Didmeniniuose sandėliuose – didžiuliai kiekiai pasenusių maisto gaminių (1)

vmvt.lt nuotr.

vmvt.lt nuotr.

Šių metų pirmąjį ketvirtį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistų vykdyto tikslinio tyrimo metu aiškintasi, kaip maisto gaminiai tvarkomi, užtikrinamas jų atsekamumas ir vedama apskaita didmeniniuose sandėliuose. Tyrimo metu buvo įvertinti 9 atsitiktinai parinkti didžiausius gyvūninių ir negyvūninių maisto gaminių kiekius saugantys sandėliai.

Šių patikrinimų metu nustatyta, kad 4 sandėliuose, aiškiai neatskirti nuo kitų maisto gaminių, buvo sandėliuojami dideli kiekiai saldumynų,

kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Iš viso VMVT specialistai uždraudė realizuoti net 105 tonas skirtingų rūšių saldainių, atvežtų iš Kinijos ar Turkijos.

Viename šaltajame sandėlyje aptikta ir uždrausta realizuoti 12 statinių neaiškios kilmės, neženklintų žuvų ikrų (iš viso virš 1,3 t). Visi galimai nesaugūs ar maistui netinkami maisto produktai sunaikinti specializuotose utilizavimo įmonėse.

„Šių sandėlių atstovams išsakėme pastabas ne tik dėl pasenusių saldainių ar neaiškios kilmės produkcijos saugojimo. Tokie maisto gaminiai turi būti saugomi atskirai, aiškiai paženklinti taip, kad nebūtų galimybės jų supainioti su tinkamos kokybės ir saugiais gaminiais, tačiau to nebuvo. Be to, kai kuriuose sandėliuose trūko bendros tvarkos. Į dėžėmis užkrautas patalpas buvo sudėtinga net įeiti, jau nekalbant apie galimybę palaikyti jose švarą ir tvarką, būtiną maisto gaminius tvarkančioms įmonėms“, – patikrinimo rezultatus komentavo VMVT direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius.

Patikrinimų metu vieno sandėlio veikla uždrausta, nes nebuvo leidimo sandėliuoti maisto gaminius ir fasuoti negreitai gendantys maisto gaminiai buvo laikomi kartu su pavojingais chemikalais, statybinėmis medžiagomis, technikos įrangos detalėmis, dėl kurių sandėlio patalpose buvo jaučiamas pašalinis kvapas, galintis persismelkti ir į maisto gaminius ir taip juos sugadinti.

Dar dviejų sandėlių veikla dėl nustatytų trūkumų buvo laikinai sustabdyta, kol bus pašalinti trūkumai ir maisto gaminių sandėliavimo sąlygos atitiks reikalavimus, o atsakingi asmenys patraukti administracinėn atsakomybėn. Dar vienas sandėlis pats atsisakė toliau vykdyti maisto tvarkymo veiklą.

VMVT ir toliau vykdys tikslinius rizikos vertinimu paremtus patikrinimus didmeniniuose maisto gaminių sandėliuose, užtikrinant, kad realizuojami rinkoje maisto gaminiai atitiktų saugos ir kokybės reikalavimus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: