Įprastu šepetėliu tobulai išsivalyti dantų beveik neįmanoma (0)

rosetta.vn nuotr.

rosetta.vn nuotr.

Burnos higiena yra ypač svarbi – juk sveiki dantys yra ne tik puošmena, bet ir svarbus įrankis kasdienybėje. Technologijos padeda savo sveikata rūpintis paprasčiau, tačiau ar tikrai mes negalime to paties rezultato pasiekti įprastais būdais? Šįkart dėmesio centre atsidūrė elektriniai dantų šepetėliai.

Pirmieji bandymai nebuvo vykę

Elektriniai dantų šepetėliai rinkoje jau yra daugelį metų, tačiau pirmieji tokio tipo įrenginiai buvo be galo brangūs, griozdiški, jie naudodavo įprastas baterijas, jais nebuvo patogu naudotis. Tokius šepetėlius pirkdavo tik technologijų entuziastai, kurie negali gyventi be naujausių prietaisų. Šiuo metu šios kategorijos įrenginių populiarumas auga kasmet po 30–40 % ir elektrinius dantų šepetėlius lietuviai renkasi daug dažniau – ši mada atėjo iš Vakarų, kur elektriniai šepetėliai jau populiarūs ganėtinai ilgą laiką ir kur žmonės jau spėjo įsitikinti jų efektyvumu.

„Dabar situacija yra smarkiai pasikeitusi. Baterijų technologijos patobulėjo, todėl šiuolaikiniai šepetėliai paprastai yra kraunami bevieliu būdu, jie yra daug mažesni ir patogesni. Jų populiarėjimą didina patrauklios kainos ir išaugęs efektyvumas – apnašoms šalinti pasitelkiamas ultragarsui prilygstantis judesių dažnis, o kainos prasideda vos nuo 20 eurų. Tai yra neabejotinai pigiau nei bet kokios odontologų paslaugos“, – pasakojo Kristina Povilionienė.

Paprastu šepetėliu tobulai išsivalyti dantų nepavyksta beveik niekam

Ar įmanoma tobulai išsivalyti dantis įprastu šepetėliu? Galbūt, jeigu esate odontologas ir labai stengiatės. Elektrinio šepetėlio pagrindinis privalumas – valantis juo dantis, apie tai galvoti praktiškai nereikia, kadangi įrenginys beveik viskuo pasirūpina pats. Tuo tarpu įprastu šepetėliu pasiekti visas burnos ertmes yra labai sudėtinga, dažnai yra nenuvalomos apnašos nuo vietų, esančių prie pat dantenų.

Tai patvirtina ir burnos higienistė Giedrė Morkūnaitė: „Lyginant paprastą dantų šepetėlį su elektriniu, jis padeda žymiai efektyviau ir kruopščiau pašalinti dantų apnašas ir pagerina dantenų būklę. Per vieną valymą šie šepetėliai atlieka gerokai daugiau judesių nei paprastas galėtų atlikti per vieną mėnesį. Kai kurie elektriniai šepetėliai atlieka net 62 000 garso judesių per minutę, todėl ypač efektyviai pašalina apnašas. Taip pat šepetėlio galvutės šereliai judėdami tokiu dažniu, sukuria oro burbuliukų srautą, kuris susimaišęs su seilėmis, dantų pasta ir vandeniu, prasiskverbia pro tarpdančius, taip pasiekdamas net sunkiausiai prieinamas vietas,“ – teigia odontologė.

Tiesa, įsigiję elektrinį šepetėlį, dar negalite būti garantuoti, kad daugiau gyvenime odontologų pagalbos jau nebeprireiks. „Valantis elektriniu šepetėliu, visai kaip ir įprastu, ir per daug jį spaudžiant prie dantų galima pažeisti emalį. To galima išvengti valantis švelniau arba tiesiog naudojant minkštesnį šepetėlį“, – priduria odontologė.

Bet galbūt jūs dantų valymo procesui visada skiriate ypač daug laiko ir dėmesio? Pasirodo, elektriniai šepetėliai, ypač tie, kurie atlieka šluojamuosius-vertikaliuosius judesius, yra naudingi praktiškai visiems: „Šiais šepetėliais galima efektyviau išsivalyti dantis bei apsaugoti dantis ir dantenas nuo dantenų recesijų. Naujausios kartos šepetėliuose yra išmanieji jutikliai, kurie įspėja apie per daug spaudžiamą prietaisą, todėl tokiu atveju minėtos emalio pažeidimo problemos galima išvengti“, – aiškina G. Morkūnaitė.

Skirtumą pajaus kiekvienas

Pirmosios dienos su elektriniu šepetėliu gali būti kiek neįprastos: „kai visą gyvenimą dantis valaisi įprastu šepetėliu, esi pratęs visus judesius atlikti pats. Be to, pats vibravimo jausmas iš pradžių gali būti netgi kiek nemalonus. Todėl šiuolaikiniuose el. šepetėliuose yra įvairūs vibracijos galingumo nustatymai, leidžiantys prie naujo įrenginio priprasti daug lengviau. Na, o po pirmųjų dienų belieka džiaugtis paprastesniu ir daug efektyvesniu dantų valymo procesu“, – teigia Kristina Povilionienė.

Odontologė G. Morkūnaitė pastebi tokių įrenginių naudą stebėdama ir savo klientus: „Pas ligonius, kurie valo dantis elektriniais šepetėliais, kaupiasi ženkliai mažiau dantų akmenų ir ypač pigmentinių apnašų“.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: