A.Juozaitis reikalauja, kad LRT paneigtų išplatintas tikrovės neatitinkančias žinias apie jo asmenį (14)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Balandžio 25 d., ketvirtadienį,  kandidatas į Lietuvos respublikos Prezidentus Arvydas Juozaitis kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos vadovybę, reikalaudamas paneigti LRT išplatintas tikrovės neatitinkančias žinias apie jį.

A.Juozaitis teigia, kad tikrovės neatitinkančios ir jo garbę bei orumą žeminančios žinios buvo paskleistos šių metų balandžio 23 d. ryte per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“. Šioje laidoje buvo paskelbtas epizodas, pavadintas kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus A.Juozaičio „portretu“ arba „pasakojimu apie kandidatą“.Pasak A. Juozaičio, ši informacija parengta šališkai, su parinktais teiginiais bei faktais, kurie neatitinka tikrovės, ir net yra žinomai melagingi.

„Neturiu formalaus teisinio pagrindo protestuoti dėl pasakojimo autoriaus nuomonės, kad kandidatas, siekdamas į politiką sugrąžinti Sąjūdžio vertybes ir apginti nacionalinę valstybę, esą siekia „grąžinti Lietuvą prie nacionalistinių nuotaikų“. Tačiau tokių nuostatų skleidimas neatitinka įstatyme apibrėžtos LRT misijos ir lieka tiek pasakojimo autoriaus, tiek LRT vadovų moraline problema, gėdinga propaganda, už kurią jiems tenka visa atsakomybė“, – rašo A. Juozaitis ir reikalauja paneigti teisinę atsakomybę užtraukti galinčius teiginius.

Remdamasis Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatymo 15 str., 19 str. 2d. ir 5d., 22 str. 11 d., 41 str. 2d. ir 44 str., o taip pat Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymo 44 str. , 46 str. 6 d., kandidatas į Lietuvos Respublikos Prezidentus reikalauja paneigti kaip tikrovės neatitinkančius ir žinomai melagingus šiuos minėtos laidos teiginius apie jį:  … į Lietuvą pasikvietė Vokietijos kraštutinius dešiniuosius, pasisakančius už Krymo aneksiją; … jo suburtas Sambūris Lietuva yra čia /…/ visuomeninio rinkimų komiteto pavidalu stengsis patekti į EP.

A.Juozaitis LRT vadovybę prašo atkreipti dėmesį į tai, kad radijo laidoje nuskambėjęs teiginys, kad jis pakvietė į Lietuvą „Vokietijos kraštutinius dešiniuosius“, esą „pasisakančius už Krymo aneksiją“ buvo paskleistas, nepaisant viešai prieinamų duomenų, kad Bundestage atstovaujama politinė partija „Alternatyva Vokietijai“ niekada nepasisakė už Krymo aneksiją.

„Alternatyva Vokietijai“ atstovai iš tiesų pasisako prieš Krymo okupaciją ir aneksiją, ir apie tai buvo skelbta Lietuvos žiniasklaidoje. Antai skelbta, kad Arvydo Juozaičio pakvietimu į Lietuvą atvykęs Parlamentaras Christianas Wirthas, paklaustas apie partijos „Alternatyva Vokietijai“ politiką Rusijos atžvilgiu, teigė, kad „AfD palaiko NATO ir smerkia įsiveržimą į nepriklausomas šalis, kaip buvo Ukrainos Kryme“, – 15min.lt publikaciją cituoja A. Juozaitis.

„Tikrovės neatitinkanti informacija, kad aš palaikau ryšius su tokia užsienio šalyje veikiančia politine partija, kuri esą pripažįsta Krymo okupaciją, žemina mano garbę ir orumą ir mane įžeidžia. Skleidžiant tokią informaciją, siekiama mane kompromituoti, pakenkti rinkimuose.  „Pasakojimo apie kandidatą“ kūrėjai nė nepasivargino, nepanorėjo patikrinti savo teiginių apie mano vadovaujamo judėjimo „Lietuva yra čia“ dalyvavimą Europos Parlamento rinkimuose. Buvau surengęs specialią spaudos konferenciją ELTA informacinėje agentūroje, kurioje paskelbiau, kad „pasakojime“ minimas visuomeninis komitetas nebus registruojamas, Europos Parlamento rinkimuose nedalyvaus, tad ir teiginys, kad sambūris LIETUVA YRA ČIA, kurio vadovas aš esu, „visuomeninio komiteto pavidalu sieks patekti į Europos Parlamentą“ yra neteisingas, skirtas sumenkinti mane kaip kandidatą į Prezidentus. Tai sąmoningai sukurpta antiagitacija ir dezinformacija, nedaranti garbės visuomeniniam transliuotojui“, – rašoma A. Juozaičio reikalavime LRT vadovybei.

Kandidatas į Lietuvos prezidentus iš LRT vadovybės taip pat pareikalavo, kad likus ne vėliau kaip 5 dienoms iki rinkimų jam būtų suteikta atsakomosios nuomonės pateikimo teisė laidoje „Ryto garsai“ dėl melagingų duomenų apie jį paskleidimo bei dėl jį kompromituojančios medžiagos platinimo.

Papildyta:

Balandžio 25 d. vakare A. Juozaitis protestuodamas prieš korupciją LRT demonstratyviai išėjo iš LRT vykstančių debatų kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija… A. Juozaitis be kita ko apkaltino LRT proteguojant ir reklamuojant 3 sistemos pasirinktus kandidatus, o jam ir kitiems kandidatams skiriant ženkliai mažiau dėmesio  eteryje.

Feisbuko asmeninėje paskyroje jis parašė:

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , .

14 komentarų

 1. Aušra:

  Tai yra fantastiškai stiprus žingsnis. Vertas dramaturgo. Dabar niekam nebeįdomu, ką pavebleno likę kandidatai – Arvydo žinia buvo stipriausia. Jo išėjimas, jo tyla garsesnė už likusių kalbas.

  • jurgis:

   Leiskite suabejoti išėjimo efektu. Daugeliui jis parodė, kad būtų nenuspėjamas, nekantrus, besiblaškantis prezidentas, panašus į Trampą. Geriau reikėjo likti TV studijoje ir argumentais supliekti LRT, Jakilaitį su Pumpre, oponuoti kitiems kandidatams… Va tuomet jo reitingas būtų ne 3,3 proc…

   • Raimundas:

    Dėl reitingo tai drįsčiau suabejoti…O argumentuota diskusija galima tik su jos vertais pašnekovais, o ne su marionetėmis.

    • -.-.-:

     o televizijos žiūrovai, kurie norėjo išgirsti jo atsakymus į klausimus ir palyginti su kitų kandidatų atsakymais, irgi yra “marionetės” ar gal nemąstanti banda, atėjusi pažiūrėti nemokamo cirko?

     Nevykęs poelgis. Nebent mėginama eiti konservatorių keliu ir tikimasi sukurti sektos tipo palaikytojų struktūrą, bet sektantų kandidatas iš principo negali surinkti daugumos balsų rinkimuose, nes pusiau religinė struktūra reikalauja, kad “neįtikėję” (kokių ir yra dauguma) būtų laikomi antrarūšiais, o rinkėjams, “kažkodėl”, visiškai nepatinka būti laikomais tokiais.

 2. Danielius:

  Išėjo plytų atsinešti…ir negrįžo.

 3. ARVYDAS JUOZAITIS ŠAUNUOLIS! JIS PASIELGĖ TAIP, KAD VISAI LIETUVAI TAPO AIŠKU, JOG PREZIDENTINE RINKIMŲ KAMPANIJA, YRA IŠ ANKSTO SUREŽISUOTA KOMEDIJA! Tai patvirtina ir manipuliacija su gerbiamu UŠACKU! Tai buvo pirmoji šios KAMPANIJOS auka! TAČIAU ARVYDAS JUOZAITIS PRIVALO EITI IKI GALO!!! Tikėkime, kad LIETUVOS GYVENTOJAI PRAREGĖS ir balsuos ne už iš anksto jau Grybauskaitės numatytą kandidatą, bet už TINKAMIAUSIĄ LIETUVAI!!! O tai – OLIMPINIS ČEMPIONAS ir LIETUVOS PATRIOTAS bei ŠAUKLYS už LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĘ – ARVYDAS JUOZAITIS!!!

 4. Romas:

  Pradžioje jis kalbėjo apie korupciją. Kad korumpuota pati LRT, kuri veda debatus apie korupciją… Korumpuota tuo, kad proteguoja tik tris kandidatus, o kitus ignoruoja ar net šmeižia. O išėjimas buvo, kaip šių teiginių akcentas, kad jie būtų geriau išgirsti ir suvokti. Be šio akcento, minėti teiginiai galėjo “paskęsti” bendram šurmulyje.

 5. Tam, kad pažinti ARVYDĄ JUOZAITĮ, reikalinga bent šiek tiek pažinti LIETUVOS sovietmetį! Aš, kaip sovietinio režimo tremtinys, ir dabar jaučiu savo kraujuje meilę LIETUVAI ir neapykantą SOVIETMEČIUI! ! Dar gyvendamas tremtyje, mes-berniukai, DIEVINOME LIETUVOS BOKSININKĄ ŠOCIKĄ, už jo pergalę prieš rusų galiūną Koroliovą! TREMTINIAM TAI BUVO ŠVENTĖ. Mokykloje (Altajuje) net įstojome į boksininkų burelį, kad ruseliam snukius padaužytume. Vėliau boksininko Tamulio TRIUMFAS! Dar vėliau – ARVYDO JUOZAIČIO TRIUMFAS VANDENS BASEINE – PASAULIUI SKELBIAMA – LIETUVAI AUKSO MEDALIS!!! Ir štai, pats sovietmetis, o 1989 metais
  ARVYDAS JUOZAITIS IŠVYKSTA Į ESTIJĄ IR LATVIJĄ, SU GARBINGIAUSIA MISIJA – PABUDOME IR KELKIMĖS VISAME BALTIJOS REGIONE! ARVYDO JUOZAIČIO DĖKA GIMĖ ne tiktai BALTIJOS KELIAS, bet ir LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖ!!!!! Vėliau buvo nužudytas Arvydo draugo Ozolo sūnus! Kas tai padarė? Kodėl, kurį laiką Arvydas, ir ne tiktai jis, gyveno baimėje? Kodėl? kodėl? kodėl? Kada LIetuva tai sužinos? Kada praregės?

 6. :

  Juozaitis – tvirtas ir principingas žmogus. LRT jau seniai su visais jakilaičiais ir miliūtėm vemti verčia. Radžvilas jau kada apie tai sakė. Buvo atskleista tiesa: karalius (LRT) jau seniai nuogas, tik visi apsimeta, jog jis su drabužiais. Vien ko vertas nuolatinis konservatorių protegavimas, valstiečių maišymas su žemėmis ir t.t. Turiu teisę kalbėti apie tai, nes nepalaikau nei vienos iš šių partijų, o iš šono matau, kokia ten pamazgų krūva. Visos tos makaraitytės, tapinai ir kiti… Dievaži, nejaugi mes nenusipelnėm geresnių žurnalistų?

  Matyt, po 2 dienų delfis parašys, kad Juozaitis surinktų 0,01 proc. balsų, kai iš tiesų – tūkstančiai žmonių delfiuose juo -žavisi, dėkoja, sako, kad po vakar apsisprendė, už ką balsuos. Mano aplinkoje beveik visi už jį balsuos – furistai, paprasti smulkūs ūkininkai, išsilavinę ir diplomuoti.

 7. Gintaras:

  LRT ir dažna kita Lietuvos televizija, jau senokai praradusios pasitikėjimą… Tik skaudu, kad nemažai žmonių, matydami manipuliacijas ir melą, aplamai nebalsuoja… O reikėtų elgtis priešingai!
  Suprantu kodėl Arvydo bijo stambus kapitalas ir nuo jo priklausomi politikai… Korupcija lyg vėžys Lietuvoje ir pagrindinė emigracijos priežastis.
  Arvydui linkiu Sveikatos ir sportinio ryžto siekti Pergalės! Mes, žmonės, čia. Lietuva yra čia!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: