Į Lietuvą atvyksta Lenkijos Senato Pirmininkas (9)

Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis | lrs.lt nuotr.

Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis | lrs.lt nuotr.

Balandžio 24-25 dienomis Lietuvoje lankysis Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis (Stanislaw Karczewski) ir jo vadovaujama delegacija.

S. Karčevskis atvyksta į Lietuvos Respublikos ir Lenkijos Respublikos draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-mečio minėjimą Seime. Šia proga balandžio 25 d., ketvirtadienį, 10 val. svečias Seimo posėdyje sakys kalbą.

Išvakarėse, balandžio 24 d., Lenkijos Senato Pirmininkas S. Karčevskis ir Lietuvos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiks vakarienės metu. Lenkija yra strateginė partnerė regione. Lietuvą su šia valstybe sieja išskirtiniai ryšiai energetinio saugumo, ekonominio, karinio ir kultūrinio bendradarbiavimo srityse.

2018 m. ir 2019 m. pasižymi vizitų ir renginių intensyvumu. Šiais metais kartu taip pat minėsime 450-ąsias Liublino unijos, nulėmusios ilgalaikę bendrą abiejų valstybių istoriją, pasirašymo metines.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

9 komentarai

 1. Aha:

  Vel prades dergti ir kazko reikalaut?

 2. Ar vėl iš Lietuvai šventos vietos Seimo tribūnos, kaip JAV Baltųjų rūmų, “valstiečiai” leis garbinti Pilsudskį ar “gerą raitelį Jogailą”… Vėl visokios propagandinės “partnerystės” su Lenkija, nelyginant buvę komunizmai su Rusija, bus garbinamos nepaisant Oskaro Milašiaus sakymo, kad josi yra Lietuvos prapultis.

  Kągi kitam Seimui atsikratant “valstiečių” iš tarpukarinio Kauno atneštu lenkizmu jame, teks iš anksto pareikšti, kad 1994 m. Liubliniško bendrumo sutarties su Lenkija termino Lietuva toliau netęs… Artėja Seimo rinkimai, tad balsuojant teks prisiminti, kad Liubliniški valstybiniai ryšiai su Lenkija yra nutraukti Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktu ir kad “valstiečiai” valdydami šalį nesilaiko nei šio Akto dvasios, nei raidės…

  • Bartas:

   Maždaug panašiai jau ĮVYKO!!! Seimo narys , šiandien, A. Kubilius savo pasisakyme pasiūlė pagerbti Pilsudskį , kad ans , po stebuklo prie Varšavos , išgelbėjo Lietuvą nuo balševikų. Matot , mes “litvinai chamai” ir šito nesuvokiam . Toliau. Pagal Kubilių privalom deramai atšvęsti ir gegužės 3 konstitucija(lenkų).
   Kartu su broliais (ne su latviais), o su “broliais tikėjime”…. Atspėjote.
   Be reikalo nugriovėm leniną. Užkeltume Lukiškėse ant Vyčio . Kaip ” gražu būtų.” Padėkotume už Lietuvos pripažinimą ir žemių atidavimą. Apsiverkiau.

   • Ką čia klausyti Kubiliaus švarnojimų, visi žinome, kad tai ką Kubilius šneka yra lenkiškas istorijos melas. Jeigu konservatoriai patys jo neužčiaupia, tai tada lietuviui belieka tiek konservatorius, tiek “valstiečius” per kitų metų rinkimus šluoti iš Seimo. Jeigu kiekvienas neatidėliodamas savo aplinkoje apie tai kalbėsime, be to, politikoje rasis jėgų prieštaraujančių Kubiliaus ir “valstiečių” užsimotam valstybės ir lietuvybės joje sulenkinimui, tada kitą Seimą turėsime be jų. Išlaikysime atskirą, suverenią valstybę, lietuvybės skambesį joje…

    Tegul sau eina šunims šėko Lenkijoje , tai yra Lietuva su bolševikine Rusija 1920 m. liepos 12 d. sudarė Taikos sutartį, kuria buvo pripažintas Lietuvos valstybės suverenumas su sostine Vilniumi, nustatytos jos valstybinės sienos. Visiems gerai žinomas faktas, kad bolševikų kariuomenės Vilniuje ir teritorijoje nebeliko jau liepos viduryje. Taigi “po stebuklo prie Varšuvos” Jau tų pačių metų apie liepos 20 d. bolševikų kariuomenės nei Vilniuje, nei valstybės teritorijoje nebebuvo. Taigi Pilsudskis 1920 m. spalio 9 d. Vilnių ir aplink jį esančią valstybės teritoriją vadovo ne iš bolševikų, o tiesiog užgrobė sulaužęs prieš 2-a metų sudarytą Suvalkų sutartį.

 3. Neiškraipykit asmenvardžių !:

  Lietuviškai rašoma originalo forma :Stanislawas Karczewskis.

  • Žemyna:

   Pavardė neiškraipyta. Parašyta pagal taisykles, pagarbias ir teksto skaitytojui, ir pavardės skambesiui, ir originaliai rašytinei formai.
   BEVEIK tokia, kaip parašėte, forma, bet be pagarbos mūsų kalbai, žmonėms ir valstybei, buvo IŠPRIEVARTAUTA. Taigi, jei jau kam tolerantiškajame XXI a. maloniau naudotis smurto, o ne pagarbos vaisiumi, tokiu atveju turėtų būti Stanislaw’as Karczewski’s.

 4. Rimgaudas:

  Girdėjau per radiją, kad Lenkija atiduotų Lietuvai užgrobtas žemes tuo atveju, jeigu su Lenkija atnaujintų žečpospolitinius santykius, t. y. Lietuva vėl taptų sudėtine dviejų tautų Respublikos dalimi. Atsieit, tai dar labiau užtikrintų Lietuvos saugumą ir klestėjimą. Ar tik ne su tokiu siūlymu atvyksta šis aukštas Lenkijos diplomatas? Tomaševskis, žinia, eina į Prezidento rinkimus kartu su Rusų aljansu. Mano, gal, šį Tomaševskio ir Rusų aljanso sumanymo autoritetą taip pakelti rinkėjų akivaizdoje. Manau, kad mūsų diplomatams tokie manevrai irgi yra įkandami.

  • Žemyna:

   Apsaugok, Dieve, mus nuo brangiosios kaimynės dovanų ir siūlomos „pagalbos”. Jau girdėjome ir skaitėme, jog Vilnija buvo užgrobta tik dėl mūsų gero – kad mus nuo bolševikų apsaugotų… Kad tik PL dėka turėjome tarpukariu Nepriklausomybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: