Šį savaitgalį renginys gamtoje „Vidur girių 2019“ kviečia į Dzūkiją (0)

„Vidur girių“ pagrindinė renginio erdvė | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

„Vidur girių“ pagrindinė renginio erdvė | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

Jau ateinantį savaitgalį, balandžio 27 d. gamtininkai kviečia pasidžiaugti bundančia Dzūkijos gamta nemokamame renginyje „Vidur girių“. Gausus gamtininkų būrys parengė išskirtinę programą, kurioje – veiklų gamtoje įvairovė, garsūs gamtininkų vardai, diskusijos svarbiomis gamtosauginėmis temomis, specialios veiklos dviratininkams, kulinarijos, medžio meistrystės gerbėjams, šeimoms su vaikais.

„Renginys vyksta jau penktus metus ir dar nė vienais metais neturėjome tokios turiningos programos, kurią kuria vietos gyventojai ir gamtininkai tiek iš Dzūkijos, tiek iš visos Lietuvos. Labai kviečiame pailsėti nuo miesto triukšmo nuostabioje Dzūkijos gamtoje besiklausant tylios gamtos muzikos.“ – apie renginį pasakoja jo koordinatorė, Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė Rita Grinienė.

Nors pagrindinė renginio programa prasideda balandži0 27 d. šeštadienį 13 val., tačiau vilniečiams renginys prasidės jau 10.20 val. traukinyje. Juos kelionėje lydės garsiausias Lietuvos gamtos fotografas Marius Čepulis. Jis papasakos, kokių įdomybių šiuo metu vyksta gamtoje, pateiks pikantiškų detalių apie gyvūnų gyvenimą (bus istorijų apie poravimosi ritualus, meilę ir viliojimą) bei gamtos fotografiją.

Skraidymo pamokos „Vidur girių“ | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

Skraidymo pamokos „Vidur girių“ | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

Renginys skatina atsakingą keliavimą gamtoje. Veiklos gamtoje vyks nedidelėmis grupelėmis siekiant tiek mažinti poveikį gamtai, tiek patirtį gamtoje padaryti kokybišką ir įdomią. Renginio dalyvius rengėjai kviečia ne tik keliauti į šventę atsakingai renkantis viešąjį transportą ar kooperuojantis vykstant automobiliais, bet ir atsivežti savo turistinius indus. Neatsivežusieji turės mokėti simbolinį vadinamąjį Sąžinės mokestį už galimybę renginyje naudotis vienkartiniais kompostuojamais indais.

Rengėjai taip pat ragina aplenkti prekybos centrus ir maistą pirkti renginio erdvėje. Čia, kaip ir kasmet, bus prekiaujama išskirtinai to regiono vietos gyventojų gaminiais, tad įsigydami užkandžius, suvenyrus lankytojai prisidės prie šio unikalaus krašto, jo papročių išsaugojimo. „Ypač kviečiame rinktis gaminius ir paslaugas, pažymėtas paukšteliu – Dzūkijos nacionalinio gaminio ženklu. Šis ženklas reiškia, kad gaminys pagamintas parko teritorijoje tausojant aplinką ir paveldą.“ – pasakoja Rita Grinienė.

Nakvynė gamtoje „Vidur girių“ | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

Nakvynė gamtoje „Vidur girių“ | Baltijos aplinkos forumo nuotr.

Pagrindinė renginio programa nemokama, tačiau lankytojai raginami įsigyti saugomų teritorijų bilietą ir taip prisidėti prie kitų metų renginio. Būtina dalyvių registracija.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: