, manau, tik pristabdys, tik suletins tempus, ir reik pradzioj, aisku, bent jau to, bet sistemingas ir gan spartus naikinimas vyko ir prie urediju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: