Ukraina išrinko Przezidentą. Juo tapo juokdarys Volodymyras Zelenskis (video, tiesioginė transliacija) (12)

Prezidento rinkimai: Volodymyras Zelenskis prieš Petro Porašenko | Alkas.lt koliažas

Prezidento rinkimai: Volodymyras Zelenskis prieš Petro Porašenko | Alkas.lt koliažas

Balandžio 21 d., sekmadienį, Ukrainoje vyksta antrasis prezidento rinkimų ratas. Dėl Ukrainos prezidento pareigų varžosi 41 metų televizijos žvaigždė Volodymyras Zelenskis – juokdarys, išgarsėjęs prezidento vaidmeniu viename televizijos seriale „Liaudies tarnas“ ir dabartinis Ukrainos prezidentas 53 metų Petro Porošenką.

Apklausos rezultatai V. Zelenskiui žada net 73 proc. rinkėjų balsų, o už P.Porošenką, esą, linkę balsuoti tik 27 proc. apklaustųjų.

Antro rato balsavimo išvakarėse P.Porošenka socialinio tinklo Feisbuk puslapyje paragino ukrainiečius gerai pagalvoti prieš atiduodant balsą už jo varžovą V. Zelenski: „Penkerių metų prezidento kadencija – ne komedija, kurią galima lengvai išjungti, kai tampa nebejuokinga. Ji taip pat nėra siaubo filmas, kurį būtų galima lengvai sustabdyti“, – parašė P. Porošenka.

Balandžio 19 d., penktadienį, Kijevo olimpiniame stadione dešimčių tūkstančių žiūrovų akivaizdoje įvyko vieninteliai abiejų varžovų politiniai debatai. Juose priešininkai vienas kitam pažėrę aštrios kritikos. Reginys priminė daugiau šmaikštų ir kandų politinį teatrą nei rimtus politinius debatus:

V. Zelenskis kaltino iš šokolado verslo kapitalą susikrovusį P.Porošenką besirūpinus tik turtu ir nesugebėjus baigti 13 tūkst. žmonių gyvybių pareikalavusio karo Rytų Ukrainoje.

P. Porošenka teigė, kad V.Zelenskis išsisukinėjo nuo karinės tarnybos ir abejojo, ar jam pakaktų ryžto atsilaikyti prieš Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną. Be to jis nurodė įsavo varžovo glaudžius ryšius su prieštaringai vertinamu verslininku Ihoriu Kolomoiskiu.

Per pirmąjį rinkimų ratą dėl Ukrainos prezidento posto varžėsi 39 kandidatai. Į antrąjį ratą išėję V. Zelenskis ir P. Porošenka gavo atitinkamai  30,24 proc. ir 15,95 proc. rinkėjų balsų.

Tiesiogiai:

20 val. pasibaigus balsavimui buvo paskelbti rinkėjų apklausų duomenys. Pagal juos V. Zelenskis laimėjo prieš Porošenka. P. Porošenka pralaimėjo V. Zelenskiui visuose Ukrainos regionuose, įskaitant vakarus, kur jis paprastai sulaukdavo didelio palaikymo. Pagal apklausas V. Zelenskis gavo 73% balsų o P. Porošenka 25,5%.

Apklausos duomenys rodo, kad V. Zelenskis užsitikrino pergalę visuose Ukrainos regionuose. Vakarų Ukrainoje jis surinko 57 proc. balsų, vidurio Ukrainoje – 70,3 proc., pietų Ukrainoje – 85,4 proc., o rytų Ukrainoje – net 87,7 proc. balsų, o P. Porošenko tik 11,2 proc.

Paskelbus rinkėjų apklausų duomenis V. Zelenskis su savo štabu ėmė džiūgauti ir švęsti pergalę. Dėkodamas savo žmonai, artimiesiems, kariams, savanoriams ir visiems ukrainiečiams jis džiaugsmingai pareiškė: „Mes tai padarėme kartu!“

„Kol kas oficialiai dar nesu prezidentas, bet galiu pasakyti kaip Ukrainos pilietis visoms postsovietinės sąjungos šalims: pažiūrėkit į mus – viskas įmanoma!“ – džiūgavo V. Zelenskis.

P. Porošenka pripažino pralaimėjęs ir pasveikino V. Zelenskį su pergale. „Niekada nepasiduok“, tai girdžiu ir dabar, matydamas apklausų prie balsadėžių rezultatus, kurie suteikia pagrindą dabar paskambinti mano oponentui ir jį pasveikinti“, – sakė. P.Porošenką savo ugningoje kalboje pasakytoje po apklausų paskelbimo savo rinkimų štabe.

Jis pripažino, kad rinkimai buvo teisėti ir sąžiningi. P. Porošenka ryžtingai pareiškė, kad iš politikos nesitrauksiąs ir toliau „kovosiąs už Ukrainą“ ir jos provakarietišką geopolitinę kryptį.

„Aš paliksiu savo pareigas, bet noriu tvirtai pabrėžti – aš nepaliksiu politikos“, – sakė P. Porošenka.

Papildyta:

Štai kaip balsavo ukrainiečiai šalis regionuose (97.68% rinkiminių apylinkių duomenys):

Už Vladimirą Zelenskį

Už Petro Porošenką

Dabartinis prezidentas Petro Porošenka nugalėjo tik Lvovo srityje.

Balandžio 22 d. 10.30 val. Centrinei rinkimų komisijai suskaičiavus 100% užsienyje balsavusiųjų duomenis paaiškėjo, kad Volodymyras Zelenksis gavo 43,8% balsų, o Petro Porošenka – 54,7%.

Balandžio 22 d. 10.17 val. Centrinei rinkimų komisijai apdorojus 95,06% balsavimo rezultatų Volodymyras Zelenksis gavo 73,17% balsų, o Petro Porošenka – 24,50%.

Balandžio 22 d. 8.44 val. Centrinei rinkimų komisijai apdorojus 90,25% balsavimo rezultatų Volodymyras Zelenksis gavo 73,18% balsų, o Petro Porošenka – 24,49%.

Balandžio 22 d. 7 val ryto Ukrainos centrinė rinkimų komisija apdorojo 70,33 proc. balsavimo rezultatų. Pagal dabartinius rezultatus, Volodymyras Zelenksis gavo 73,00% balsų, o dabartinis prezidentas Petro Porošenka – 24,66% balsų.

2,32% apdorotų biuletenių buvo pripažinti negaliojančiais.

***

Štai taip juokdarys V. Zelenskis išsidirbinėjo prieš prezidento rinkimus:

Komentarai:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: