Joniškio r. susitiks Lietuvos Seimo ir Latvijos Saeimos atstovai (1)

Veleveles Lietuva Latvija_lrs.lt

lrs.lt nuotr.

Balandžio 26 d., rengiamas jau tradiciniu tapęs Lietuvos Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės narių ir Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupės delegacijos susitikimas. Susitikimo pradžia – 16 val. Bičiušių k., Joniškio r.

Pirmąjį kartą po 2018 m. įvykusių Latvijos Saeimos rinkimų rengiamame susitikime numatoma aptarti tarpparlamentinių ryšių grupių veiklą ir tolesnio bendradarbiavimo gaires. Šiuo metu Latvijos Saeimos Bendradarbiavimo su Lietuvos Seimu skatinimo grupei vadovauja Juta Strikė (Juta Strīķe).

Pasak Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupės pirmininko Kęstučio Masiulio, organizuojant tokius susitikimus siekiama stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, skatinti abiem šalims aktualių klausimų sprendimą ir aktyvinti Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybių bendradarbiavimą.

Lietuvos ir Latvijos tarpparlamentinių ryšių grupių atstovai taip pat dalyvaus vienos iš Žagarės regioninio parko direkcijos pabaigtų projekto „Pažink Žiemgalą dviračiu“ dalių atidaryme Jankūnų k., Joniškio r. (projektas vykdomas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programą).

2012 m. Lietuvos ir Latvijos tarpparlamentinių ryšių grupės sutarė rengti vienos dienos trukmės susitikimus Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose. 2013 m. toks susitikimas vyko Joniškyje, 2014 m. – Rucavoje (Latvijoje), 2015 m. – Pakruojyje, 2017 m. – Žagarėje, 2018 m. – Liepojoje (Latvijoje).

Ryšiai su Šiaurės ir Baltijos jūros regiono valstybėmis, geros kaimynystės santykių stiprinimas – vienas iš ilgalaikių Lietuvos Respublikos Seimo tarptautinio bendradarbiavimo prioritetų.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: